tf) Ozon klaagt misbruik aan 6 Het spelen van slechteriken is een specialiteit van de Engelse acteur Mark Strong KingsmanKick-Ass, Robin HoodOok in de stripverfilming Shazam! bewijst hij als de machtswellusteling dr. Thaddeus Sivana opnieuw zijn klasse. Ik maak mezelf wijs dat het ook met mijn acteercapaciteiten te maken heeft Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Dumbo Us The Aftermath Eye zet Isabelle Huppert centraal Monos opent Imagine Festival Op zijn conto staan meer dan hon derd film- en televisierollen. Hoe veel vertolkingen van doortrapte en arrogante schurken daaronder vallen, durft Mark Strong (55) niet aan te ge ven. ,,Maar het is zeker meer dan 30 procent", schat de Engelse acteur in zijn woonplaats Londen. Dat Strong zo vaak gecast wordt als de slechterik is voor hem een zegen en een vloek. ,,Het zijn altijd dank bare rollen om te spelen. Bovendien kan de held in een film alleen maar gloriëren als hij een tegenstander van formaat heeft. In dat geval wordt vaak een beroep op mij gedaan. Ook in Shazam!, de verfilming van een zestig jaar oude DC Comic-strip, laat Strong zich weer van zijn meest vileine kant zien. Hij speelt Dr. Thad- deus Sivana, een creatuur dat over speciale krachten beschikt, maar eerst nog een superheld, genaamd Shazam, van de kaart moet vegen. Dat zijn tegenstander een jongen van 14 is, maakt zijn taak er niet lichter op. De tiener krijgt zijn bovenna- tuurlijke krachten gaandeweg steeds beter onder de knie. Jeugdtrauma ,,Het interessante van mijn rol is dat de kijker ook beseft dat hij met een jeugdtrauma kampt", legt Strong uit. ,,Hij is min of meer door zijn familie verstoten, waardoor hij toch ook op bepaalde sympathie kan rekenen." Het feit dat Sivana op een gegeven moment zijn broer zonder met de ogen te knipperen uit een wolken krabber kiepert, maakt hem uitein- Grace a Dieu „Godzijdank is het meeste verjaard.'' De bisschop van Lyon doet deze ongelukkige uitspraak tijdens een persconferentie over de praktijken van een van zijn pedofiele priesters die decennialang zijn gang kon gaan. Het is een uitglijder die model staat voor de hele film van Francois Ozon, de productiefste regisseur van Frankrijk. Zijn film is een aanklacht tegen het verdoezelen van het jaren lange misbruik van priester Preynat, die het vooral op jonge jongens had voorzien. Grace a Dieu (Godzijdank) is geba seerd op ware feiten. De zaak komt aan het rollen als een bankier die misbruikt is, ontdekt dat Preynat nog steeds actief is en met kinderen werkt. Zijn actie leidt tot een sneeuwbal effect, waarbij steeds meer slachtof fers zich melden en zich verenigen op een website om de lakse katho lieke kerk tot actie te dwingen. Ozon gebruikt aanvankelijk vooral correspondentie tussen slachtoffer en de katholieke kerk om de ernst van de zaken duidelijk te maken. Geen sterke filmische oplossing, maar het werkt wonderbaarlijk goed. Om zijn punt te maken heeft Ozon geen grote gebaren nodig. Het blijft allemaal beschaafd. Aan het slot wordt de juridische stand van zaken vermeld. De betrokken priester is nog niet veroordeeld, maar probeerde wel deze film tegen te houden. Tevergeefs dus. - A.Z Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Dumbo €92.000 2 (2) Us €42.000 3 (1) Captain Marvel €41.000 4 (3) What Men Want €34.000 5 (4) Green Book €29.000 FAMILIEFILM Regisseur Tim Burton maakte een ac teursversie van de klassieke Disney- film uit de jaren 40. Danny DeVito speelt de circusdirecteur die het oli fantje met de grote oren in de schoot krijgt geworpen. Dumbo wordt al snel een sensatie, maar wordt als circus attractie ook uitgebuit. HORROR Regisseur Jordan Peele, die furore maakte met zijn debuut Get Out, heeft weer een intrigerende horrorfilm ge maakt, Us. Hij gaat nog dieper dan in zijn eerste film wat onderliggende bedoelingen betreft. Alles begint met een zwart gezin dat met zijn dubbel gangers wordt geconfronteerd. DRAMA Keira Knightley speelt een Engelse vrouw die na de oorlog in Hamburg gaat wonen met haar man, een En gelse kolonel. Het echtpaar heeft zijn zoontje verloren bij de bombardemen ten op Londen. De vrouw begint een verhouding met een Duitse architect. In juli en augus tus zet het Am sterdamse film museum Eye de Franse actrice Isabelle Hup- pert centraal, met meer dan dertig films, interviews en gasten. Naast een retrospec tief brengt Eye een aantal hoogtepunten uit in de film theaters, waar onder Les val- seuses en La céremonie. Het Imagine Film Festival opent voor de allereerste keer met een Neder landse copro ductie. Op 10 april is de ope ningsfilm van de 35ste editie van het filmfestival Monos. De film, over een troep guerrillastrij ders, vertelt een wild verhaal over leider schap, afbrok kelende con trole en overle vingsdrang. donderdag 4 april 2019 Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. E GO Specialist in het spelen van schurken Ab Zagt V 44 Mark Strong, acteur DRAMA Regie: Francis Ozon. Hoofdrollen: Melvil Poupaud en Denis Ménochet. Melvil Poupaud (links) als de in zijn jeugd misbruikte Alexandre.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50