Tunnel A58 leeg Kassakorting tot 300,pp Aanleg van grotere waterbassins JOL Walcheren PSV is weer koploper De tijd van onbezorgdheid is voorbij k;.. De Vlaketunnel is gisteren uren gestremd geweest door een technisch mankement. De auto van de weginspecteur reed over een verder lege A58. Tussen Kapelle en Kruiningen slibden de omleidingsroutes dicht, zoals op de Oude Rijksweg. Automobilisten hadden in beide richtingen te kampenmet een flinke vertraging. ^zfELANDgl RH Minister Cora van Nieuwenhui- zen (Infrastructuur en Waterstaat) legt 7 miljoen euro extra neer om in zandgebieden water op te slaan. Hierdoor kan het grondwater bij nieuwe periodes van droogte tijdig aangevuld worden. Waterschap pen en provincies zullen nog 'een veelvoud' van dat bedrag bijleggen om deze klus te klaren. De droogte van de laatste zomer heeft ertoe geleid dat het grond waterpeil in de hoge zandgronden in het oosten en zuiden van Ne derland sterk is gedaald. Ook het binnendringende zoute zeewater door de lage waterstand in de ri vieren vormde een probleem voor het drinkwater en de landbouw. En dat moet voortaan worden voorkomen, vindt de minister. Nu de zomers droger worden, moeten hiermee problemen worden voorkomen Volgens een inschatting kan de economische schade door de droogte in 2018 zijn uitgekomen op maximaal 2 miljard euro. Van Nieuwenhuizen: ,,We hopen dus niet dat er gelijk nog zo'n droge zo mer komt, maar we willen daar op voorbereid zijn. Vorige zomer moest we zelfs tankschepen achter de hand houden met zoet water. Die maatregel alleen al heeft ton nen gekost. We hebben daar nu le ring uit getrokken.'' Het afgelopen half jaar hielden waterschappen bijvoorbeeld het water van sloten op een hoger peil om het grondwater aan te vullen. En Rijkswaterstaat zorgt dat het waterpeil van het IJsselmeer, onze nationale regenton, op zijn hoogst is tegen de zomer. De drinkwater bedrijven gaan verder investeren in grotere voorraden water. Maar er speelt nóg een probleem bij het IJsselmeer: het zout vanaf de Waddenzee werd afgelopen zo mer problematisch voor de drink waterkwaliteit. Rijkswaterstaat gaat nu verkennen welke maatre gelen nodig zijn om verzilting zo veel mogelijk te voorkomen. Zo wordt de sluisbediening in de Af sluitdijk onder de loep genomen. ,,De maatregelen moeten zorgen dat er geen grote problemen ont staan in Nederland nu de zomers droger worden'', aldus minister Van Nieuwenhuizen. ,,Dat bete kent: zo snel mogelijk zout water wegwerken en zoet water vast houden en niet verspillen." P4 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 5 april 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" Simpele zege op PEC Zwolle: 4-0 De soap kende betere tijden P32 T y V ..t --Va. *Aü. v V FOTO JOHAN VAN DER HEIJ Plan tegen nieuwe watertekorten Het kabinet trekt miljoenen uit om grotere waterbassins aan te leggen, zodat Nederland bij nieuwe droge zomers de tekor ten van vorig jaar bespaard blijft. Toen zakte het grondwa terpeil zó ver, dat boeren, na tuurbeheerders en huizenbezit ters in problemen kwamen. Edwin van der Aa Den Haag Waterbassin Terneuzen. ARCHIEFFOTO -Minister Cora van Nieuwenhuizen Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Geleidelijk zachter weer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 neemt je mee Boek nu uw rondreis met extra korting Al onze 307 wereldwijde groeps- en privéreizen zijn nu extra scherp geprijsd! Boek nu uw verre rondreis en ontvang tot €300 korting per persoon met vertrek t/m maart 2020. Ook in de schoolvakanties!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1