Adrie Poldervaart blijft correct tot allerlaatste snik en houdt derde plek in zicht 28 27 simpele thuisoverwinning op PEC Zwolle: 4-0 '^iso goed uit. Maar in een wedstrijd moet je soms ook slim zijn. Bij PSV weten ze precies hoe ze Luuk de Jong bij corners vrij moeten krij gen. Ze zetten eerst een blok, waar van hij profiteert. Het is echt een kwaliteit hoe ze dat keer op keer doen.'' De Jong krikte zijn toch al fraaie moyenne in duels met PEC verder op. Hij staat nu op 13 goals tegen de Zwollenaren in negen optredens. En acht daarvan maakte hij met het hoofd. ,,Op zo'n avond ben ik weer extra blij dat we vorig jaar zomer zijn contract konden verlengen'', zei Van Bommel, die zeven maan den geleden precies hetzelfde zei na de uitzege van PSV bij PEC. Toen maakte De Jong diep in blessuretijd de winnende 1-2. Pereiro Wie zich gisteravond ook weer eens liet zien, was Gastón Pereiro. De Uruguayaan mocht weer eens starten na een aantal wedstrijden buiten de basiself. Hij was de enige die in de moeizame eerste helft nog wel eens iemand voorbij speelde. Of iets verrassends deed. Pereiro nam bij de 1-0 van De Jong de cor- ner en zette even later Hirving Lo- zano met een attent passje in goede schietpositie voor het doel. De Mexicaan schoot echter voorlangs, wat typerend was voor zijn onge lukkige optreden. Het brak PSV echter niet op. Sterker, de avond bracht uiteindelijk nog een kleine bijvangst. Door de late vierde goal van invaller Donyell Malen liep PSV qua doelsaldo één treffer op Ajax in. Van Bommel: ,,Als je op zondag 3-1 verliest van Ajax, moét je de vol gende wedstrijd wel meteen win nen. Voor het gevoel is deze 4-0 een goede uitslag.'' Hij had zijn grijze trainerstenue gisteren gewoon weer aangetrok ken, ook al stond zijn besluit woensdagavond al vast. Voor de laatste keer, na een dienstverband van zesentwintig jaar en drie maanden - hij weet het nog pre cies. Adrie Poldervaart oogt tien centimeter kleiner, twintig jaar ouder. Het heilige vuur in hem is geblust door de tranen, die telkens weer opwellen. En toch gaat hij maar door met handjes en knuf fels geven, tot hij zeker weet dat hij iedereen heeft gehad. Correct tot de laatste snik. Misschien was hij te goed voor het harde voetbalwereldje, zo klonk het gisteren vaker, vooral uit de mond van mensen die jaren met hem werkten en haast even aangedaan oogden. Te lief, te mee levend. ,,Hij is heel geïnteresseerd in de medemens, wil alles voor ze doen. Echt een man van goud", zegt aanvoerder Ryan Koolwijk. ,,Als trainer wilde hij ook echt tus sen de groep staan. Misschien is dat niet altijd goed geweest." Het is een bittere constatering, juist omdat Poldervaart de droom van zoveel voetballiefhebbers leefde. Een gewone man, met een gewone baan, die één kans krijgt als trainer in het betaalde voetbal. De fysiotherapeut van Excelsior die trainer werd, er is smakelijk om gelachen. Maar onderweg overwon hij veel scepsis met zijn gevatte opmerkingen, aansteke lijke enthousiasme én het goede voetbal van zijn ploeg in de eerste maanden van de competitie. Het is bijna niet meer voorstelbaar, na de povere vertoningen van de laat ste weken, waardoor Excelsior (vijftiende) zich nu op het randje van de afgrond bevindt. Koolwijk: ,,Had ik de grote kans die ik kreeg tegen NAC gemaakt, dan hadden we hier niet gestaan. Dat neem ik mezelf nu nog meer kwalijk." Besluit Poldervaart betwijfelt dat. ,,Als we gelijk hadden gespeeld, of hadden gewonnen, had ik misschien wel hetzelfde gedaan. Ik speelde al lan ger met dit idee, en tegen NAC zag