Sluiting distributiecentrum Emté Kapelle raakt ook buurman 2W 6 Alleen bij uitzondering Bouw van Kruittoren in Tholen begint echt Dat staat in een notitie die de ge meente heeft gemaakt in aanvul ling op de detailhandelsvisie die anderhalfjaar geleden werd vastge steld. Dat document riep destijds enige weerstand op in Wolphaarts dijk, omdat bij sommige onderne mers en inwoners de indruk ont stond dat in hun dorp niets meer mogelijk was, ten faveure van de Goese binnenstad. Het college ont kende dat toen met klem. ,,We hebben nu een nadere uit werking gemaakt'', legt wethouder Loes Meeuwisse uit. Daarin staat dat het dorp en het havengebied de kerngebieden zijn waarin nieuwe detailhandel mag komen. De con touren van die gebieden worden overigens niet heel strak vastgelegd. Als er initiatieven komen, kan de grens worden bepaald. Bereikbaarheid De Veerweg neemt een bijzondere positie in. De gemeente ziet die weg als de verbinding tussen de twee genoemde kerngebieden. Als nieuwe winkels om wat voor reden dan ook niet in het dorp of het ha vengebied kunnen komen, bijvoor beeld vanwege omvang, zichtbaar heid of bereikbaarheid, kan bij uit zondering vestiging aan de Veer- weg worden toegestaan. Dat moet dan gebeuren via een herziening van het bestemmingsplan. De verkoop van dagelijkse artike len en mode- en luxeartikelen aan de Veerweg wordt overigens wel op voorhand uitgesloten. Alleen voor vers- en streekproducten wordt daarop een uitzondering gemaakt. In het document valt verder te le zen dat ook langs de toekomstige wandelboulevard langs het Veerse Meer winkels en horeca zijn toege staan. Maar liefst 279 heipalen gaan de grond in. De heiwerkzaamhe den duren vier tot vijf weken, zegt projectleider Joost Polder dijk van aannemer Fraanje. Dat de bouw een maand vertraging heeft opgelopen komt door de hevige wind van enkele weken terug. Daardoor kon op een an der project niet worden geheid. De bouw start met de 36 meter hoge woontoren, het meest op vallende onderdeel van het com plex dat er niet zonder slag of stoot kwam. Buurtbewoners vreesden voor verlies van pri vacy en waardevermindering van hun woningen. Ze vochten het plan aan tot de Raad van State, maar die wees de bezwa ren van de hand. Polderdijk verwacht de opleve ring van het complex, dat uit 29 woningen bestaat, in de zomer van 2020. „Waarschijnlijk gaat de oplevering gefaseerd", zegt hij. Inmiddels is 70 procent ver kocht. Voor de verkoop van de overige 30 procent, zo'n 10 wo ningen, is een drietal informa tiedagen in het leven geroepen op de bouwplaats: 20 april, 11 mei en 15 juni. Beschikbaar zijn nog drie appar tementen in de Kruittoren, drie lager gelegen stadsappartemen- ten en vier kadewoningen. ,,Nu we groen licht hebben neemt de belangstelling toe", zegt Polder dijk. Fraanje trapt woensdag 17 april om 15.00 uur de bouw offi cieel af met een openingshande ling door wethouder Peter Hoek. Willem Adriaansens Kapelle ,,Op hoogtijdagen reden er wel dik veertig koel/vriescombinaties van ons voor het DC", aldus directeur Joost de Maat van 2W. ,,Het laatste jaar was dat een wagen of dertig. Dat is niet eenvoudig om daar op korte termijn vervanging voor te vinden." Desondanks is het 2W toch gelukt en hoefde er geen enkel personeels lid op straat gezet te worden. ,,Maar financieel is het wel een aderlating geweest." De Maat vond onderdak voor de wagens bij meerdere klanten. ,,We reden al voor Spar, dat hebben we iets op kunnen schalen. We zijn voor Jumbo gaan rijden, voor Lidl en voor Albert Heijn. Dan rijden we ook nog in een koel/vries-netwerk." Jammer 2W blijft actief vanuit het pand op de Smokkelhoek. ,,Ik vind het jam mer dat we in de krant moeten le zen dat de burgemeester en wet houder hun best doen om de men sen van Emté aan het werk te hou den en dat wij dan nooit wat van ze gehoord hebben. Bij ons eten ook veertig gezinnen uit die ruif." Inmiddels staat de inboedel van het gesloten distributiecentrum te koop op een veilingsite. Hoeveel van de Emté-werknemers nog zon der werk zitten, is niet duidelijk. Volgens een woordvoerder had be gin februari al meer dan een derde van het personeel een andere baan. Op 1 juli stopt de Emté-formule. Dan moeten alle winkels zijn om gebouwd. In Zeeland zijn nog vier Emté's; in Serooskerke, Kruinin- gen, Kloosterzande en Hulst. Deze winkels worden nu bevoorraad uit Putten. IN DE REGIO Wandelen met diabetes Vragen op digitaal gebied Optreden MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 4 april 2019 BE Winkel aan Veerweg mogelijk Nieuwe winkels in Wolphaarts- dijk moeten in principe in de dorpskern of het havengebied komen, maar bij uitzondering is ook vestiging aan de Veerweg mogelijk. