.tan Vlaketunnel uren dicht door storing: lange files 'Babijn was ongeschikt als wethouder' ZEELAND 3 tiffj -ip" m p '~Sl i Rond kwart voor drie in de middag maakte Rijkswaterstaat bekend dat de tunnel in beide richtingen weer open was. Omdat de storing toen nog niet helemaal verholpen was, mocht het verkeer er met maximaal 70 kilometer per uur doorheen. Later in de middag is ook die beperking opgeheven. Voorzorg Door de storing was volgens Rijkswaterstaat bediening zowel op afstand als lokaal niet mogelijk. De storing zat in de systemen die detecteren of er problemen zijn in de tunnel, legt woordvoerder Ed win de Feijter van Rijkswaterstaat uit. ,,In theorie kon je gewoon door de tunnel rijden. Maar als er iets in de tunnel zou gebeuren - een ongeval of een pechgeval - dan zou dat niet worden geregis- treerd. Vanwege de veiligheid moeten we de tunnel dan uit voorzorg sluiten. De Tunnelwet verplicht ons daartoe." Waar de storing precies zat, was volgens De Feijter gistermiddag nog niet bekend. ,,Daar wordt ui teraard verder onderzoek naar ge daan. Het gaat om een heel com plex systeem." De afsluiting leidde tot lange fi les. Wie van Bergen op Zoom naar Vlissingen reed, moest in het erg ste geval rekening houden met een vertraging van iets meer dan anderhalf uur. Wie richting Ber gen op Zoom ging, had te maken met ruim een half uur extra reis tijd. Het verkeer werd omgeleid via de N289 (Oude Rijksweg) en via de route Rotterdam/Zierik- zee/Goes (A4, A29, N59 en N256). Zo scherp als het raadslid Babijn ja renlang was in de oppositie, zo ma tig functioneerde hij als wethou der, luidde de algemene kritiek. Vo rig jaar na de raadsverkiezingen in maart trad hij aan. Lijst Babijn had fors gewonnen. Zittende coalitie partijen CDA, VVD en Nieuw Ge meentebelang (NGB) beloonden Babijn met een wethouderspost. Hij kreeg het vertrouwen en hield dat ook lange tijd. Stoelpoten PvdA-fractievoorzitter Robert Evers, die sinds de benoeming van Babijn aan zijn stoelpoten zaagde, hekelde gisteravond dat CDA, VVD en NGB Babijn zo lang de hand bo ven het hoofd hebben gehouden. Hij verweet wethouder Peter Ploe- gaert, leider van de grootste partij in Sluis, het CDA, ook dat hij ooit met Babijn in zee wilde gaan. Als belangrijkste argument gebruikte Evers dat Babijn naast wethouder ook lid van Provinciale Staten bleef voor de Partij voor Zeeland. Uit de monden van CDA-fractie- voorzitter Patricia van de Vijver, haar collega's Conny Almekin- ders (WD) en m Marianne Pois- sonnier (NGB) viel op te ma ken dat die dubbelfunctie Normaal is een inwerkperiode van twee jaar niet dé reden was om nu hun ver trouwen in Babijn op te zeggen. Van de Vijver stelde dat alles is ge probeerd om Babijn in zijn nieuwe rol als wethouder te helpen. Hij kreeg zelfs per soonlijke ondersteuning, onder anderen van oud- waarnemend burge meester van Sluis Jacques Suurmond. In de ogen van oppo sitiepartijen PvdA, Dorpsbelangen Toe risme, SP en GroenLinks was de maat al veel langer vol. Coalitiepartijen CDA, VVD en NGB zijn na veel wikken en wegen tot dezelfde conclusie gekomen. Ze zagen geen verbetering. Opvallend genoeg viel fractievoorzitter Lia Flikweert van Lijst Babijn hen daarin bij. Zij zei Babijn niet meer te herkennen. Hij was bijvoorbeeld altijd een dossiertijger, maar als wethouder moest hij zeer regelma tig antwoorden schuldig blijven. Samenwerken was ook niet zijn sterkste kant. Eer aan zichzelf Babijn reageerde in wat zijn slot woord zou worden. Hij stelde dat hem niet de tijd is gegund om te groeien als wethouder. ,,Normaal is een inwerkperiode van twee jaar." Na de stemming over de motie van wantrouwen hield hij de eer aan zichzelf en nam ontslag. Lijst Ba- bijn blijft de coalitie steunen en wil op termijn een nieuwe wethouder leveren. vrijdag 5 april 2019 doorrijden, dan keren .;A' - ■;p-" T i Jp.P Filerijden richting de Oude Rijksweg bij Kapelle. Arie Bouterse komt op de tractor informeren wat er aan de hand is. fotos johan van der heijden De A58 ter hoogte van knooppunt Vierwegen bij Kapelle. Jeffrey Kutterink Vlake De Vlaketunnel is giste ren in beide richtingen urenlang afgesloten ge weest vanwege techni sche problemen met de bedie ning. Daardoor ontstonden lange files. Francis Babijn was ongeschikt als wethouder. Tot die harde conclusie is de gemeenteraad van Sluis gisteravond gekomen. Een motie van wantrouwen tegen Babijn als wethouder kreeg na een extra raadsverga dering van slechts een uur de steun van alle fracties, behalve die van zijn partij Lijst Babijn. De verhouding was vijftien stem men voor, drie tegen. Harmen van der Werf Sluis -Francis Babijn (foto)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39