ik niet het spel dat ik wilde zien. Ik heb bij een aantal spelers niet de juiste knoppen kunnen vinden. Zag geen team dat voor elkaar door het vuur wilde gaan. Dat moet een andere trainer nu voor elkaar zien te krijgen. Dit besluit is het beste voor de club." Direct na de wedstrijd deelde Poldervaart zijn besluit mee aan de technische staf en directie, gis terochtend lichtte hij de spelers groep in. En vandaag staat de workaholic voor het eerst in vele jaren op zonder iets omhanden. ,,Ik wil graag trainer blijven in het profvoetbal. Maar de vraag is: wie zit er nu nog op mij te wachten? Ik heb een contract ingeleverd, moet op een gegeven moment hoe dan ook weer gaan werken. Maar het enige wat mij nu interesseert, is dat Excelsior morgen wint." EREDIVISIE een voorsprong halverwege. De Deen straft wel erg laconiek verde digen van Sam Lammers af. Dat vierde de Scandinaviër met een 'beeldschermgebaar' dat Kuipers dus eerder maakte en daarmee zijn doelpunt voorkwam. Toen de spits dat vlak voor rust wederom deed om Kuipers aan te sporen toch een strafschop te geven voor de valpar tij van Haps, was Kuipers het zat: nog eenmaal en een gele kaart. wijl Berghuis het zestienmeterge bied in soleerde, schoot ook al in het verkeerde keelgat bij het Legi oen. Dat was niet in groten getale naar het stadion getrokken gister avond. De tuchtcommissie had Vak S immers op slot gegooid omdat de aanhang vuurwerk had afgestoken in de competitiewedstrijd tegen Ajax. Veel fans in andere vakken toon den zich solidair met de gestrafte supporters en bleven eveneens thuis. Of ze verzamelden buiten de poorten om tijdens de eerste helft vuurwerk af te steken en lichtko- gels omhoog te schieten waarvan er eentje midden op het veld landde. De slordige Friezen gingen al snel na rust kopje onder. Sam Larsson was de aangever en Berghuis schoot diagonaal raak: 2-0. Tonny Vilhena, die voor de wedstrijd werd gehul digd omdat hij vorige maand tegen Willem II zijn 200ste wedstrijd in de hoofdmacht speelde, zorgde nog voor 3-0. AZ Het zorgde ervoor dat Feyenoord dus toch weer wat dichterbij num mer drie AZ kroop. Die plek zorgt er aan het einde van de rit voor dat de ploeg zeker gevrijwaard blijft van het spelen van play offs. Dat kan bij plek vier overigens ook nog altijd zo zijn, maar dan moet Ajax de bekerfinale van Willem II win nen. Feyenoord moet in zes duels nog één punt goedmaken op AZ. Stand g vrijdag 5 april 2019 weer bij Ajax Adrie Poldervaart leefde de droom van menig voetballief hebber. Maar de droom viel woensdag keihard in duigen. De trainer van Excelsior le verde zijn contract in na de slechte resultaten van de laat ste weken. Assistent André Hoekstra neemt zijn taken voorlopig over. Tim Niemantsverdriet Rotterdam Adrie Poldervaart. foto vi images Dat de arbiter voor rust floot ter e Ook de scherpe VAR kon Feyenoord niet uit balans brengen gespeeld w v pt (v-t) 1 PSV 28 22 4 2 70 84-19 2 Ajax 28 22 2 4 68 96-25 3 AZ 28 15 6 7 51 55-32 4 Feyenoord 28 15 5 8 50 60-36 5 FC Utrecht 28 13 7 8 46 54-38 6 Vitesse 28 11 9 8 42 52-41 7 Heracles 28 13 3 12 42 51-55 8 Willem II 28 12 4 12 40 50-55 9 FC Groningen 28 11 5 12 38 32-35 10 Heerenveen 28 9 9 10 36 57-62 11 VVV-Venlo 28 9 6 13 33 35-51 12 PEC Zwolle 28 9 5 14 32 33-45 13 ADO Den Haag 28 7 9 12 30 38-55 14 Fortuna Sittard 28 8 6 14 30 45-64 15 Excelsior 28 7 5 16 26 33-62 16 De Graafschap 28 7 4 17 25 32-58 17 FC Emmen 28 6 7 15 25 32-68 SPEELRONDE 18 NAC Breda 28 5 6 17 21 26-64 Berghuis. foto soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27