II Geen camperpark bij De Schelphoek Feestje rondom Windpark Krammer is voor iedereen 7 KOOPJESMARKT POPULAIR Goedkoop beddengoed; zelfs de Belgen komen ervoornaar Kapelle waar voor de tweede keer een koopjesmarkt was. Inspraak rond stroomleiding start augustus Vele koopjesjagers kwa men gisteren weer van heinde en verre naar het parkeerterrein van Albert Heijn in Kapelle. Daar had Smul- derstextiel.nl voor de tweede keer een koopjesmarkt neergezet. ,,Wij zijn speciaal hiervoor uit Vrasene gekomen'', vertelt de Vlaamse Ilse de Gendt. ,,Dat ligt in België dicht bij Sint Niklaas. We hadden dit evenement op Face- book gezien en daar wilden we wel 120 kilometer voor rijden. Ik ben hier samen met een vriendin." Dat De Gendt niet voor niets is gekomen blijkt wel als ze haar eer ste lading beddengoed heeft afge rekend. ,,Die ga ik eerst maar eens in de auto leggen'', zegt de nicht van profwielrenner Thomas de Gendt. ,,Ja, da's mijne kozijn. Mijn vader en zijn vader zijn broers." Bij het afrekenen probeert de Vlaamse een 'mooi prijsje' te rege len voor alle spullen samen. ,,Ik moet mijn benzine recupereren, hè. We hebben er per slot van re kening een heel eind voor moeten rijden.'' En met een mooi prijsje en een tevreden lach verdwijnt ook de tweede lading in de auto. Geen idee Het was gisteren voor de tweede keer dat Smulderstextiel.nl zijn kramen opslaat op de parkeer plaats van AH. ,,Vorig jaar septem ber was de eerste keer'', vertelt Mitch Smulders. ,,We hadden toen geen idee wat we konden ver wachten, maar het was heel erg druk." En druk is het ook deze keer weer. Smulders: ,,Ja, zelfs nog drukker dan de vorige keer. De klanten komen nu echt heel ge richt. We hebben het klantenbe stand uit Zuid-Nederland gemaild over de markt." Overal graaien en krauwen de toegestroomde koopjesjagers tus sen de goedkope dekbedden, kus- sens, dekbedovertrekken, kussen slopen, sierkussens en bedden spreien. Om de klanten niet teleur te We wilden wel 120 kilometer rijden voor dit evenement hoeven stellen staat er een vracht wagen paraat met extra spullen. ,,En we rijden af en aan naar ons pand op de Smokkelhoek. We heb ben er nog even aan gedacht om het daar te doen, maar de samen werking met AH gaat zo prettig dat we toch gewoon weer hier zijn gekomen. We hadden trouwens wel naar meer bedrijven gekund. Door het succes van de vorige keer kregen we meerdere aanvragen van andere supermarkten uit de regio om daar de koopjesmarkt te houden." Het beddengoed dat op de koopjesmarkt wordt aangebo den bestaat volgens Smulders vooral uit retourgoederen. ,,Wij versturen per jaar zo'n 300.000 pakketten. Dan komt er ook wel eens wat terug. Soms klopt er iets niet helemaal aan de print of zit er een naadje los, ofzo. Maar dat staat er allemaal bij. Die producten pro beren we hier op een leuke manier aan te bieden.'' BORSSELE TenneT hoopt in februari volgend jaar te begin nen met de aanleg van de tijde lijke stroomverbinding bij het Sloebos in Borssele. De vergunning hiervoor is aangevraagd en in augustus start de inspraak. Omdat het hier om een zoge heten Rijksinpassingsplan gaat wijkt de bezwarenprocedure af. Alle bezwaren worden direct be handeld bij de Raad van State. De tijdelijke verbinding wordt na ongeveer drie jaar weer afge broken. Dan is de definitieve stroom- verbinding, de 380 KV verbin ding richting Rilland, klaar. BRUINISSE Met een vier daags festival viert Windpark Krammer van 15 tot en met 18 mei de officiële opening. Deels een feestje voor genodigden, maar 'de omgeving' wordt niet vergeten. ,,Het windpark is gebouwd voor de omgeving, dus de ope ning is ook voor de omgeving", zegt Marlous Nooi van het Windpark. Iedereen is wel kom, maar ze doelt daarmee in het bijzonder op omwonen den, en leden van coöperaties Zeeuwind en Deltawind. Ze kunnen gratis het Krammer- Fest (vrijdag 17 mei) bezoeken of een dag later meedoen aan de KrammerRun, een hard loopevenement tussen de windmolens door. Aanmelden voor die evenementen kan via de website krammerfestival.nl De officiële opening, woens dag 15 mei, is alleen voor 750 genodigden. Een dag later is het feest voor alle mensen die bij de bouw betrokken zijn ge weest. Het park is al in bedrijf. Het park levert een totaal ver mogen van 102 Megawattuur. De opgewekte stroom gaat di rect naar een consortium van vier multinationals: AkzoNo- bel, DSM, Google en Philips. Er komt geen camperpark in recrea tiegebied De Schelphoek bij Wol- phaartsdijk. De initiatiefnemers hebben hun plan teruggetrokken. Dat werd gisteravond meegedeeld tijdens de commissievergadering in Goes. Daar stond de presentatie van de toekomstvisie voor de receatie- zone op het programma. De komst van het park voor 100 campers stuitte op veel verzet bij inwoners van Wolphaartsdijk. Ze vonden onder meer dat het ten koste ging van belangrijke recrea tieruimte. Volgens wethouder Loes Meeuwisse hebben de initiatiefne- mers - die al een camperpark run nen bij Kamperland - hun besluit genomen naar aanleiding van de twee bewonersavonden die in het dorp zijn gehouden. ,,Ze ervaren onvoldoende draagvlak.'' Volgens Meeuwisse hebben de initiatiefnemers bovendien gezegd op meer steun van de gemeente te hebben gerekend. ,,Ze vinden dat de manier waarop wij hun plan aan de inwoners hebben voorgelegd onvoldoende recht doet aan hun inspanningen. Maar voor ons is de mening van de inwoners leidend.'' In de visie staan nog wel plannen voor onder meer appartementen bij De Zuidschor en buitendijkse lod ges in de Zuidvlietpolder. vrijdag 5 april 2019 Lekker graaien tussen beddengoed Willem Adriaansens Kapelle een leuk prijsje? De tweede koopjesmarkt van Smulderstextiel.nl trok Zit de juiste maat er tussen dan vorig jaar. foto johan van der heijden -Ilse de Gendt deze keer nog meer bezoekers Rob Paardekam Wolphaartsdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60