NYNKEDEJONG Britten toch in Nederland naar de Europese stembus 6 Alléén te boeken op Sunweb.nl Column @Nynke Voorwaarde is wel dat zij een ver zoek indienen om in Nederland op een Nederlandse kandidaat te mogen stemmen in plaats van dat zij meedoen aan de verkiezing in hun moederland. Het daarvoor benodigde Y32-formulier moet op uiterlijk 9 april zijn aange vraagd. Dat is namelijk de dag waarop de kandidaatstelling in Nederland sluit. Britten die eer der al zo'n formulier hebben aan gevraagd doen automatisch in Nederland mee. Recht Het Verenigd Koninkrijk blijft in ieder geval nog tot 12 april lid van de EU. Maar zelfs als op die datum de brexit een feit zal blijken, dan behouden Britten die op tijd hun formulier hebben aangevraagd het recht om hier te mogen stem- men, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in een nieuwsbrief aan de leden van de Nederlandse Vereniging voor Burgerzaken (NVVB). Leidend In de Kieswet staat namelijk dat de dag van kandidaatstelling lei dend is bij de bepaling of iemand mee mag doen aan de verkiezin gen. Stempassen van Britse bur gers mogen bij een brexit dus niet ongeldig worden verklaard, stelt het ministerie. W Stempassen van Britse burgers mogen bij een brexit niet ongeldig worden verklaard De verkiezing van de leden van het Europees Parlement wordt eens in de 5 jaar gehouden. Er be staat binnen Europa geen uni forme verkiezingsprocedure voor het Europees Parlement. Ook de stemming vindt niet in alle lid staten op dezelfde dag plaats. De laatste verkiezing voor de Neder landse leden in het Europees Par lement had plaats op 22 mei 2014. Ze intimideren vrouwen op het kwetsbaarste moment van hun leven tima, een moeder van vijf die nu al de eindjes aan elkaar moet kno pen, en dus zeker het geld niet heeft voor een zesde kind. De de monstranten spraken met haar, gaven haar dertig euro en beloof den dat ze het eerste jaar van het kind zijn of haar luiers zouden be talen. Fatima liet zich ompraten, en kwam niet op de afspraak met de abortusarts. opgeschreven in een paar zinnen. Want na jaar één komen er nog zeventien jaren van bittere armoe. Maar daar bekommeren die demonstranten zich niet om. Ze intimideren vrouwen op het kwetsbaarste moment in hun leven, en ze voelen dat ze dat recht hebben, enkel en alleen omdat ze denken dat hun god abortus afkeurt. Hoe kan het toch dat er mensen zijn die denken dat hün geloof ook van toepassing is op andermans baarmoeder? sen die überhaupt voor jou beslis sen dat je geen recht hebt op een abortus. Terwijl ze niks weten over jouw leven. Die jou niet ken nen. Maar die dag in dag uit voor de deur van de abortuskliniek staan om zich agressief met jouw baarmoeder te bemoeien. Het gebeurt steeds meer, en de abortusklinieken zitten ermee in hun maag. Minister Hugo de Jonge pleitte deze week voor een buffer zone rondom deze klinieken. Een zone waar niet gede monstreerd mag worden. Niet eerder wilde ik een CDA-bewindspersoon knuffelen, maar De Jonge kreeg het voor elkaar. Volkskrant- j ournalist Marjon Bolwijn stond deze week bij een abortus kliniek in Rotterdam en zag daar hoe de monstranten zich wierpen op de zwangere Fa- Er zijn weinig dingen die zo ongepast en intimiderend voelen als baarmoeder bemoeienis. Mensen die je ongevraagd vruchtbaarheidsadvies geven wanneer je niet zomaar zwanger kunt worden. Mensen die onge vraagd je zwangere buik betasten. Mensen die commentaar hebben omdat je volgens hen te oud of te jong bent om zwanger te raken. Mensen die commentaar hebben omdat je te zwaar of te licht of te ongezond bent om kinderen te krijgen. En met afstand de al lerergste baarmoeder bemoeienis, waar al deze andere voorbeelden bij in het niet val len: mensen die commentaar hebben op jouw abortus. Men- 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Victoria Beach Hotel Hotel Saint George Palace Hotel Indalo Park Hotel The Island vrijdag 5 april 2019 GO Bemoeienis Britten die in Nederland wonen mogen hoe dan ook stemmen voor de Europese parlements verkiezingen. Ook als het Ver enigd Koninkrijk voor de ver kiezingen op 23 mei de Euro pese Unie verlaat, blijven zij kiesgerechtigd. Laurens Kok Den Haag Een levenslange tragedie, Sunweb Vanaf Vanaf Vanaf Vanaf v.a. per persoon per persoon per persoon per persoon ALL INCLUSIVE Portugal - Algarve - Olhos d'agua ALL INCLUSIVE Griekenland - Corfu - Agios Georgios Pagon Gezellige poolbar Gelegen in een idyllische omgeving Moderne kamers HALFPENSION Spanje - Costa Brava - Santa Susanna HALFPENSION Griekenland - Kreta - Gouves Ideaal voor families Ruime en comfortabele appartementen Vlak bij het zandstrand Direct aan de wandelpromenade van Santa Susanna Eigen bakkerij Populair onder Nederlanders Zeer luxe adults only hotel Sfeervol en rustig Meer dan uitstekende keuken Sunweb is aangesloten bij: "Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen, thuiswinkel waarbinrn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6