ÏP 8 NIEUWS Journalist Roelof Hemmen onderzocht voor Terre des Hommes hoe makkelijk je op de Filipijnen betaald seks kunt hebben met een kind. Hij legde online contact met een pooier, en stond een maand later naast een bed met een meisje van 12. ,,Ik had voortdurend een gevoel van walging.' KINDERMISBRUIK UNDERCOVER (S Licht nerveus zit ze op het bed. Ze draagt een spijkerrokje. Het zwarte shirtje trekt ze nog een beetje omlaag, zodat haar schouders iets blo ter liggen. Het meisje luistert naar de naam Charm, wat 'vreugde' of 'zaligheid' betekent. Ze is 12 jaar en wacht op Jack, een Ameri kaanse accountant van in de 50, met wie ze tegen betaling seks zal hebben. Kort daarvoor heeft Mrs. Lynn, de pooier, haar toegesproken. ,,Zorg dat ik mij niet hoef te schamen, oké? Je weet wat je moet doen, toch? Het is Jacks eerste keer op de Filipijnen, dus ik wil hem graag houden.'' 'Jack' is Roelof Hemmen (56), journalist bij BNR Nieuwsradio en ambassadeur van Terre des Hommes. De kinderrechtenorganisatie deed negen maanden onderzoek naar de seksuele uitbuiting van kinderen op de Filipijnen. Daarvoor ging Hemmen undercover. ,,We wilden aantonen hoe krank zinnig eenvoudig het is om daar een kind te misbruiken", zegt hij. ,,Je maakt online contact en in no time kun je een kind uitzoeken. Met ca merabeelden laten we zien wat er aan de hand is. Heel rauw, hard en vies.'' Het land is populair onder seks toeristen. Buitenlandse mannen misbruiken op grote schaal minder jarigen voor betaalde webcamseks. Het internet is er steengoed, het online betalingsverkeer goed gere geld en iedereen spreekt Engels. ,,Online misbruik is vaak een eerste stap naar het daadwerkelijk afreizen van die mannen naar landen waar die kinderen wonen, om deze kinderen fysiek seksueel te misbrui ken'', zegt directeur Carel Kok van Terre des Hommes. Via een lokale undercovermedewer ker van de organisatie legt Roelof Hemmen vanuit Nederland online contact met Mrs. Lynn. De Filipijnse pooier heeft zelf een verleden als kinderprostituee. Dertig meisjes Mrs. Lynn is nu zelf de spin in het web van een heel netwerk van zo'n dertig meisjes (van 8 tot 20 jaar) die ze 'verkoopt' voor virtuele en fysieke seks met buitenlandse mannen. Haar zussen leveren klanten. Ze laat 'Jack' weten dat ze meisjes voor hem heeft als hij naar de Filipijnen komt. Hem men: ,,Mrs. Lynn was als familie voor ze. Ik heb niet gezien dat ze hen dwong.'' In december 2018 is Hemmen in Manilla. De eerste ontmoeting met Lynn is in Ocean Park, een groot themapark. ,,Ze nam tien tot twaalf meisjes mee om uit te kiezen. Er was zelfs een moeder die haar twee vrijdag 5 april 2019 PC 'Ik onderhandelde over de ontmaagding van een 12-jarig meisje' Tonny van der Mee Den Haag M Journalist Roelof Hemmen ging undercover in Thailand. ,,We wilden aantonen hoe krankzinnig eenvoudig het is om daar een kind te misbruiken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8