Kleurige borden met een verhaal Samenwerking met christelijke scholen 6 Nu blijkt dat een nieuw gebouw voor scholengemeenschap Pieter Zeeman vijf miljoen euro duurder uitvalt, staat de gemeente voor de vraag of de school het waard is om nog eens extra diep in de buidel te tasten. De Pieter Zeeman is niet het enige project dat duurder uitvalt. Dat overkomt meer plannen sinds bouwprijzen de pan uit rijzen. Wethouder Daniël Joppe wil zo snel mogelijk rond de tafel met de drie bouwbedrijven om uit te vin den of het wellicht toch goedkoper kan. Veel stuurlui staan hoofdschud dend aan wal te mopperen dat ze dit hadden zien aankomen. Maar de SGP was de enige in de Schouwse raad die deze situatie twee jaar ge leden letterlijk voorspelde. ,,Wij waren hier inderdaad bang voor", zegt fractievoorzitter Florus van der Paauw. ,,Alles wordt duurder." Van der Paauw benadrukt dat hij liever geen gelijk had gehad. ,,We balen hiervan. En de vraag doemt op: wat nu? Ik zie die vijf miljoen bij de gemeente niet liggen. Dus, gaan we het project opnieuw aanbeste- den of gaan we het proj ect versobe ren? Er moet iets gebeuren." Met Scholengroep Pontes is afge sproken dat de Pieter Zeeman in elk geval zeven jaar gebruikmaakt van het gebouw. Daarna wil men verder zien. Dat baart Van der Paauw zor gen. ,,Die school zit er misschien maar even. Ik hoop van niet, maar de kans bestaat. Moeten we dan zo veel geld uitgeven?" Liever zou de SGP'er de school bre der trekken. ,,De Prins Maurits in Middelharnis en het Calvijn in Goes willen er misschien ook wel in. Ik weet dat samenwerking in het onderwijs zo ongeveer het lastigste is dat bestaat, maar het valt te pro beren. We willen die kinderen alle maal zo lang mogelijk op het eiland houden." Dat onderschrijft Peter van der Gaag, directeur van de Pieter Zee man, helemaal. ,,Maar in deze dis cussie meng ik mij niet." De schooldirecteur is niet verbaasd over de budgetoverschrijding. Ver sobering van het project is volgens hem 'in theorie een optie'. ,,Maar er zijn meer opties. Zeker is dat ons huidige gebouw, dat er veertig jaar staat, aan vernieuwing toe is en dat uit onderzoek door de gemeente is gebleken dat renovatie te ingrij pend zou zijn." Om bij de tijd te blijven moeten on dernemingen vernieuwen, stelt Van der Gaag. ,,Dus ook scholen. Het is waar dat we zeven jaar on derwijs hebben toegezegd, maar we werken aan toekomstbestendig on derwijs. Onze school groeit. We hebben geen reden te denken dat onze school verdwijnt. We hebben er vertrouwen in dat, linksom of rechtsom, dat nieuwe gebouw ook wel komt." Scharendijke Sinds tien jaar heeft Karen Wul- lings een atelier in Scharendijke en maakt ze dagelijks met veel plezier illustraties onder de naam Ogeltje. Met schrijfster Kiki Swinkels, voor wie Karen trouwkaarten maakte, begon ze dit avontuur. Kiki vroeg haar of ze ook illustraties op borden kon maken. ,,Dat had ik nog nooit gedaan, maar ik vond het heerlijk om aan een nieuwe uitdaging te be ginnen. Het was even zoeken naar de juiste techniek, maar het is ge lukt. Met prachtige borden als re sultaat. We willen mooie borden maken die zorgen voor een glim lach én een verhaal." Vaatwasser De borden zijn voor dagelijks ge bruik en kunnen in de vaatwasser en magnetron. Karen, die studeerde aan de Koninklijke Kunstacademie in Den Haag, kan zich heerlijk uit leven op de verhalen van Kiki. Noordzee vol karakter heet de eerste serie van Bordy's, zoals de twee het schilderen op borden noemen. „Tachtig procent van de visvangst in Nederland wordt geëxporteerd, terwijl vis uit onze supermarkten van duizenden kilometers ver komt. Met deze serie willen we meer waardering creëren voor onze vaderlandse vis. Wonend aan zee vind ik het erg mooi om een ode te brengen aan de Noordzeevis", aldus Wullings. Ze gebruikt haar borden dagelijks. ,,Ze zijn veel te leuk om in de kast te laten staan. We ontbijten en lunchen elke dag van de Lente kriebels ontbijtborden. 