J 12 NIEUWS UPDATE TWEE JAAR LATER Björn en Derya beheersten twee jaar geleden het nieuws: Waarom? Hun vriend Joey was vermist in Turkije en zij op de vlucht. Ze bleken onschuldig. Het gaat niet goed met ze: Derya heeft Björn neergestoken. 0* Derya is een slimme meid die weet dat het met Björn zo niet langer kan Bordeel My Red Light blijft voorlopig open Rechtszaak tegen Tarrant van start Zuid-Korea als eerste met landelijk 5G vrijdag 5 april 2019 Het ging op 14 december vorig jaar weer eens helemaal mis in hun huisje aan 't Kempke in Haaksbergen. Tijdens een van hun bijna dagelijkse knallende ruzies pakte Derya een mes en stak in op Björn: vijf pezen in zijn arm werden doorgesneden. De reden voor het incident was zo als zo vaak te verwaarlozen: „We zet ten Netflix aan, en kregen ruzie om dat ik niet dezelfde film voor de derde keer wilde kijken'', vertelde Derya onlangs in de rechtbank in Al melo. Omdat ze net allebei een lijntje speed hadden genomen, liep die ru zie gierend uit de klauwen. Björn had zelfs ducttape om de voeten van zijn vrouw gebonden, om haar rustig te krijgen. Derya voelde zich echt on veilig en wist met een karteltjesmes uit de keuken Björns arm te raken. Deprimerend Sindsdien zit Derya vast. In de twee uur bij de rechter schetsten Björn en Derya een deprimerend beeld van hun 4,5 jaar durende huwelijk. Con stant ruzie, veel te veel drugsgebruik. ,,We zijn als wilde beesten in een kooi.'' En toch kunnen ze niet zon der elkaar. Björn stond ooit een nier af voor Derya, die aan de ziekte sik kelcel lijdt. Een ziekte die haar oplei ding en kansen op een fatsoenlijke carrière verwoestte. Björn is de enige waar ze altijd op kon rekenen, zegt ze zelf. Dus al vechten ze elkaar dood: zónder elkaar is geen optie. Björn beweert zelfs dat hij geen aangifte wilde doen tegen zijn vrouw. Hij zou 'er zijn ingeluisd'. Hij vertelde z'n verhaal tegen de poli tie en ineens lag daar een aangifte. Het is ze dus duidelijk niet beter gegaan, Björn en Derya Breukers, het echtpaar uit Haaksbergen dat in de zomer van 2017 niet eventjes, maar wekenlang het nieuws beheerste. Björn en Derya (36 en 28 jaar) wil len dat jaar in de buurt van de stad Si- lifke in Turkije een stuk land kopen. Zij is geboren in Nederland maar van Turkse komaf. Björns oude buurjon gen Joey gaat mee om te helpen. Het avontuur loopt uit op een drama: om onduidelijke redenen vertrekt Joey 8 juli al snel weer richting huis, maar komt nooit aan. Wekenlang is hij ver mist. Oorlog De thriller wordt steeds spannender als 'nog twee Nederlanders' als ver mist worden opgegeven in Turkije: Björn en Derya. Na enkele dagen dui ken ze weer op, maar zijn wekenlang verdacht. Ook in d^e tijd zit hun hu welijk in een permanente staat van oorlog. Met die ene bijzondere ge beurtenis op de achtergrond: de nier die Björn voor Derya heeft afgestaan. Althans: Björn stond een nier af aan iemand, zodat iemand anders weer een nier aan Derya kon afstaan. Alle maal in Turkije overigens, waar de operatie sneller te regelen was dan in Nederland. Regelmatig moest Derya terug naar Antalya voor controle. Na weken onzekerheid wordt Joey dood gevonden in de Turkse woes tijn. Uitgedroogd. Geen sporen van geweld. Tal van vragen staan tot op de dag van vandaag open: gingen Björn en Derya nou echt op zoek naar een huis in Turkije? En waarom lieten ze de jonge Joey - die nog nooit in het bui tenland was geweest - dat onher bergzame en verstikkend hete gebied in lopen? Waarom wilde Joey über haupt na drie dagen Turkije al naar huis? Waarom belandde Björn zelf gewond in het ziekenhuis? Vragen waar Björn eind 2017 in zijn deuropening antwoord op geeft: Joey had heimwee, de looproute die ze na men was logisch maar Joey dacht een kortere route te weten. Verder: hun plannen