Weazweven Grensrechter meisjesteam Koudekerke geeft kopstoot jfcj 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Ferry steeds voller naar overkant gisteren was het wandel naar je werk-dag Column DE STELLING Vandaag: Ik ben bang voor teken Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EN VANDAAG GEWOON WEER LOOP NAAR DE POMP-DAG. Man rijdt zonder rijbewijs en na roken wiet op A58 Moeder en zoon (46 en 7) dood bij botsing met truck Middelburg Half jaar de cel in, hond blijft achter De verdachte was grensrechter bij de wedstrijd van meisjes onder 15 jaar, die in Koudekerke werd ge speeld. Een supporter van de bezoe kende club kreeg de kopstoot vol gens de politie nadat die een opmer king had gemaakt over een beslis sing van de scheidsrechter. ,,Er is niks vervelends gezegd'', aldus waarnemend voorzitter Kees Pichal van VV Terneuzen. ,,De supporter riep dat het een penalty was, maar de scheids vond van niet. Die grens rechter bleef vervolgens zeveren, waarop onze supporter zei dat hij zich met vlaggen moest bezighou den. Toen kreeg hij de kopstoot." Uit foto's die in het ziekenhuis zijn gemaakt, bleek dat de supporter geen breuken heeft opgelopen. Wel een blauw oog. ,,Dat valt gelukkig mee, maar de schade had groter kunnen zijn." Pichal spreekt van een 'heel nare situatie'. „Voetbal is emo tie, maar niet zo extreem. En zeker niet bij een wedstrijdje van meisjes onder de 15. Ik loop al heel wat jaar mee, maar dit heb ik nog nooit mee gemaakt. Dit is vervelend voor ie dereen, maar nog het meest voor die meiden die daar liepen te voetbal len." Voorzitter Gert Jan Wisse van VCK wil geen mededelingen doen over wat er precies is gebeurd. ,,Het ligt bij Justitie. Maar we zijn hier zeer van geschrokken, dit druist te gen al onze normen en waarden in." Het bestuur gaat zeker actie onder nemen, aldus de VCK-voorzitter. ,,Hier zitten we niet op te wachten. We beraden ons op stappen, maar we willen eerst alle betrokkenen spreken." De politie werd gebeld toen de mishandeling was gepleegd. Agen ten hebben gesprekken gevoerd met het slachtoffer en enkele getuigen. Naar aanleiding van die verklarin gen is de verdachte woensdag rond 20.40 uur in zijn woning aangehou den. De man is overgebracht naar een politiecellencomplex en is giste ren gehoord. Wij zijn zeer geschrokken. Dit druist in tegen al onze normen en waarden Een soortgelijk incident deed zich eerder deze week voor in het Noord Hollandse Hoofddorp. Daar sloeg een grensrechter de doelman van de bezoekende club bewusteloos. Dat werd gefilmd, de man in kwestie is geroyeerd. Uit een enquête van deze krant bleek twee maanden geleden dat de helft van de Zeeuwse voetbalclubs de laatste jaren strenger optreedt te gen wangedrag ofagressie van eigen leden. De straffen lopen uiteen van schorsing tot royeren als lid of zelfs helemaal de toegang tot het sport park ontzeggen. Opvallend is dat veel incidenten gebeuren bij wed strijden van jeugdelftallen. VLISSINGEN Het was het eerste kwartaal van 2019 een stuk drukker op het fietsvoetveer tussen Vlissin- gen en Breskens dan een jaar gele den. In totaal vervoerde de Wester- schelde Ferry in de eerste drie maanden van dit jaar 70.468 passa giers: een stijging van 7,9 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. In totaal zijn er 2148 meer pas sagiers overgezet dan begroot, en 5160 meer dan in 2018. Ook is de Westerschelde Ferry is genomi neerd voor de OV-Klantenbarome- ter Award voor beste vervoerder van 2018. Op donderdag 11 april vindt de uitreiking van deze award plaats. 3 of 4 dagen Sauerland nabij Winterberg incl. ontbijt Mijn gedachten kiezen het luchtruim, als een rood ballonnetje Guido is soms met zijn ge dachten heel ver weg', schreef de meester van de vijfde klas ooit in mijn rapport. Het klopt nog steeds. Guido is soms met zijn gedachten héél ver weg. 