10 NIEUWS m DONALD DUCK LESBISCH STEL Oh nee! Kyk uit! De euforie van Donald Trump over de beknopte samenvatting van het Mueller-onderzoek is van korte duur. Het parlement eist volledige inzage en dat geldt ook voor Trumps belastingaangiftes. Na een week vol in de aanval zit Donald Trump weer in de verdedi ging. Nadat zijn minister van Justi tie Barr concludeerde dat onder zoeker Robert Mueller geen bewijs had gevonden voor samenwerking van Trumps campagneteam en Rusland, opende Trump nog het vuur op de Democratische opposi tie. Die salvo's bleven niet lang onbe antwoord. De Democraten, die in november in het Huis van Afge vaardigden de meerderheid her overden op Trumps Republikeinen, eisen van minister Barr dat hij alle vierhonderd pagina's van Muellers rapport vrijgeeft. Zij nemen geen genoegen met Barr's korte samen vatting van enkele A4tjes. De mi nister zou zijn president daarin wel erg snel hebben vrijgepleit van alle beschuldigingen van samenwer king met de Russen en obstructie van de rechtsgang. De Democraten voelen zich ge sterkt door uitlatingen van mede werkers van Mueller die anoniem willen blijven. Volgens hen bevat het rapport passages die bedreigend zijn voor Donald Trump. Om welke onderdelen het gaat zal pas blijken na de vrijgave. Binnenskamers In de discussie daarover begint de president nu afstand te nemen van zijn eerste reactie. Aanvankelijk stemde hij enthousiast in met de vrijgave omdat hij'volledig was vrijgepleit'. In zijn jongste tweets veegt hij echter de vloer aan met Democratische parlementsleden die Muellers verslag willen uitplui zen. Trump wijst er nu op dat het ministerie van Justitie het recht heeft het hele onderzoek van Muel ler binnenskamer te houden. Of dat gebeurt, zal spoedig blijken. De dagvaarding van de commissie Jus titie van het Huis van Afgevaardig- Ook op dit terrein moeten we er zeker van kunnen zijn dat de regering zich kan verantwoorden den is onderweg. Net als vijf andere dagvaardingen, gericht aan vijf voormalige topadviseurs van Trump voor aanvullend eigen on derzoek. Ook op een ander front hangen er donkere wolken boven het Witte Huis. Een andere parlementscommis sie heeft de Ameri kaanse Belasting dienst (IRS) for meel gevraagd om de belastingaan giften van Donald Trump van 2013 tot en met 2018. Trump brak tijdens zijn campagne in 2016 met de veertig jaar oude traditie dat alle presidentskandidaten opening van zaken geven over hun finan ciën. Voorzitter Richard Neal zegt dat het parlement daar geen genoe gen mee kan nemen. ,,Ook op dit terrein moeten we er zeker van kunnen zijn dat de regering zich kan verantwoorden'', aldus Neil. ,,Dit gaat om beleid, niet om poli tiek. Dit verzoek staat los van an dere ontwikkelingen.'' Donald Trump reageert furieus. ,,Ik zal met tot het uiterste ertegen verzetten'', aldus de president. Indien nodig gaat hij tot de hoogste rechtsinstan tie, het Hooggerechtshof. Er bestaan al jaren de wildste ver halen over Trumps belastingaan giften. Oud-medewerkers hebben gezegd dat de financiële cijfers die Trump hanteert onjuist zijn. Vol gens zijn voormalige 'fixer', Mi chael Cohen, stroken alle opgege ven cijfers over vermogen en bezit aan vastgoed niet met de werkelijk heid. Ook zouden Trump en zijn familie ruim hebben geprofiteerd van de be lastingverlaging die hij in 2017 als presi dent afkondigde. Gevechten Intussen voert Trumps juridische team nog twee andere gevechten. In New York zijn openbare aanklagers een zaak begonnen wegens de ille gale betaling van grote sommen zwijggeld aan twee vrouwen. Mi chael Cohen zou daarmee in op dracht van Trump potentiële seks schandalen hebben willen afkopen. Bovendien loopt er een parlemen tair en juridisch onderzoek naar de fondswerving rond Trumps inau guratie als president. Nog nooit was er zo'n hoog bedrag - 107 miljoen dollar - ingezameld voor festivitei ten. De vraag is of de inzameling voldoet aan de wetgeving. MH17-familie beticht banken Prinses Ariane naar Sorghvliet Bedreigd om windmolens vrijdag 5 april 2019 GO In de Donald Duck die deze week in de winkels ligt, figureert voor het eerst ook een lesbisch stel. Het weekblad reageert daarmee op een Jeugdjournaal-item over de 10-jarige Fenna, die twee vaders en twee moeders heeft. Fenna stoorde zich eraan dat in Duckstad alleen maar ver liefde heterostelletjes wonen. De Donald Duck-hoofdredacteur reageerde direct met de belofte dat er ook lesbische, homo seksuele, biseksuele en transgender types in het blad komen. Dat begon nu met twee vrouwen die duidelijk verliefd samen zitten te eten. De Nederlandse Donald Duck heeft de laatste jaren meer stappen op het gebied van gelijkheid gemaakt. Zo werd in 2016 een vriendje van Kwik, Kwak en Kwek geïntroduceerd dat in een rolstoel zit. En in 2018 kwam het blad met een editie voor blinde en slechtziende lezers en een voor kinderen met dyslexie. foto donald duck Weer donkere wolken boven het Witte Huis Hans van Zon Washington —Richard Neil, commissievoorzitter s NEW YORK De nabestaan den van de Amerikaan Quinn Lucas Schansman (18) die omkwam bij de vliegramp met vlucht MH17 in 2014, slepen zes financi ële instellingen in de Ver enigde Staten voor de rechter. De banken hebben diensten verleend aan de separatisten in het oosten van Oekraïne, zeggen ze. Diezelfde separatisten wor den verantwoordelijk ge houden voor het neerhalen van het toestel van Malay sian Airlines boven het oosten van Oekraïne waar door alle 298 inzittenden omkwamen, onder wie 193 Nederlanders. DEN HAAG Prinses Ariane (11) gaat net als haar ou dere zussen Amalia en Alexia naar christelijk gym nasium Sorghvliet in Den Haag. Dat heeft de Rijks voorlichtingsdienst giste ren bekendgemaakt. Ari- ane, die volgende week 12 jaar wordt, zit momenteel in groep 8 van de openbare Bloemcampschool in Was senaar. Aangezien haar laatste basisschooljaar voorspoedig verloopt, mag ze in augustus naar de middelbare school. Het aan de statige Johan de Witt- laan gevestigde gymna sium is sinds de komst van prinses Amalia veranderd in een vesting met talloze beveiligingscamera's. OLDAMBT Een onderne mer uit de Groningse ge meente Oldambt heeft gis teren een dreigbrief ont vangen omdat hij mee werkt aan een windmolen park in Meeden. Zijn bedrijf voert indirect werkzaamhe den uit voor de aanleg van de windmolens. Het bedrijf is na de bedreiging gestopt met het werk. Voor de on dernemer gaat de veilig heid van zijn werknemers boven alles. Hij heeft aan gifte gedaan. ,,De bedrei gingen waren buitenge woon heftig en ontoelaat baar'', aldus een politie woordvoerder. In maart werd een Drentse onder nemer al bedreigd van wege het meewerken aan een windmolenpark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10