Nieuwe beloftenploeg biedt talent podium >RT 29 schijnwerpers voor het grote doel Jos Hermens kan twee jaar door met Running Team media. Het kan je jaren achtervolgen. Ik zeg heus niet: 'Truusje, jij mag van mij dit en dit niet posten'. Maar denk er in elk geval wél over na.'' Zo koos Wiegman heel bewust het goede doel Plan International Neder land om ambassadeur van te worden. Een organisatie die zich inzet voor gelijkheid van meisjes in ontwikke lingslanden. ,,Ik zie het vooral als een manier om wat terug te kunnen doen. Op voetbalgebied hebben we in Nederland een inhaalslag gemaakt. Maar dit gaat natuurlijk veel verder dan voetbal. Er is letterlijk nog een wereld te winnen." Boodschappen Net als dat van de speelsters is ook het leven van Wiegman vanzelfspre kend veranderd. Ze moet wennen aan de term bekende Nederlander. Wennen ook aan de blikken van mensen die haar aanstaren. Dan zegt ze zelf maar direct 'hallo'. Bood schappen doen kost tegenwoordig meer tijd. Mensen willen nu eenmaal graag een praatje maken met de bondscoach. Tegelijkertijd moeten we het ook niet overdrijven, vindt ze. Zo ingrijpend is het voor haar per soonlijk allemaal niet. Alhoewel, de vakanties die het ge zin Wiegman (man en twee doch ters) normaal gezien vierde op cam pings in Frankrijk en Spanje, die zijn geschrapt. Het voelt niet ontspannen, tussen al die Nederlanders. ,,Op va kantie wil ik gewoon in mijn 'kloffie' lekker anoniem rondhobbelen. Dus we kiezen tegenwoordig andere be stemmingen. Ach, zo zien we ook nog eens andere plekken van de we reld. Hopelijk wordt het na het WK nog lastiger om een goed vakantie adres te zoeken." AANWAS Het professionele hardloop team van atletenmanager J os Hermens (69) krijgt nog eens twee jaar ondersteuning van verzekeringmaatschappij NN. Het voortbestaan van NN Running Team is verzekerd tot en met december 2022. Hermens kreeg het goede nieuws te horen op de dag van het tweejarig bestaan van het team, waarin wereldtoppers als Eliud Kipchoge, Geoffrey Kamworor en Joshua Chepte- gei de blikvangers zijn. Ook de Nederlandse recordhouder op de marathon Abdi Nageeye zit in het team. Hermens is oprichter en di recteur van Global Sports, een bedrijf dat de belangen behar tigt van meer dan 150 hardlo pers uit meer dan twintig ver schillende landen. Op zijn initiatief ontstond twee jaar geleden het Running Team, bedoeld om een selecte groep atleten te voorzien van de be ste trainingsfaciliteiten, we tenschappelijke inzichten en medische verzorging. Het eerste jaar noteerde het Running Team al 52 overwin ningen. Vorig jaar scherpte Kipchoge in de marathon van Berlijn het wereldrecord aan. Polling met vriend mat op Ajax meldt komst Marin 'Rose naar Gladbach' UITSLAGEN vrijdag 5 april 2019 GO Bondscoach Sarina Wieg man tussen de WK-shirts. ZEIST Een nieuwe stap in de ontwikkeling van het vrouwenvoetbal in Nederland. De KNVB heeft een nieuwe belof tenploeg in het leven geroepen: Oranje onder 23. Dat elftal moet de overstap van de natio nale jeugdploegen naar het grote Oranje mak kelijker maken. Op dit moment is er geen team tussen Oranje onder 19 en de A-selectie. ,,We hebben veel talentvolle speelsters die te oud zijn voor Onder 19, maar nog niet altijd aan spe len toekomen in het grote Oranje", zegt bondscoach Sarina Wiegman. ,,Daarom is de komst van dit nieuwe vertegenwoordigende elftal een goede stap richting de toekomst. De aanwas wordt steeds groter. Daar moet ook het podium naar zijn." Volgende maand in Zweden speelt het nieuwe team al een oe- fentoernooi in een sterk deelnemersveld. Wieg man verwacht dat er in de nabije toekomst ook officiële EK's worden georganiseerd voor deze leeftijdsgroep. ,,Omdat net als wij ook andere landen dit con cept zien zitten." ATLETIEK Abdi Nageeye met Jos Hermens (links). foto vi images JUDO Voor het eerst in drie jaar gaan ju doka Kim Polling en haar Italiaanse vriend Andrea Regis samen de tatami op. Beiden komen zaterdag in actie bij de Grand Prix in Antalya. Polling doet dat in de klasse tot 70 kilogram, Regis komt uit in de ca tegorie tot 81 kilo gram. De twee ju doka's wonen samen in het Itali aanse Turijn. VOETBAL Ajax heeft de komst van Razvan Marin (22) beves tigd. De midden velder tekent een vijfjarig contract bij de club uit Amster dam. Ajax neemt hem voor 12,5 mil joen euro over van Standard Luik. VOETBAL Trainer Marco Rose gaat volgend seizoen zo goed als zeker aan de slag bij Borussia Mönchengladbach. Volgens verschil lende Duitse media wordt de 42-jarige Duitser de opvolger van Dieter Hecking. Rose is nu nog hoofdtrainer van RB Salzburg. Bo- russia Mönchen- gladbach staat op de vijfde plek van de Bundesliga. Curling Lethbridge (Can). WK, mannen. Nederland - Rusland 4-7, Nederland - Italië nnb. Stand: 1. Japan 8-1, 2. Zweden 8-1, 3. Zwitserland 7-1; 9. Nederland 3-6.* De nummers 3 t/m 6 spelen een tussenronde. Tennis Monterrey (Mex). Vrouwen, tweede ronde: Pavljoetsjenkova (Rus/3) - Jorovic (Ser) 6-0 6-0. Charleston, SC (VS). Vrouwen, tweede ronde: Keys (VS/8) - Maria (Dui) 7-6(5) 4-6 6-4, Derde ronde: Bencic (Zwi/9) - Town- send (VS) 6-2 7-5, Martic (Kro/16) - Pe- gula (VS) 2-6 6-3 6-2. Bolton (Eng). ITF. Vrouwen, tweede ronde: Kerkhove (4) - Stojanovic (Ser) 6-4 6-4. Oranje-bondscoach Shari Leibbrandt verloor met de curlingmannen. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29