N'tab: drie jaar langer 28 300miljoen naar agents in Engeland Roompot in Yorkshire Bondscoach Sarina Wiegman (49) leidt een leven in de De voetbalvrouwen, die vanavond oefenen tegen Mexico, maken zich klaar voor het WK, Ookvoor bondscoach Sarina Wiegman is alles anders dan voor de Europese titel van 2017. Liverpool gaf het meeste geld uit aan zogenoemde agents; liefst 50 miljoen. Opvallend is dat nummer 5 Chelsea (31,4 miljoen euro) meer geld overmaakte aan zaakwaarnemers dan regerend landskampioen en koploper Manchester City (28,2 miljoen euro), dat gezien wordt als een van de meest kapitaalkrachtige clubs ter wereld en zich flink heeft geroerd op de transfer markt. Cardiff City gaf van de twintig clubs het laagste bedrag uit aan zaakwaarnemers: slechts 3,3 miljoen euro. De clubs uit het Champion ship, het tweede niveau van En geland, gaven gezamenlijk 60 miljoen euro uit. Daar spande Stoke City met 8,4 miljoen euro de kroon. SCHAATSEN Dai Dai N'tab heeft zijn contract bij Team Reg- geborgh, de schaatsploeg van coach Gerard van Velde, met drie jaar verlengd. De sprinter blijft nu tot en met de Olympische Winterspelen van 2022 aan de ploeg verbonden. ,,Ik voel me volledig gesteund door Gerard, het team en de sponsor'', aldus N'tab. ,,Ik heb nog lang niet alles uit mijn mogelijkheden gehaald. Ik wil in de komende jaren mee doen met de absolute top. Ik kan niet wachten tot het seizoen weer gaat beginnen'', aldus de schaatser. Naast N'tab maken ook onder anderen Kai Verbij, Ronald Mulder, Michel Mulder, Pim Schipper, Wesly Dijs en Gerben Jorritsma deel uit van de schaatsploeg van coach Van Velde. Als Sarina Wiegman op het KNVB- complex in Zeist naar haar werkka mer wandelt en het bezoek een kleine rondleiding geeft, vullen haar ogen zich even zichtbaar met trots. Ze wijst naar een ander gedeelte van de ruimte. ,,Daar zit Ronald Koeman. Laatst schoot ik Dwight Lodeweges (de assistent van Koeman) even aan. Ik had een tactisch vraagje over de wedstrijd tegen Duitsland. Praktisch, maar ook symbolisch." Trots, ja. Dat de vrouwen- en man- nentak van Oranje een soort saam horigheid uitstralen. Dat het de vrouwelijke internationals, net als de mannen, aan niets ontbreekt hier tussen de bossen. En dat het inmid dels vrij normaal is dat de staf van de Leeuwinnen in dezelfde vleugel werkt als het mannenteam. Wiegman glimlacht even. Ze denkt terug aan de tijd dat ze zelf tussen 1987 en 2001 ruim honderd in terlands speelde. Op een amateur veldje vaak. 'Voor wat familie en een paardenkop', zoals ze zelf zegt. ,,We werden uitgelachen. Er was geen perspectief, niks. Ik trek nu geen lange neus, hoor. Ik ben vooral heel trots op de ontwikkeling die deze sport doormaakt." Dertig jaar geleden, als studente, voetbalde Wiegman in de Verenigde Staten. In Chapel Hill, North Caro lina. Een andere wereld waar vrou- wenvoetbal toen al volledig geaccep teerd was. Volle stadions, professio nele begeleiding, noem maar op. ,,Ik dacht toen: misschien gaan mijn kleinkinderen dit ooit meemaken in Nederland. Maar ikzelf? Nooit, never. Nou, we zijn inmiddels op de goede weg." Sinds 2009 haalden de Oranje vrouwen alle eindtoernooien. Er was 'De Grote Doorbraak' in de zomer van 2017, toen Nederland in eigen land Europees kampioen werd. Het land omarmde die vrolijke, voetbal lende meiden. Alles anders Sindsdien is alles anders. Over twee maanden begint het WK in Frank rijk. Waar het grote publiek vroeger nooit wakker lag van het vrouwen team, zijn de verwachtingen nu to renhoog. 'Even wereldkampioen worden', dat werk. Wiegman: ,,De vriendelijke benadering wordt har der. Omdat we zichtbaarder zijn. Prima, dat willen we juist zo graag. Daar moet iedereen hier wel mee omgaan. Iedereen heeft een mening. Uit het niets beroemd. Dat is nogal wat, hè. Daar moeten je hersens aan wennen Positief, negatief, ongenuanceerd. Ook mensen die niet deskundig zijn. Storend? Je kunt daar van alles van vinden, maar je moet er mee dealen. Sterker, we moeten het omarmen. Niet heel emotioneel over doen. Omarm het, duw het niet weg." Speelsters als Lieke Martens, Sha- nice van de Sanden, Vivianne Mie- dema en Jackie Groenen werden binnen zes weken bekende Neder landers. Zij werden merken. Wieg man is allang niet meer voetbaltrai ner alleen. ,,Uit het niets beroemd. Dat is nogal wat, hè. Daar moeten je hersens simpelweg aan wennen. Daarom vind ik het ook echt een prestatie dat we ons geplaatst hebben voor het komende WK. Presteren na een grote piek, dat is zo moeilijk. Het zijn allemaal verschillende persoon lijkheden. De een introvert, de ander extrovert. De een moet je afremmen, de ander juist stimuleren." Speelsters als Groenen en Van de Sanden lopen niet bepaald weg voor een fotoshoot. Martens' leven stond op de kop, terwijl zij qua persoonlijk heid juist niet zo nodig op de voor grond hoeft. In hoeverre Wiegman daar invloed op uitoefent? ,,Binnen Oranje zijn er afspraken over de ba lans tussen media, commercie en voetbal. Daarbuiten? Het is hun car rière, hun leven. Speelsters hebben hun eigen persoonlijkheid, gelukkig maar. We zeggen wel: het biedt de meiden kansen, maar wees je er ook bewust van wat je deelt op sociale vrijdag 5 april 2019 GO Clubs uit de Premier League hebben van februari 2018 tot januari 2019 ruim 300 miljoen euro aan zaakwaarnemers be taald. Dat blijkt uit cijfers van de Engelse voetbalbond FA. WIELRENNEN Wielerploeg Roompot-Charles is toege voegd aan het deelnemers veld van de Ronde van Yorkshire, die van 2 tot en met 5 mei wordt verreden. De Nederlandse proconti- nentale ploeg vervangt de Colombiaanse ploeg Man- zana Postobón, die te maken heeft met visumpro blemen. In totaal doen er negentien ploegen mee in Yorkshire. Vorig jaar werd de wielerwedstrijd gewon nen door de Belg Greg Van Avermaet. 'Presteren na Daniël Dwarswaard Zeist - Sarina Wiegman (49)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28