II O O) CD O 12 ZEELAND Sandee bij SSV'65 terug op het veld Broers Eryürük samen bij Oranje Minderhoud in finale kopman en outsider M Salim Sandee gaat weer voetballen in een eer ste elftal. De aanvaller keert volgend seizoen terug bij SSV'65. Tot dit seizoen speelde Sandee bij Kapelle. Zijn carrière als veldspeler zette hij op een la ger pitje voor het zaalvoetballen bij Groene Ster Vlissingen, zijn studie en zijn jeugdtrai nerscarrière (bij Kloetinge). Komend seizoen keert hij terug op het veld bij SSV'65 in Goes, waar hij tussen 2008 en 2012 al speelde. Hij kwam ook uit voor Goes en Vlissingen. De Terneuzense broers Mevlud en Ali Eryü rük zijn opgeroepen voor een oefeninterland van het Nederlands beachsoccerteam. Het duo maakt deel uit van de voorselectie en kan zich opmaken voor een trainingsstage. Oranje oe fent op 21 juli in en tegen Duitsland. Beide spelers waren eerder al international, maar speelden nog nooit samen. De laatste in terland van Mevlud dateert al uit 2010, waarna hij vanwege werk een punt zette achter zijn interlandloopbaan. Oranje maakt tegenwoordig deel uit van de B- categorie, terwijl Mevlud in de gloriejaren al deel uitmaakte van het nationaal team. Zo werd hij in 2008 tweede op het EK in Portugal. Ali speelde in 2017 diverse interlands. Vorig jaar werden er voor de mannen geen in terlands afgewerkt in de European Beach Soc cer League, vanwege een dispuut tussen de KNVB en de Beach Soccer Bond Nederland. Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud doet komend week einde als outsider mee aan de wereld bekerfinale in Go thenburg. De voor malige Westkapelle- naar staat met zijn paard Glock's Dream Boy vijftiende op de wereldranglijst. Minderhoud won dit indoorseizoen een wereldbekerwed strijd in Mechelen en eindigde als derde in Londen. Bij Indoor Brabant eindigde hij als vierde. De kopman van Oranje heeft goede herinneringen aan de Zweedse stad. In 2016 won hij daar de we reldbekerfinale met Glock's Flirt, terwijl de combinatie niet als favoriet werd ge zien. Het toernooi begint morgenmiddag met de Grand Prix. Zater dag is de kür op mu ziek. «s Kerkhove Minnaard Onder leiding van Dmitri van Hoof, jarenlang captain en boeg beeld van het eerste gemengde team van MLTC, sloeg de Middel burgse vereniging vorig seizoen al een nieuwe weg in. In navolging van een landelijke trend was het ge mengde team niet langer heilig en werd er gebouwd aan een nieuw mannenteam. Van Hoof en zijn ploeggenoten slaagden er in hun debuutjaar meteen in beslag te leg gen op het kampioenschap in de derde klasse. Dit jaar mogen ze daarom uitkomen in tweede klasse. Daarmee is MLTC de hoogst spe lende club van Zeeland op de zon dag. Vier spelers van 2018 zijn er nu ook weer bij. Dat zijn Stijn Sprink huizen, Jasper Smit, Tim van Vel zen en Dmitri van Hoof. Verder kan MLTC dit seizoen beschikken over Marc Felius, Paul van Hoeve, Eddy Sprinkhuizen, Rowin Tazelaar en Stefan Nonnekes. Daarmee is de Middelburgse equipe aanzienlijk versterkt. ,,We spelen natuurlijk een klasse hoger en het zal dus pit tig worden, maar de middenmoot moet zeker haalbaar zijn met deze selectie", zegt Van Hoof opgewekt. ,,We zullen iedereen ook hard no dig hebben, want we zijn niet ie dere week compleet." Op de zaterdag keert MTLC met een compleet nieuw team terug in de hoofdklasse. De landelijke hoofdklasse. De Middelburgse club kan op dat niveau instromen dank zij de totale