's avonds. De gemeenteraad be spreekt een motie over een ont moedigingsbeleid met betrekking tot het oplaten van ballonnen. ,,Hoe moet ik dat voor me zien, een ontmoedigingsbeleid?" vraagt een raadslid zich af. ,,Moet nu een ambtenaar zich daarover buigen?" Het is het laatste wat ik hoor. Mijn gedachten kiezen het luchtruim, als een rood ballonnetje in een stralend blauwe lucht. Over de Westerschelde, steeds verder, steeds hoger. ambtenaren verzameld rond een flipover. Om beurten schrijven ze steekwoorden op. Waar denk je aan bij ballonnen? Vrolijk, kleurig, Koningsdag. Maar ook zwerfafval, stikkende vogels. Ze besluiten dat de doelgroep de basisschoolleef tijd heeft. Een lokale kinder-en tertainer wordt bereid gevonden als Balende Ballon Bob het gezicht van de campagne te zijn. Persbe richten gaan de deur uit. De lokale krant krijgt een uitnodiging voor de aftrap. Ballon Bob in een rood- geschilderd sumoworstelaarspak poseert samen met de wethouder op het Stadhuisplein. De twee hebben nog een leuke verrassing voor de verzamelde pers maar die houden ze samen gniffelend nog even geheim tuit boven mijn kopje en ik schrik wakker. Een andere politicus voert inmiddels het woord. Nog steeds over de onwenselijkheid van bal lonnetjes. ,,Waarom verbieden we het niet gewoon?" zijn de eerste woorden die weer tot me door dringen. Ballon Bob, in zijn sumoworste- laarspak, nerveus wachtend op de fotograaf van de krant. Arme, arme Ballon Bob. vrijdag 5 april 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik koop liever een nieuw appa raat dan dat ik het oude laat re pareren 481 reacties GOES Een 23-jarige Vlissinger is gisteren op de A58 op gepakt voor rijden zonder rijbewijs. Ook bleek uit een speekseltest dat hij onder invloed van THC was, de werkzame stof in wiet en hasj. Hij is aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Een arts heeft bloed af genomen. Dat wordt on derzocht door het Neder lands Forensisch Insti tuut. De automobilist kreeg een rijverbod van 24 uur en mocht rond 19.45 uur naar huis. OUDDORP Bij een ongeluk op de N57 bij Ouddorp zijn gis teren rond kwart over vijf een moeder (46) en zoon (7) uit Rozenburg om het leven gekomen. Ze bot sten frontaal op een vrachtwagen. De twee in zittenden van de vracht auto bleven ongedeerd. De massaal opgeroepen hulpdiensten hebben nog geprobeerd de twee slachtoffers te reanime ren, maar dat lukte niet. Hoe het ongeluk kon ge beuren, wordt nog onder zocht. Vanwege het on geluk was de Brouwers- dam, net ten zuiden van Ouddorp, een poosje he lemaal afgesloten. Het verkeer werd omgeleid. De hond van de 25-ja- rige Goesenaar B. D. zal het voorlopig een half jaar zonder zijn baasje moeten doen. Gisteren besliste de rechtbank in Middelburg dat D. een voorwaardelijke celstraf van zes maanden alsnog zal moeten uitzitten. D. werd vorig jaar voor dealen en verboden wa penbezit veroordeeld tot een gevangenisstraf van 22 maanden waar van zes voorwaardelijk. Na een verlof van de verslavingskliniek kwam D. niet meer terug, omdat hij voor zijn hond wilde zorgen. Dat kost hem nu een half jaar cel. Een voetbalwedstrijd tussen meisjesteams van VCK Koude kerke en VV Terneuzen is woensdagavond gestaakt nadat de grensrechter een kopstoot had uitgedeeld aan een Terneu- zense supporter. De 43-jarige man uit de gemeente Veere is aangehouden. Beide clubs zijn geschrokken van het incident. Luc Oggel Koudekerke -Gert Jan Wisse, voorzitter VCK jjj Landgasthof Nesselbach 2 of 3 overnachtingen in kamer of blokhut 2 of 3 x ontbijtbuffet of ontbijtmand Op Zoover beoordeeld met een 9,4!^^^»^ V Incl. Sauerland Card met kortingen^^^^^k V Tip: Schmallenberg of Winterberg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506 Stadhuis Terneuzen. Half twaalf Ik zie een groep Terneuzense „Koffie?" De bode hangt met zijn Gewoon verbieden? Ik denk aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2