Kernenergie blijft een gok Natuurmonumenten zoekt Deltawachters Zeeuwse Gronden ZeeuwseG ro n d e n Kikker Koffieapparaat met stip op 1 2 REPAIR CAFÉ SCHOONMAKEN IS VAAK Commentaar Van onderhoud van huishoudelijke apparaten - zodat ze langer blijven werken - heeft de gemiddelde Nederlander geen benul. Dat is een van de conclusies van de tweede Repair Monitor van Stichting Repair Café. Gegevens van 24 repair cafés werden daarvoor geanalyseerd. Ontdek ons stage- en werkaanbod! ZEEUWSEGRONDEN.NL/OPEN-DAG De nucleaire lobby ruikt een kans om de kerncentrale Borssele langer open te houden dan tot 2033. EPZ, Covra en Urenco pleiten in Den Haag voor meer kern energie. Het zou een goede manier zijn om de klimaatdoelen te halen. Een kerncentrale stoot geen CO2 uit. Is dat punt sterk genoeg om de nadelen van tafel te vegen? Bij de kerncentrale moet jaarlijks veel geld. Door de opkomst van alternatieve energiebronnen is het onzeker of de centrale ooit nog rendabel wordt. Borssele of eventuele nieuwe kern centrales blijven mogelijk afhankelijk van hoge subsidies. Dit geldt overigens ook voor veel duurzame energiebronnen. Maar het risico van kernenergie is groter. Niemand weet hoeveel geld er nodig is om Borssele te ontmantelen. Niemand weet wat een nieuwe centrale kost. Om nog maar te zwijgen over de eindberging van radioactief afval. Kortom, kernenergie blijft een grote gok. Het argument dat de klimaatdoelen niet worden gehaald zon der kernenergie is ongeloofwaardig zolang Nederland blijft aar zelen met het inzetten van de middelen die voor de hand liggen. Het kabinet krabbelt zelfs terug na de toezegging van een CO2- heffing voor bedrijven. Kamer en kabinet kunnen een voorbeeld nemen aan gedepu teerde Carla Schönknecht (VVD). Zij wijst op de beslissende rol van de Zeeuwse aandeelhouders van Borssele en zij helpt de nucleaire lobby uit de droom. Zeeland zal de gok niet wagen. Kamer en kabinet kunnen een voorbeeld nemen aan de reactie van gedeputeerde Schönknecht Natuurmonumenten is weer op zoek naar Deltawachters die ko mende zomer een aantal dagen en nachten in een caravan willen ver blijven bij de Plompe Toren bij Burghsluis. Daar dienen ze als vraagbaak voor alles wat met de Oosterschelde te maken heeft. Natuurmonumenten werkte vo rig jaar voor het eerst met Delta wachters. Dat bleek een succes. De 'deltawagen' staat op de dijk, aan de boorden van de Ooster- schelde. De caravan dient dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur ook als in- formatiecentrumpje. Kinderen kunnen er bijvoorbeeld hun brevet voor 'onderwaterboswachter' halen en spelletjes spelen, en er worden onderwaterbeelden afgespeeld. Die worden regelmatig aangeleverd ALMANAK Natuurlijk moest er op 1 april een grap in de groepsapp van de familie. Broer zette de val. Hij speelt aardig gitaar in verschil lende bandjes. Dus schreef hij: ,,Ik ben gevraagd om in de bege leidingsband van Guus Meeuwis te komen spelen. Wat nu? Ik zou mijn huidige baan door duikers. Er staan ook telesco pen waarmee naar vogels gekeken kan worden. Natuurmonumenten zoekt am bassadeurs voor steeds een mid week of weekend tussen 2 juni en 15 september. Aanmelden kan alleen De Deltawachters moeten in staat en bereid zijn vol passie te vertellen over de Oosterschelde in tweetallen. Uiteraard moeten de Deltawachters in staat en bereid zijn 'vol passie' te vertellen over de Oosterschelde en de omgeving. Wie interesse heeft, kan zich mel den via nmzeevolk@natuurmonu- menten.nl. moeten opzeggen..." Zus stonk er regelrecht in. ,,Wat een eer! Ja, het is lastig, maar ik kan je er niet mee helpen", appte ze. Waarop broer een foto van een in lingerie gestoken paar billen uploadde. Vanuit de naad piepte een kikker schalks naar buiten. 