's Avonds eten we altijd van de Noordzee- borden. Ook als we vlees eten. Het eten wordt er zoveel leuker op. In mijn atelier heb ik een paar borden aan de muur hangen als decoratie." IN DE REGIO De Burghse Schoole Koopjesdag Kamermuziek MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 april 2019 SD SGP wil breder Pieter Zeeman Wendy Wagenmakers Zierikzee Florus van der Paauw. FOTO SGP Kunstenares Karen Wullings uit Scharendijke zegt het met bor den. Letterlijk. Op eetborden maakt ze met de hand illustra ties van Noordzeevis en in de serie Lentekriebels een verhaal over Haas die het eerste kievits ei vindt. „Prachtig voor Pasen." Gerrit van Loon BURGH-HAAM- STEDE Het cultuurhisto risch museum 'De Burghse Schoole' in Burgh-Haamstede opent morgen haar deuren voor een nieuw seizoen. De wisseltentoonstel ling is ingericht met als thema 'Beton nen Bezetting', een expositie over de Atlantikwall. In het Archeologielokaal wordt het verhaal vertelt van de Karo lingische Ringwal- burg uit het jaar 800 na Chr. De en tree is tot 13.00 uur gratis. Vanaf 13.00 uur is museum De Burghse Schoole weer volledig in be drijf en wordt de normale entreeprijs gerekend. BRUINISSE Vrouwenvereniging Bruinisse houdt morgen een ver koopdag ten be hoeve van de ge handicapte mede mens. De kerkzalen van de Gerefor meerde Gemeente in Bruinisse zijn deze dag gevuld met allerlei produc ten, zoals kleding, speelgoed, boeken en kaarten. Ook is er groente, fruit en zuivel. De koopjes dag duurt van 09.30 tot 14.00 uur. HAAMSTEDE Natuurmonumen ten houdt morgen een kamermuziek festival in de Rid derzaal van Slot Haamstede. Lief hebbers van klas sieke muziek krij gen zo de gelegen heid om de Ridder zaal te bezoeken in combinatie met een kamermuziekcon cert. Er zijn deze dag drie concerten te bezoeken. Meer informatie en kaar ten via nm.nl/ka- mermuziekfestival. GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Expositie Ginny Rentmeester; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uit voering' 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Gratis cursus 'Leer omgaan met de digitale overheid' HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Marina Pellegrino en Mirjam Luijendijk KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Expositie 'Van Zeeuwse bodem'; Gemeentehuis, 20.00 uur: Optreden StarkLinnemann Quartet KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 10.00 uur: Wandelproject Elke Stap Telt SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé; Meulvliet, 18.00-21.00 uur: Workshop Camera Acteren voor jongeren van 12-17 jaar WEMELDINGE Gymzaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportactiviteiten voor de jeugd Yerseke Dreef, 08.30-12.30 uur: Week markt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met koersbal en sjoelen. STOOMHIJSKRAAN VLISSINGEN Driekwart van de restauratie van stoomhijs- kraan Schelde 38 zit erop, maar desondanks moet er nog veel gebeuren. Secretaris Wesley Sekewael (foto links) zei gisteren in de Vlissingse Timmerfabriek heel blij te zijn met de tien mille die de stichting die de hijskraan herstelt, kreeg van het Prins Bernhard Cultuurfonds. Het geld kan goed worden gebruikt, onder meer om een op de kop getikte stoommachine weer echt aan de praat te krijgen. Het is nu ook voor leken makkelijker voor te stellen hoe dat eruit ziet, omdat Dick Bakker (rechts op de foto) uit Voorschoten een werkend miniatuurmodel van de kraan vervaardigde. FOTO LEX DE MEESTER Karen Wullings (links) en Kiki Swinkels illustreren borden. „Eten wordt er zoveel leuker op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57