voor een huis in Turkije wa ren niet gek want met weinig geld kun je al beginnen met bouwen en Derya komt uit het land. Kon Björn het helpen dat niemand in Haaksbergen dat geloofde. En oh ja, dat Björn gewond was kwam door een val. De Turkse poli tie kan in augustus 2017 niet anders dan Björn en Derya laten gaan. Terug naar Haaksbergen. Daar zouden ze bedreigd worden. En er zouden nog advocaten in de weer zijn om de vreemde dood van Joey opnieuw te la ten onderzoeken. Maar nu, ruim ander half jaar later, is er weinig gebeurd. De zaak is niet heropend, de familie van Joey wil niet praten en als iemand Björn en Derya bedreigt, zijn het Björn en De- rya zelf die elkaar naar het leven staan. Giftig huwelijk Hadden ze toen nog een soort van toe komstperspectief, dat huis in Turkije dat er nooit kwam, het leven is desolaat en uitzichtloos geworden. Björn en Derya werken allebei niet. Het dagritme be staat uit hangen op de bank, lijntjes speed snuiven en keihard ruzie maken. Sinds de steekpartij in december zit Derya achter tralies. Aan haar psychi sche gezondheid wordt zo langzamer hand getwijfeld, zodanig dat de rechter besloot haar naar het Pieter Baan Cen trum te sturen - zwaar tegen haar zin overigens - om onderzocht te worden. Maar ook, zo lijkt het, om haar nog wat langer weg te houden uit dat giftige hu welijk met Björn. Haar advocaat Bart van Elst denkt dat ook. ,,Ik denk alleen dat opname in Pie- ter Baan nergens toe leidt. We werken aan een andere oplossing en hopen dat de rechter daarmee akkoord gaat. Eén ding kan ik vast zeggen: Derya is een slimme meid die weet dat het met Björn zo niet langer kan. Dat ze nu in voorar rest zit, geeft haar ook rust. Voor Björn kan ik niet spreken, maar wie weet dat dit hele incident Derya uiteindelijk wat verder helpt." GO Tragische zomerthriller krijgt bizar vervolg Victor Schildkamp Haaksbergen Derya en Björn zijn als stel minder gelukkig dan deze foto doet vermoeden. privéfoto op facebook -Bart van Elst, advocaat Derya AMSTERDAM Het door sekswerkers gerunde bor deel My Red Light, dat in samenwerking met de ge meente Amsterdam is op gezet, blijft voorlopig open. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema aan de raad. My Red Light opende in mei 2017 de deuren op de Wallen en is een initia tief waarbij sekswerkers zelf invloed hebben op de manier waarop ze hun be roep uitoefenen. Het bedrijf moet bijdragen aan de nor malisering van het vak en de positie van de sekswer- kers versterken. De prosti tuees krijgen steun bij hun ondernemerschap. Eind dit jaar wordt bekeken of het project wordt voortgezet. CHRISTCHURCH De rechtszaak tegen de Aus traliër, die wordt verdacht van het aanrichten van een bloedbad in moskeeën in de Nieuw-Zeelandse stad Christchurch, begint van daag. De 28-jarige Brent Tarrant moet verschijnen voor het gerechtshof. Tar- rant wordt gehoord via een videoverbinding met de zwaarbeveiligde gevange nis waar hij vastzit. Hij wordt aangeklaagd voor 50 moorden en voor 39 pogingen tot moord. De rechts-extremist schoot op 15 maart met semi-automa- tische wapens op mensen die in twee moskeeën aan het vrijdaggebed deelna men. SEOEL Zuid-Korea krijgt als eerste land in de wereld 5G-internet. Provider SK Telecom biedt het landelijk netwerk sinds gisteren aan. Smartphonemaker Sam sung levert een bijbeho rend toestel dat ervoor ge schikt is. Dat betekent dat Zuid-Korea de strijd met ri valen als China, Japan en de VS heeft gewonnen. 5G is de razendsnelle opvolger van 4G. Deze vorm van mo biel internet is inmiddels beschikbaar voor vrijwel elke telefoon. 5G is niet al leen sneller, de band breedte is veel groter, waardoor er tientallen mil joenen apparaten op kun nen worden aangesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12