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Voor kopers is het eindelijk zover. De bouw van de veel besproken Kruittoren in Tho- len gaat beginnen. Volgende week gaan de heipalen de grond in. De bouw van het complex met 29 woningen moet voor volgend jaar zomer gereed zijn. Nog 30 procent is te koop. Timo van de Kasteele Tholen De sluiting van het Emté-distri- butiecentrum (DC) heeft niet al leen grote gevolgen gehad voor het eigen personeel. Ook voor 'buurman' 2W Logistiek was het een klap. Het aangrenzende be drijf had tientallen vrachtwa gens rondrijden voor het DC. HEINKENSZAND Huisartsenpraktijk Heukels in Hein- kenszand en huis artsenpraktijk de Drieweg in 's-Heer Arendskerke doen mee aan de Natio nale Diabetes Chal lenge 2019. Om deze reden nodigen de praktijken men sen met diabetes en andere geïnte resseerden uit om vanaf maandag 6 mei wekelijks te gaan wandelen. Na enkele weken ge traind te hebben, is het de bedoeling dat de deelnemers mee doen aan de grote wandeling tij dens de finale op het Diabetes Chal lenge Festival in Den Haag. Van avond wordt er een informatiebijeen komst gehouden. Deze begint om 19.00 uur aan de Hoefbladstraat 1 te Heinkenszand. HEINKENSZAND In samenwerking met de Senioren raad Borsele is er in Bibliotheek Hein- kenszand iedere donderdag een di gitaal inloopspree kuur van 09.30 tot 11.30 uur voor aller- lei vragen op digi taal gebied. De eerstvolgende spreekuren vinden plaats op 4, 11, 18 en 25 april. De ge boden hulp is gra tis, aanmelden is niet nodig. KAPELLE Het StarkLinne- mann Quartet treedt morgen op in Kapelle. Het Stark- Linnemann Quartet bestaat uit Paul Stark, Iman Spaar garen, Maciej Do- maradzki en Jonas Linnemann. Kaar ten kosten tien euro, te koop via kapellecultureel.nl. GOES Het voormalige pand van boekwinkel Pelgrim aan de Wijngaardstraat in Goes krijgt een woonbestemming. Wo ningcorporatie RWS maakt er twee stadsappartementen in. De boekwinkel sloot eerder dit jaar de deuren. Dat RWS het pand daarna kocht, gebeurde vooral uit praktisch oogpunt. Zo loopt het leidingenwerk van een nabijgelegen apparte mentencomplex van de corporatie grotendeels door het aangekochte pand. ,,Als we daar onderhoudswerkzaamhe den aan wilden uitvoeren, moesten we altijd de winkelier las tigvallen'', zegt een woordvoerder van RWS. De verbouwing begint waarschijnlijk in het vierde kwartaal. foto marcelle davidse GOES Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkver pleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; Uitvaart verzorging Alexandra Mar- kusse, 15.00-17.00 uur: Expo sitie 'Moment om te koeste ren'; Medisch Centrum Goes, 19.30 uur: Voorlichtingsavond voor diabetespatiënten; De Mythe, 20.00 uur: Arie en Sil vester; Podium 't Beest, 21.00 uur: Anneke van Giersbergen 'S-GRAVENPOLDER De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; 14.00 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ABTSKERKE Dorps huis Versvliet, 19.30-22.00 uur: Cursus 'Landschap schilderen in stijl van de 17e eeuw' 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KAPELLE Terrein Albert Heijn, 09.00-17.00 uur: Tweede koopjesmarkt; FitXperience, 19.30 uur: Indoor Cycling KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga KWADENDAMME Lange- weegje 10, 19.30 uur: work shop (woon)kamer styling RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Hand werken WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivi- teiten YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. De Veerweg in Wolphaartsdijk. foto marcelle davidse APPARTEMENTEN IN OUDE BOEKHANDEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59