Feyenoord klopt Heerenveen 26 Eindhovenaren nemen de koppositie over na PSV is Ajax weer voorbij op de ranglijst van de eredivisie. De eerste keer dat de ploeg in mentaal opzicht achter de concurrent aan moest in de titelrace, bracht een 4-0 zege op PEC Zwolle. Kort Juventus Bonucci keurt racisme af Juventus-verdediger Leonardo Bonucci (31, foto) zegt dat zijn uitspraken over ploegge noot Moise Kean verkeerd zijn geïnterpre teerd. Kean, een Italiaan van Ivoriaanse af komst, werd dinsdagavond racistisch beje gend in het uitduel bij Cagliari. Na een doel punt juichte hij voor het vak van de thuis ploeg. Bonucci keurde die actie af en zei 'dat de schuld half bij de supporters van Cagliari en half bij Kean lag.' Bonucci heeft gisteren verklaard dat hij alle vormen van racisme veroordeeld. Özbiliz en Willem II uit elkaar Aras Özbiliz (29) en Willem II hebben na een gesprek besloten per direct uit elkaar te gaan. De oud-speler van Ajax was maandag al disciplinair geschorst door de Tilburgse club, nadat hij weigerde in te vallen tegen Fortuna Sittard. Rodriquez krijgt vier duels De Spaanse middenvelder José Rodriguez (24, foto) moet de komende vier wedstrij den van Fortuna Sittard vanaf de tribune bekijken. De Limburgse club accepteerde het schikkingsvoorstel van de aanklager, naar aanleiding van de rode kaart die Rodri guez woensdag kreeg tegen ADO Den Haag (0-0). De 24-jarige Spanjaard, oud-speler van Real Madrid, deelde na een half uur spe len in het strafschopgebied van ADO een el leboogstoot uit aan Shaquille Pinas. Flitsen Quote van de dag 'Ik wil door, samen met mijn fans' Oranje Kaartjes Hij juicht wel vaker gepassioneerd bij doelpunten van zijn elftal. Maar hoe Mark van Bommel gisteravond na 63 minuten de 2-0 van Steven Bergwijn vierde, zei veel over de spanning in de titelrace. En over de ontlading als daarin weer een horde succesvol is genomen. Tot drie keer toe balde de trainer van PSV vurig zijn vuist na de fraaie solo van zijn aanvaller. Dat Bergwijn een meter of zestig overbrugde in zijn ren, droeg uiteraard ook bij. Uiteindelijk konden ze bij de koploper vier keer juichen, op een avond waarop PSV de draad weer oppakte na de nederlaag van zon dag in Amsterdam. PSV leidt de jacht op de titel nu weer vóór Ajax. In elk geval tot aan zaterdagavond, als de concurrent opnieuw een dag eerder speelt. Dat is vrijwel heel deze maand april het ritme in hun tweegevecht. Maakt Ajax geen fout in Tilburg, dan speelt PSV zondag in Arnhem tegen Vitesse opnieuw met het mes op de keel. Doordat het 4-0 werd, waren de PSV'ers de moeizame eerste helft Si a USSS S, Als je op zondag 3-1 verliest van Ajax, moét je de volgende wedstrijd wel meteen winnen snel vergeten. Toen was de ploeg vaak slordig, was het spel stroperig en hield PEC de ruimtes klein. Om er soms zelf ook af en toe gevaarlijk uit te komen. Maar als PSV over de grond niets kan forceren, kan het al tijd nog door de lucht. ,,Had jij zelf niet achterin willen staan bij corners, Jaap?'', was na af loop een vraag aan Jaap Stam. Die vraag refereerde aan de twee tref fers die Luuk de Jong maakte met het hoofd. De trainer van PEC hield het bij een flauw glimlachje. ,,Tja, we trainen er wel op, hoor. En op de trainingen ziet ons verweer er ook Zelfs Marco Borsato moet het gis teravond even helemaal hebben ge had met de VAR. De zanger is wel iswaar geen hartstochtelijk aanhan ger van Feyenoord, toch hoopt ook hij op een spetterend slot van het seizoen van de Rotterdammers. Borsato trapt op 29 mei immers zijn concertreeks in de Rotterdamse Kuip af. Samen met André Hazes, Lil Kleine en DI-RECT wil de in Alkmaar geboren artiest er een spetterende week van maken. En daar moet de Kuip volgende maand nog flink voor worden verbouwd. Alleen was het worstelende Fey- enoord de laatste weken opeens met sneltreinvaart op weg naar de play-offs. De laatste wedstrijd van het seizoen hoeft opeens niet meer 12 mei zijn, maar kan net zo goed bijna twee weken later op 25 mei worden gespeeld. Feyenoord had gisteren halver wege de wedstrijd al lang en breed van Heerenveen af kunnen zijn. Ook zonder aanvoerder Robin van Persie was de ploeg keer op keer ge vaarlijk. Maar in Zeist was Danny Makkelie als VAR net iets te scherp. Hij voorkwam tot tweemaal toe een treffer, eerst van Nicolai J 0rgen- sen en daarna ook van Steven Berg huis. Bij het eerste moment werd na het bestuderen van de beelden een overtreding van Sam Larsson ge constateerd. Bij moment twee stond aangever Jens Toornstra bij nader inzien toch nipt buitenspel. Tussendoor eiste de Kuip nog tever geefs een strafschop toen Ridgeci- ano Haps naar het gras was gegaan. Dat Nicolai J0rgensen wél scoorde, zorgde in elk geval voor *,"i» vrijdag 5 april 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Nederlandse curlers hebben op het WK in het Canadese Lethbridge hun zesde nederlaag geleden. Rusland was met 7-4 te sterk voor het team van bondscoach Shari Leibbrandt. De ploeg behield plek acht. Bondscoach Gareth Southgate van de na tionale voetbalploeg van Engeland heeft een koninklijke onderscheiding ontvangen: de Orde van het Britse Rijk. Southgate leidde Engeland vorig jaar zomer naar de halve fi nales van het WK in Rusland. -Kooivechter Conor McGregor zinspeelt op Twitter, een week na zijn aankondiging om te stoppen, weer op een rentree. Juventus heeft Mario Mandzu- kic tot de zomer van 2021 aan zich gebonden. De Kroatische spits (32) speelt sinds 2015 in Turijn. Mandzukic heeft 159 duels voor 'Juve' ge speeld en was daarin 43 keer trefzeker. I Oranje is twee plekken gezakt op de wereld ranglijst. De ploeg van bondscoach Ronald Koe man (foto) staat nu zes tiende. Mede door het 2-3 verlies tegen Duitsland. ManCity-spits Raheem Ster ling (24) heeft 550 kaartjes gekocht voor het FA Cup duel van zijn ploeg zaterdag tegen Brighton. De kaartjes zijn voor zijn oude school PSV legt druk PSV J PEC Zwolle Maarten Wijffels Eindhoven BW IWÊÈtf èëêÊKÈ ÊÊlÈÊtË A PSV-speler Donyell Malen (rechts) kopt in blessuretijd de 4-0 binnen tegen PEC Zwolle. Mark van Bommel (trainer) o a 0) Feyenoord SC Heerenveen Feyenoord staat na de makke lijke winst van gisteravond tegen Heerenveen nog één punt ach ter nummer drie AZ. Ook de scherpe VAR in Zeist kon de Rotterdammers niet uit balans brengen: 3-0. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26