Intieme muziek in de ridderzaal K 5 Sean K. Preston in De Piek Yentl en de Boer evenaren zichzelf Tweemaal Matthaus Kamermuziekfestival grote indruk. ,,Een droom kwam uit, we mochten het stuk van een Russi sche componist in zijn thuisland spe len. Ons optreden was overboekt, er zaten zelfs mensen op de grond. De reactie van het publiek was geweldig. Ik zag bezoekers in tranen van ont roering. Ook in de gesprekken ach teraf voelden we een grote waarde ring voor onze aanpak. We leggen de lat hoog voor onszelf en houden de muziek van vroeger levend. Het geeft voldoening als het publiek dat op waarde weet te schatten." JONAS LINNEMANN Geen onbekende in Zeeland Op 23 verschillende cultuurhisto rische locaties van Natuurmonu menten in heel Nederland worden komend weekend zo'n zeventig kleine concerten gegeven. In Zee land is dat in Slot Haamstede in Burgh-Haamstede. Daar vinden zaterdag drie recitals plaats in de ridderzaal. Het kleine kamermu ziekfestival is een bijzondere gele genheid voor liefhebbers van mu ziek en cultuur om de ridderzaal te bezoeken en er bovendien te luis teren naar enthousiaste musici die toegankelijke klassieke muziek vertolken. Boswachter Paul Begijn van Na- Alles neemt je mee terug in de tijd tuurmonumenten is enthousiast over deze culturele combinatie. ,,Alles neemt je mee terug in de tijd: van het balkenplafond tot de tegelvloer, van het meubilair tot het wapenbord boven de schouw. Deze ridderzaal leent zich bij uit stek voor het spelen van intieme kamermuziek. De muziek is span nend en interessant. Voor de con certen wordt een diapresentatie gegeven van ongeveer twintig mi nuten over de historie van het slot.'' Drie ensembles Drie ensembles geven speciale op tredens in het slot. In de ochtend is er een barokconcert met werken van Biber en Schmelzer door vio liste Annemarie van Prooijen en toetsenist Ilil Danin. Zij vertolken vioolsonates. Het middagconcert wordt ingevuld door het Mimosa strijkkwartet. De vier strijkers spe len toegankelijke kwartetten van Mozart en Prokofiev. Het derde op treden wordt gebracht door het The Hague String Trio. Zij vertol ken Strijktrio's van Beethoven, Schubert en Weinberg. Rock-'n- roll Cabaret Passieconcerten donderdag 4 april 2019 R N flV T 3 O H Iman Spaargaren, Jonas Linnemann, Paul Stark en Maciej Domaradzki (vlnr) bren gen als StarkLinnemann Quartet een bewerking van Pictures at an Exhibition van de Russische componist Moessorgski. foto jacquelien wielaard StarkLinnemann Quartet: morgen, gemeentehuis Kapelle, aanvang 20.00 uur. Jonas Linnemann is opgegroeid in Gennep en woont nu in Tilburg. Hij koestert warme herinnerin gen aan Zeeland. ,,Met StarkLinnemann zijn we zeven jaar geleden begonnen met een rits optre dens in Middelharnis. Van daaruit zijn we door heel het land concerten gaan geven, ook in Kapelle. In 2014 traden we maandelijks op in dorpshuis De Vroone. Niet alleen met klassieke projecten, we gaven ook concerten met buitenlandse klanken. Ik herinner me nog een 'Braziliaans' optreden samen met zangeres Deborah J. Carter. Wij hebben geen moment getwijfeld om ons huidige stuk Pictures at an Exhibition ook in Kapelle te spelen. Het is een eer om weer terug te zijn in Zeeland." Natuur, cultureel erfgoed en mu ziek gaan goed samen. Daarom hebben vorig jaar de organisa ties Natuurmonumenten en het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds de handen ineengeslagen. Komend weekend is de tweede editie van het NMF Kamermu ziekfestival. Jeanette Vergouwen Paul Begijn, Natuurmonumenten Kamermuziekfestival: zaterdag, ridderzaal Slot Haamstede, aan vang 10.30, 14.30 en 19.30 uur. Aanmelden is verplicht. Dit kan via natuurmonumenten.nl/kamer- muziekfestival. Ir- 3? In Slot Haamstede wordt zaterdag het NMF Kamermuziekfestival gehouden. foto dirk-jan gjeltema Sean K. Preston and the Loaded Pistols wordt in me nige aankondiging beschreven als een rock-'n-rollband af komstig uit de muzi kale krochten van de Verenigde Staten. Het drietal uit Balti more speelt een mix van nummers die zijn geïnspireerd door rock, country en blues. Eind vorig jaar bracht de band het nieuwe album Forgive uit. In april en mei maken ze een tour door Eu ropa, waarin ze Bel gië, Nederland, Fin land en Zweden aandoen. Zaterdag maken ze een stop in Vlissingen. Zaterdag, De Piek Vlissingen, 20.00 uur. Na het winnen van prachtige prijzen (Annie M.G. Schmidt- prijs, Wim Sonneveld- prijs en Publieksprijs AKF) en na hun klate rend debuut De snoep winkel is gesloten, pro beren Yentl en de Boer zichzelf te overtreffen met hun tweede klein- kunstprogramma, Magie. Da's lef. Want je weet, dat kan bijna niet. Maar evenaren kan wel. In Magie op nieuw liedjes van top kwaliteit, lekker in het gehoor en verfijnd ko misch. En wat de titel belooft, gebeurt. Het gaat echt over magie. Hoe die uit je leven ver dwijnt en alles damned voorspelbaar wordt. Het zou ook kunnen dat we de magie niet meer opmerken. Daarom proberen Yentl en de Boer ons de ogen te openen. Morgen, Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur. Deze week zijn er twee uitvoeringen van de Matthaus- Passion van Bach te beluisteren in de pro vincie. Het Zeeuws Concertkoor zingt zaterdag met 143 vo calisten (VOV en gastkoorleden) Bachs meesterwerk in de Sint Jacobskerk in Vlissingen (aan vang 19.00 uur). De zangers worden onder leiding van Pim Overduin begeleid door het Holland Symfonieorkest, so listen en de kinderko ren Hemelsblauw en Bach got Talent. Een dag later wordt de Matthaus uitge voerd in de Willibror- duskerk in Hulst (aanvang 14.00 uur). De uitvoerders zijn ensemble la Passi- one, de Koninklijke Gentse Oratorium Vereniging, meerdere solisten en het Flan ders Boys Choir onder leiding van Jan Vuye.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49