Superheld met groeipijnen Macaber verhaal over verlies en rouw in betere versie Dromen van een carrière in de wereld van het worstelen 7 SHAZAM! verwachtingen hebt voldaan, word je vaker gevraagd. Zo werkt het nu een maal in mijn vak." James Bond De agenda van Strong zit vrijwel al tijd vol. Hij staat regelmatig op het Londense toneel, speelde in diverse theaterklassiekers, maar draait zijn hand ook niet om voor televisiese ries, zoals Prime Suspect. Recentelijk stond hij naast Carice van Houten op de set van de serie Temple, een re make van een Noorse tv-reeks. ,,Carice en ik delen hetzelfde gevoel voor humor, dus dat zorgde voor veel lol tijdens de opnamen." In zijn beginjaren als acteur raakte hij bevriend met Daniel Craig, de huidige James Bond. De 007-vertol- ker is zelfs de peetvader van één van de zoontjes van Strong. Heeft hij hem nooit gepolst om de schurk in een James Bond-film te spelen? ,,Ja, dat vraag ik mij ook wel eens af. Het is nog nooit aan de orde geweest. Ik hoop dat Daniel dit op de een of andere manier hoort. Die schurk is natuurlijk de ultieme slechterik. Ik zou er graag mijn tanden in willen zetten. Wellicht ben ik nooit ge vraagd omdat wij zulke goede vrien den zijn. Misschien moet ik dus maar wachten totdat Daniel stopt als Bond." Pet Sematary Een huisarts verhuist met zijn ge zin naar een landelijke streek zo dat hij meer tijd kan doorbrengen met zijn bijna 9-jarige dochter en zijn peuterzoon. De aandacht ver legt zich echter al snel naar een naburig gelegen dierenbegraaf plaats en een mysterieus stuk land waar de dood niet het einde betekent. Als de familie met een drama- tisch ongeluk te maken krijgt, maakt de vader een levensgevaar lijke keuze. Dit macabere verhaal over verlies en rouw, gebaseerd op Stephen Kings gelijknamige hor rorverhaal, pakt zeker beter uit dan de soms wat kolderieke verfil ming uit 1989. Mede dankzij de kwaliteiten van de acteurs overigens. Hoewel de suspense zeker aanwezig is en de schrikeffecten hun werk doen, blijven er hier en daar wel wat losse eindjes. Thema's die in ro manvorm zorgvuldig uiteengezet kunnen worden, resulteren in de filmversie in punten waar slechts lichtjes overheen wordt ge scheerd. Daardoor pakt Kings ijzingwekkende verhaal net niet zo bloedstollend uit als gehoopt. - Marieke Nieuwdorp Fighting with My Family Toen acteur en voormalig WWE- worstelaar Dwayne 'The Rock' Johnson de documentaire The Wrestlers: Fighting with My Family (2012) zag, was hij meteen weg van het verhaal over een Britse worstelfamilie waarvan dochter lief al op jonge leeftijd bij het Amerikaanse World Wrestling Entertainment aangenomen werd. Dat Johnson vervolgens als producent schrijver, komiek en regisseur Stephen Merchant bin nenhaalde, bleek een slimme zet. Merchant houdt dit sympathieke coming of age-verhaal aangenaam Brits, vol schuine scheldpartijen en personages met rafelrandjes. Terwijl de familie Knight kna ken bijeenschraapt met lokale worstelshowtjes, dromen dochter Saraya en haar broer Zac van het echte werk: onderdeel worden van het Amerikaanse World Wrestling Entertainment. Maar als alleen Saraya - worstelnaam Paige - kans maakt op een car rière aldaar, komen onderlinge relaties op scherp te staan. - M.N. delijk toch tot een monsterachtig we zen. ,,Hij maakt een paar verkeerde keuzes", zegt Strong eufemistisch. De kaalhoofdige acteur, wiens offi ciële geboortenaam Marco Guiseppe Salussolia luidt, beschouwt het als een compliment dat hij zo vaak voor de vileine personages wordt ge vraagd. ,,Waarom ik zo gewild ben? Misschien speelt mijn uiterlijk een rol, maar ik maak mezelf wijs dat het ook met mijn acteercapaciteiten heeft te maken", aldus Strong, zoon van een Oostenrijkse moeder en een Italiaanse vader. Op aanraden van zijn moeder koos hij voor de arties tennaam Mark Strong, die beter bekt en langer in het geheugen blijft han gen. ,,Wat is een goede schurkenrol?'' vraagt Strong zich af. ,,Het personage moet altijd een bepaalde originaliteit uitstralen. Maar als je eenmaal aan de donderdag 4 april 2019 Scènes uit Shazam!, boven Mark Strong, onder Asher Angel en Zacahary Levi, die samen de rol van Billy Batson vertolken. FOTO WARNER BROS HORROR Regie: Kevin Kölsch, Dennis Wid- myer. Hoofdrollen: Jason Clarke, John Lithgow John Lithgow (l) als buurman Jud en Jeté Laurence als doch ter Ellie Creed. foto kerry hayes KOMEDIE Regie: Stephen Merchant. Met: Lena Headey, Vince Vaughn Shazam! ontstijgt in menig opzicht de loodzware thematiek en heroïek die dit genre soms op de lange duur ongeniet baar maken. De lichte toets komt voor rekening van de 14-jarige hoofdper soon, de onhandel bare puber Billy Bat- son, die ooit door zijn moeder in de steek is gelaten en van het ene naar het andere pleeggezin wordt ge stuurd. Batson is de meest onlogische keuze om uitgerust te worden met de krachten van de tovenaar Shazam die aan het einde van zijn Latijn is. De jon gen zit nog vol groei pijnen, wil eigenlijk al leen maar weten waar zijn moeder is en heeft echt geen trek in een bestaan als superheld die de wereld van een machtswellusteling moet zien te verlos sen. Shazam! mikt met dit gegeven duidelijk op de tienerziel. Hoewel sommige clichés uit vergelijkbare actie avonturen niet verme den kunnen worden, oogt de film toch fris ser en gevarieerder dan de meer bekende producties uit dit genre. —A.Z. A Mark Strong speelt opnieuw de rol van schurk. FOTO GETTY IMAGES ACTIEFILM Regie: David F. Sand- berg. Hoofdrollen: Zachary Levi en Mark Strong. Aan inspiratiebronnen bestaat geen gebrek in de stripverfilming Shazam! uit de stal van DC Comics. Vol gens de producenten van het afwijkende su- perheldenavontuur zit het verhaal boordevol verwijzingen naar onder meer Alice in Wonderland, Harry Potter, The Wizard of Oz en de boe ken van Roald Dahl. Dat klinkt allemaal heel am bitieus, maar er zit wel een grond van waar heid in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51