Verbod op pijnlijke stroomband bij hond II Nieuws Stopt Nooit 9 Download de app, mis geen seconde. Ga naar: pzc.nl/app als minderjarige in de prostitutie Nu zijn stroomstoten toegestaan om ongewenst gedrag van honden tegenover mensen of andere dieren te voorkomen. Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat het ge bruik van zo'n band slecht is voor het welzijn van het dier. De stroombanden veroorzaken volgens Schouten onnodige pijn bij honden. ,,Nu blijkt dat het dieren welzijn in het geding komt, kies ik ervoor de banden te verbieden. Als houder van een huisdier ben je ver antwoordelijk om het dier goed te verzorgen. Daar hoort ook een goede opvoeding bij, zonder een stroomband.'' Behalve de stroombanden wor den ook banden verboden die pijn veroorzaken door middel van elek tromagnetische signalen of stra ling. Een uitzondering wordt gemaakt voor honden die bijvoor beeld door de overheid worden opgeleid voor geheime operaties, waarbij de honden op grote afstand bevelen moeten kunnen opvolgen. Daarnaast komt Schouten met nieuwe regels voor het fokken van de (naakte) raskat Bambino Sphynx. Onderzoek van de Univer siteit Utrecht wijst uit dat het fok ken van deze katten vaak gepaard gaat met gezondheids- en welzijns problemen voor de dieren. Er zijn criteria bepaald aan de hand waar van de NVWA beter toezicht kan houden op de gezondheid van deze katten. Verder roept de minister mensen op voor het aanschaffen van een kat gebruik te maken van de katten- checklist van het Landelijk Infor matie Centrum Gezelschapsdieren (LICG). Die helpt mensen bij het maken van een verantwoorde keuze voor de aanschaf van een kat. Alles wordt ingegeven door armoede. Ze willen een beter leven. Daarvoor moeten ze af en toe aan vieze, oude mannen zitten 'het verkeerde meisje' was. Ze heb ben nu het bewijs in handen. De beelden worden overgedragen aan de Filipijnse politie. Die arresteert een maand later een nicht van Mrs. Lynn. Mrs. Lynn zelf (nog) niet. Tien meisjes worden gered. Alleen Charm niet. Hemmen: Wij hadden waarvoor we kwamen, maar ik had er wel een rotgevoel over. Jack gaat nu weg, maar wat doet de volgende man? De undercovermedewerker houdt het meisje in de gaten. Mrs. Lynn houdt zich nu koest en is ondergedoken. Ik ben blij dat deze operatie goed heeft uitgepakt. Gewoon door te laten zien wat er aan de hand is.'' Chatbot Terre des Hommes ziet het aanbod van kinderen voor seksuele uitbui ting alleen maar groeien. Naar schat ting zoeken wereldwijd elke dag 750.000 mannen op internet naar kinderen voor seksueel contact. De organisatie zet chatbot Sweetie in om de pedo's te traceren, een vir tueel meisje dat op internet contact legt met mannen die op zoek zijn naar seks met minderjarigen, én hen identificeert. Op de Filipijnen komen dagelijks tweeduizend meldingen binnen van kindermisbruik, waar levenslang op staat. Maar de capaciteit en middelen van de autoriteiten zijn beperkt. Hemmen: ,,Ik had daar voortdurend een gevoel van walging voor de pooiers die gebruikmaken van de vraag, van boosheid dat al die westerse klootzakken daar komen om een meisje te misbruiken, en van medelijden met de meisjes die zich opofferen. ,,Alles wordt ingegeven door ar moede. Ze willen een beter leven. De meisjes krijgen er geld voor. Ze komen in werelden waar ze anders niet zouden komen. Daarvoor moe ten ze af en toe aan vieze, oude man nen zitten. Afschuwelijk.'' dochters aanbod. Ik praatte wat met de meisjes. Een bizar gevoel, ze wisten waarvoor ik kwam. Hun opdracht was: 'wees lief voor Jack'. Ze hadden mooie kleren aan en waren opgemaakt.'' Bij de tweede afspraak, in een louche hotel, wordt de deal beklon ken. Tot in detail wordt onderhan deld over de prijs, leeftijd en de gewenste handelingen. 'Jack' wil een jonge maagd en is bereid 40.000 Filipijnse peso (bijna 700 euro) te betalen. Hij kiest voor Charm. Joviaal ,,Lynn kende geen enkele schroom'', zegt Hemmen. ,,Het waren joviale gesprekjes. Zij wist wat Jack wilde en zij had de handelswaar. Ze vertelde expliciet over de handelingen, welk meisje waar goed in was. Opvallend was dat ze oraal geen 'seks' vond. Maar ze vond wel dat penetratie bij een meisje onder de 8 niet kon. ,,Na dat gesprek voelde ik me wal gelijk. Ik had onderhandeld over de ontmaagding van een 12-jarig meisje! Het kostte een halve fles Jack Daniel's om dat gevoel kwijt te raken.'' Bij de derde ontmoeting staat de seks gepland. Lynn en haar meisjes worden naar het appartement van de undercovermedewerker gelokt. Daar hangen verborgen camera's. Mrs. Lynn vertelt Charm dat 'Jack' veel geld over heeft voor penetratie. Ze moet doen alsof ze het fijn vindt. Na een kort gesprekje gaat 'Jack' naar boven, waar Charm op bed zit te wachten. ,,She knows how to take care of you", geeft de opgelaten Mrs. Lynn hem mee. Hij blijft op de drempel van de kamer staan, vraagt het meisje beleefd hoe het gaat en of ze het koud heeft. Hemmen: ,,In Ocean Park had Charm verteld dat ze stewardess wilde worden. Toen ik haar zag zitten, brak mijn hart. Ik had me voorgenomen niet die drempel over te gaan. Ik wilde onder geen beding in één ruimte zijn met een minder jarig meisje. Ik ben zo snel mogelijk weggegaan.'' Hemmen verlaat boos het appar tement, zogenaamd omdat Charm vrijdag 5 april 2019 Den Haag De elektronische halsband gaat in de ban. foto anp Het gebruik van stroomhalsban- den bij honden is vanaf 1 juli 2020 verboden. Minister Carola Schouten van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit stuurde hierover gisteren een brief naar de Tweede Kamer. Max van der Heijden Stills uit de beelden die met de verborgen camera werden ge maakt. -Roelof Hemmen, journalist 750.000 Naar schatting zoeken wereldwijd dagelijks 750.000 mannen op internet naar seksueel contact met kinderen. Kijk op de site bij /video Roelof Hemmen regelt un dercover een kind voor seks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9