14 ZEELAND Kerkhove in Bolton naar laatste acht Loof ligt nog op koers voor play-offs Baldé geldt als favoriet in Vlissingen Voor de vierde keer in relatief korte tijd spelen de korfballers van Tjoba een beslissingsduel. Quote van de dag 'Ik geloof dat het niet zo ernstig is. We hebben goede hoop dat hij voor de wedstrijd van maandag (tegen Magdeburg) weer beschikbaar is.' ZAALKORFBAL EROP OF ERONDER t De Nooijer Minnaard Zaalvoetbal De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen spe len vanavond (21.30 uur) uit tegen ZVV Eindhoven. Groene Ster houdt zich warm voor de bekerfinale (19 april), de oppo nent strijdt voor behoud. Tennisster Lesley Kerkhove sloeg zich giste ren naar de kwartfinales van het ITF-toernooi in Bolton. Zonder al te grote inspanningen slaagde de Zierikzeese speelster erin om de Servische Nina Stojanovic te verslaan met 6-4 6-4. Kerkhove is in de Engelse stad als vierde ge plaatst. Bij de laatste acht staat ze tegenover de Belgische Greet Minnen, die als zesde is inge schaald. Profvoetballer Augustine Loof uit Koewacht kan vanavond met FC Eindhoven een goede stap zetten op weg naar de play-offs in de Keuken Kampioen Divisie. De Zeeuws- Vlaamse verdediger gaat met zijn club op be zoek bij MVV Maastricht dat één punt minder heeft. FC Eindhoven staat elfde, terwijl de tiende plaats waarschijnlijk toegang verschaft tot de play-offs. Op dit moment staat Roda JC tiende, maar het verschil met Eindhoven is maar één punt. Er staan nog zes speelrondes op het programma. ZK IN GOES In Vlissingen is morgen de derde wedstrijd voor het Freijters zwemloopcircuit. Met een kleine 60 inschrijvingen loopt het nog geen storm. Er moet, net als eerder in Kapelle en Roosendaal, 1000 meter gezwommen worden en vervolgens 10 kilometer hardgelopen. Bij de mannen zijn de Belgen sterk vertegen woordigd; Sybren Baelde, Roel van Donk, Ka- rel de Raedt en Didier Schreuder hebben zich ingeschreven voor Vlissingen. Vanuit Zeeland zal Gert van der Vinden tegenwicht proberen te bieden. Bij de vrouwen staat Nelleke Baldé uit Grijpskerke voor het eerst aan de start in deze zwemloopcompetitie. Zij is meteen favo riet. De zwemloop gaat om 12.30 uur van start in het Vrijburgbad. De finish is op de atletiek baan. Van de foto van 18 maart 2017 is de ont goocheling af te schrapen. Sharon Goedegebure, Esmee Walraven en Melissa Naumann zitten op een bankje te treuren, net nadat Tjoba een beslissings duel met bEp verloren heeft en ge degradeerd is uit de overgangs klasse. Het is een beeld waar ze in 's-Heer Hendrikskinderen waar schijnlijk niet al te lang naar wil len kijken. Tjoba zal willen voorkomen dat er morgen opnieuw zo'n foto ge schoten kan worden. In Ridder kerk speelt de ploeg dan opnieuw een alles-of-niets-wedstrijd. In een duel met het Haarlemse Ra pid, dat in een andere poule eve neens als zevende eindigde, gaat het om lijfsbehoud in de eerste klasse. De opdracht voor het team van coach Remko Dardenne is simpel: winnen. Het voordeel is dat de equipe van coach Remko Dardenne in een flow zit. De laatste drie wedstrij den werden gewonnen - waardoor het eigenlijk verbazingwekkend is dat Tjoba in deze situatie is beland. Rapid heeft daar maar twee zeges in het hele zaalseizoen tegenover staan. Een andere pre is dat Tjoba goed bekend is met het spelen van be slissingswedstrijden. Een jaar voordat de ploeg van BEP verloor, speelde het team er ook al twee. Met nagenoeg dezelfde selectie als nu werden die gewonnen. vrijdag 5 april 2019 1-2 Voetballer Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg heeft met Viito- rul Constanta de heenwed strijd in de halve finale van de Roemeense beker met 1-2 gewonnen van Un. Craiova. 31 Wielrenner Marco Minn aard uit We- meldinge had gisteren weinig moeite om de eerste cols in de Ronde van Sicilië te verte ren. In de tweede rit werd hij na bijna zes uur koers 37ste. Manuel Belletti won de etappe. 21.30 —Ralf Becker, sportchef Hamburger SV over Axelaar Rick van Drongelen, die geblesseerd uitviel in de gewonnen kwartfinale van de beker. TENNIS VOETBAL De broers Alex (links) en Jozef Telehala zijn al veertig jaar de drij vende krachten achter de zaalvoetbalclub Toma. fotolex de meester ZWEMLOOP Tjoba wil niet nog een De zaalvoetballers van De Bruine verdedigen maandag avond in Goes de Zeeuwse titel voor competitiekampioe nen. De kampioen van de Be- velanden (voor de vierde keer op rij) treft in de titelstrijd Van Oeveren/ZSC'62 (Schouwen- Duiveland), PIBLW Reïntegra- tie/KMS (Zeeuws-Vlaanderen) en Toma (Walcheren). Tegelij kertijd wordt in het Omnium ook gespeeld door de beker kampioenen: De Goffau Adm Consultancy (Bevelanden), Meetpoint (Zeeuws-Vlaande- ren), FC Kerkwerve/Oliegeul- tje (Schouwen-Duiveland) en VAW (Walcheren). Het Zeeuws kampioenschap wordt voor de 22ste keer ge houden. Nelleke Baldé. Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen Niveau: Overgangsklasse zaal Seizoen: 2015-2016 Tegenstander: Victum (Houten) Resultaat: 26-20-overwinning Gevolg: Handhaving Bijzonderheid: Daan Westmaas, een jaar eerder met KVS nog actief in de Korfbal League, hielp aan het einde van de competitie een handje mee en was in het extra duel ook nog van toe gevoegde waarde. Sharon Goe- degebure, Esmee Walra ven en Melissa Naumann (vlnr) reali seerden zich dat Tjoba tegen BEP te kort is gescho ten. FOTO MARTIN HULSMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50