1 april, kikker in je Getuigen gezocht van fietsongeluk lik Opnieuw brand binnenvaartschip Voor de tweede keer in korte tijd heeft de brand weer in Terneuzen een brand bestreden aan boord van het binnen vaartschip Bornem. Rond vijf uur gistermiddag ont stond er brand bij de ma chinekamer van het schip, dat aan wal ligt bij de Beneluxweg. De brandweer maakte voor het eerst gebruik van de cobra. Een lans waarmee onder zeer hoge druk branden in afgesloten ruimtes kunnen worden geblust. Volgens officier van dienst Tom Pauwels is voor het inzetten van de cobra gekozen omdat zo veel sneller de brand geblust kon worden. HULST Gemeente ziet niets in Comcoast Bij het Repair Café in wijkcentrum Het Palet in Vlissingen komt Wal ter van Beusekom binnengewan deld met in zijn armen een Melita Caffeo Bistro. ,,Van mijn broer", zegt Van Beusekom als hij het ap paraat aan Rinus Nijsse overhan digt. ,,Doet niks meer." Het koffie zetapparaat komt schoon binnen: speciaal nog even opgepoetst voor hij ter reparatie werd aangeboden. Dat is weleens anders, vertelt Rinus Nijsse. Senseo's die al jaren in de keuken staan en 'van het vet drui pen', stofzuigers die met de volle zak er nog in worden afgegeven. Ook dat is te lezen in de Repair Mo nitor. Van Beusekom prijst zichzelf ge lukkig dat het Repair Café gevestigd is in Het Palet, waar hij secretaris van is. ,,Ja hoor, ik heb al vaker wat gebracht. Ook van vrienden." Rinus Nijsse, de drijvende kracht achter het Repair Café in Vlissingen, wijst op een computer. ,,Daar staan alle reparaties in. 'Vijverpomp werkt niet'. Nou, die was zo ver heen, daar hoefde ik niet eens aan te beginnen. 'Van twee fietsen één maken'. 'My first Sony stuk'. 'Staande schemer lamp doet het niet meer'." Het café in Vlissingen is bijna elke middag open. Nijsse heeft hulp van vijf man, ieder met zijn eigen specialisatie. Achterin het pand is nog een 'fijne werkplaats', voor za- MEEST GEBRACHT ken als horloges en audio. Boven het bureau hangt de loep van de 'fijnwerker'. Nijsse: ,,Laatst heb ik een pratend horloge gerepareerd voor een blinde dame. Onderdelen die niet te krijgen zijn, maak ik zelf met een 3D-printer. Die is weer in orde." Het Repair Café in Vlissingen is 'onafhankelijk', dat wil zeggen: niet aangesloten bij de Stichting Repair Café Internationaal. De data in de computer van Nijsse zijn dan ook ZATERDAG 6 APRIL 2019 VAN 10.00 TOT 16.00 UUR vaakst ter reparatie: koffieap paraat, stofzuigers, fietsen, lampen, broeken, naaimachi nes, klokken, jassen, strijk ijzers, laptops. Samsung, Gazelle donderdag 4 april 2019 II Martijn de Koning Burghsluis Tip? redactie@pzc.nl GOES De politie zoekt getuigen van een ongeluk tussen een wielrenner en een fietsster op dinsdag 26 maart rond 16.30 uur op de Westwal in Goes. Het slachtoffer (24) uit Goes fietste met een ken nis vanuit Tiendeplein rich ting het station. Een wiel renner passeerde tussen 16.30 en 16.45 uur op de Westwal. Ze raakten el kaar door onbekende oor zaak. De fietsster viel en liep een behoorlijke hoofd wond op. De wielrenner, vermoedelijk 40-45 jaar, is weggereden. Getuigen kunnen contact opnemen via 0900-8844 of ano niem via 0800-7000 en meldmisdaadanoniem.nl, via het Politie WhatsApp nummer 06-12207006. TERNEUZEN De gemeente Hulst ziet geen brood in Comcoast, het innovatieproject van de Europese Unie voor nieuwe manieren van kustverdediging, in de westelijke Perkpolder. De Pro Perkpolder Groep hoopte dat Hulst het Eu ropese kustversterkings- project zou gebruiken. Met het project worden, naast dijken ophogen, andere vormen van kust- versterking onderzocht. ,,We hebben het vorige zomer bekeken, maar er zit geen muziek in", aldus wethouder René Ruis- sen. De subsidieregeling die bij Comcoast hoort, is bovendien in 2007 al afgeschaft. Laatst nog Ondine van der Vleuten Vlissingen Dit brachten mensen het OPEN DAG MIDDELBURG KRUININGEN TERNEUZEN Noordsingel 128 Gracht 1 Kraagdljk4 psychiatrie thiMr in de samenleving De populairste merken in de Repair Monitor 2018 zijn: Philips, Sony, Bosch, Tefal, Miele, HP, Nes- presso, en Braun.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30