II Noord-, Midden- Zuid-Amerika 5 Met twee concerten van Bl0f maakt de Oostkerk in Middelburg zaterdag een vliegende start als cultuurpodium. Het programma is veelbelovend. Kassa-V korting De afgelopen tijd heeft Leo Hannewijk, ma nager van de Oost- kerk, al een mooie lijst artiesten ont huld. Daar kan hij nu, met trots, een grote naam aan toevoegen. „Zondagmiddag 12 mei komt Trijntje Oosterhuis met vader Huub. Zij zingt teksten van haar vader." De monumentale koepelkerk is nu echt een cultuurpodium en met Bl0f begint zaterdag de eigen programmering. Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Zo moest er een geluidsinstallatie ko men en was de aanschaf van nieuwe stoelen noodzakelijk. Dat is gelukt dankzij bijdragen van het Prins Bernhard Cultuurfonds en het Rabobank Coöperatiefonds. Maar ook dankzij Bl0f en Racoon, die allebei twee - uitverkochte - benefietconcerten geven. Er is nog meer gebeurd: de elek triciteit is vernieuwd, er zijn mo gelijkheden voor horeca gecreëerd, er wordt een tochtportaal ge bouwd en er is sfeerverlichting aangebracht. Voor bezoekers zijn er toiletten gerealiseerd in het pand achter de kerk. ,,Het publiek moet daarvoor dus letterlijk een rondje om de kerk lopen. We heb- We zijn er nog niet, maar wat we al gerealiseerd hebben, is wonderbaarlijk sprek met drie jonge mensen uit diverse strenge geloven. Op 26 mei verzorgt zij de Preek van de Leek, met samenzang na afloop. Marjo lein Bergmann (18 april), Peter Sijnke (8 mei) en Albert Clement (juni) geven lezingen over de Oostkerk. ben al gemerkt dat mensen daar begrip voor hebben." Het is nog niet af. De stichting wil nóg 50 stoelen erbij kopen en de kerkbanken bekleden. Hanne- wijk: ,,Daarvoor gaan we een crowdfunding opzetten." Om ook in de winter te kunnen program meren, moet het gebouw worden geïsoleerd en de verwarming ver- nieuwd. ,,Stichting Monumenten- bezit, eigenaar van de kerk, zal daarover in overleg treden met de BankGiro Loterij en andere fond sen." Franca Treur Het programma voor de komende maanden mag er zijn, met behalve Bl0f, Racoon (11 mei) en Trijntje Oosterhuis ook Lavinia Meijer Maud Geffrey (13 april), Eric Vaar zon Morel (14 april), Einaudi-lig- concerten van Jeroen van Veen (4 en 5 mei), de gebroeders Antheu- nisse (15 mei) en pianiste Iris Hond (25 mei). Franca Treur is nauw betrokken bij een reeks activiteiten rondom geloven. Op 23 mei gaat zij in ge- „Er komen nog steeds dingen bij", zegt Hannewijk. „We zijn nog wat zoekende, want we kunnen ons niet veroorloven om verlies te lijden. In feite krijgen we geen cent subsidie. Dat geeft vrijheid, maar eigenlijk kan het niet als je een podium van hoge kwaliteit wil." De Oostkerk wil vooral aanvullend zijn op an dere podia, met onder meer onversterkte con certen. „We gaan niet in eikaars vaarwater zitten", zegt Hanne- wijk. ,,We overleggen met elkaar en ik ben erg voor samenwer ken." Verder zijn er lite raire bijeenkomsten, debat ten en exposities te verwach ten en worden er in de zomer or gelconcerten gegeven. In de meivakantie en van juni tot en met oktober is de kerk van woensdag tot en met zaterdag (en ie zondag van de maand) open voor publiek. ,,Dan zijn er vier keer per dag rondleidingen, die worden gegeven door vrijwilligers. Inmiddels hebben we in totaal 50 vrijwilligers." Hannewijk is blij hoe het initia tief zich ontwikkelt. ,,We zijn er nog niet, maar ik vind het won derbaarlijk om te zien wat we in korte tijd al hebben kunnen reali seren." tot3oo,PP neemt je mee Veel meer rondreizen? Ca naar nrv.nl/kassakorting donderdag 4 april 2019 Oostkerk is klaar voor magie Rolf Bosboom Middelburg -Leo Hannewijk M Iris Hond Trijntje Oosterhuis FOTO CARIN VERBRUGGEN Erik Vaarzon Morel FOTO RIJNO BOON Nationale Parken van Costa Rica Groepsreis 21 dagen, al vanaf Laat u in 3 weken overweldigen door de natuurlijke schoonheid van Costa Rica Ecuador de Galépagos Groepsreis 18/19dagen, al vanaf Imposante natuur, indiaanse culturen, koloniale steden en zien wat Darwin zag Prijs incl. korting. Excl. reserve rings kosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. West-Amerika Compleet Patagonië Compleet (nieuw!) Groepsreis 21 dagen, al vanaf Groepsreis 23 dagen, al vanaf Van wereldsteden tot fabelachtige nationale Ontdek Buenos Aires, het Vuurland, Ushuaia en parken, zo mooi is Amerika Torres del Paine. Overweldigende schoonheid! Hoogtepunten van Peru Hoogtepunten van het Westen Groepsreis 18 dagen, al vanaf Privéreis 16 dagen, al vanaf Koloniale steden, de majestueuze Andes, Een individuele roadtrip van San Francisco Titicaca en ultiem hoogtepunt Machu Picchu naar LA en genieten van de geweldige natuur Heeft u reisplannen voor Amerika, Costa Rica of Peru? Boek nu uw rondreis en profiteer van kassakorting tot £300 per persoon op al onze 24 groeps- en 62 privérondreizen naar Noord-, Midden- en Zuid-Amerika. Boek nu t/m maart 2020: er is volop keuze! Ook in de schoolvakanties!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33