herstructurering van de competitiepiramide. De ploeg wordt gevormd door Van Hoeve, Tazelaar, Nonnekes en de gebroe ders Sprinkhuizen. Pikant is dat twee van hun teamgenoten bij MLTC op zondag, Felius en Smit, op zaterdag uitgerekend bij de enige andere Zeeuwse hoofdklasser, De De middenmoot moet zeker haalbaar zijn met deze selectie Schelde, tennissen. De derby zal op 18 mei in Middelburg gespeeld wor den. ,,Het past precies in de langeter- mijnvisie van de club", vertelt Marco Geels, die begin 2018 toetrad tot de technische commissie en sinds dit jaar ook bestuurslid is, over de boost voor MLTC. ,,Ik zie zo veel mogelijkheden bij MLTC. Daarom heb ik me vorig jaar bij Bert van Sabben gemeld voor een functie in de TC. Ik vind dat een club als MLTC op zaterdag gewoon hoofdklasse moet spelen en een sterk team op zondag moet heb ben." Vorig seizoen bespraken Marco Geels en Stijn Sprinkhuizen, des tijds teamgenoten in de kampi- oensploeg van MLTC, de mogelijk heden voor het nieuwe zaterdag team. ,,We hebben als TC toen een afspraak met die mannen gemaakt en eigenlijk waren we er al na vijf minuten uit. De meesten van hen wonen al in Middelburg en dus het was een logische stap om bij MLTC te gaan spelen. Het is schitterend om die gasten nu samen met de zondagteams bezig te zien op onze club. Het zijn echte liefhebbers en die hebben wij hard nodig." Toernooi Geheel in lijn met de stappen die gemaakt worden op competitievlak is de opzet van een 'nieuw' toer nooi. Tot en met 2017 was MLTC de gastheer van het internationale ten- nisevenement Challenger Zeeland. „MLTC en Zeeland hebben nu weer een groot toernooi nodig", vindt Geels. „Daarom zetten we in op het Maeneblusscherstoernooi 2.0, waarbij het open toernooi nieuw le ven ingeblazen zal worden. Voor de jeugd is er een regulier toernooi en een ranglijstoernooi en voor de se nioren komt er een open toernooi in de categorieën 2 tot en met 9." donderdag 4 april 2019 VOETBAL Mevlud Eryürük (rechts) is weer terug bij Oranje. foto ruben oreel BEACHSOCCER DRESSUUR Minderhoud met Glock's Flirt. FOTO EPA 6-3 Tennisster Lesley Kerk hove is gisteren met enige moeite doorge drongen tot de tweede ronde van het ITF- toernooi in het Engelse Bolton. Ze versloeg de Britse Maia Lumsden met 6-7 6-3 6-3. De Zeeuwse is als vierde ge plaatst. Ze stuit nu op de Servi sche Nina Sto- janovic. 47 Wielrenner Marco Min- naard is tijdens de eerste etappe van de Ronde van Sici lië als 47ste gefinisht. De coureur uit We- meldinge, die voor Wanty- Groupe Gobert rijdt, had na 165 kilometer dezelfde tijd als de nummer één. Er zijn in totaal vier etappes. De laatste, op zaterdag, fi nisht op de Etna. Bij MLTC zijn nu de mannen de blikvangers MLTC treedt in de landelijke voorjaarscompetitie, die ko mend weekeinde begint, aan met een versterkt zondagteam en een compleet nieuwe zater- dagploeg. Bij de Middelburgse tennisvereniging zijn de mannen nu de blikvangers. Menno Kole Middelburg - Dmitri van Hoof MLTC heeft deze voorjaars competitie 41 teams inge schreven. Dat zijn er aanzien lijk meer dan in 2016 (24), 2017 (28) en 2018 (32). Ook nieuw is dat er bij drie teams samengewerkt wordt met De Schenge uit Arnemuiden en bij eentje met Dauwendaele. Een deel van de selectie van MLTC, met van links naar rechts Tim van Velzen, Stijn Sprinkhuizen, Dmitri van Hoof, Jasper Smit en Marc Felius. foto ernesta verburg a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40