Ezzy Top Kuier Queen Coldplace 't Schaep met de 5 Pooten MEDIA CULTUUR 25 ZZ Top Coldplay Queen pm In de onzekere maatschappij van nu grijpen mensen graag terug op de muziek uit hun jeugd Waarom zou je, in het laatste geval, gaan voor een kopie? ,,De prijs speelt mee'', zegt Messing. ,,Niet iedereen kan die hoge prijzen betalen. Dan is een festival waar je twee tientjes be taalt voor meerdere coverbands een uitkomst." Producent TEC Entertainment pakt het groot aan. Het bedrijf boekte Ahoy voor een avondje ABBA met al les erop en eraan, afgezien dan van Agnetha, Björn, Benny en Anni-Frid. ,,We waren verbaasd over de grote belangstelling'', zegt Mike Leegwater van TEC. ,,We hebben een tweede avond toegevoegd en ook die is bijna uitverkocht." De hoge prijs en het karige aanbod van de grote artiesten bepalen de grote vraag naar coverbands, maar dat is niet het enige. ,,Er bestaat ook een hang naar nostalgie'', meent Messing, die bijval krijgt van Leeg water: ,,In de onzekere maatschappij van nu grijpen mensen graag terug op de muziek uit hun jeugd.'' Het mogen dan niet de echte ar tiesten zijn, ook bij tributebands staat kwaliteit voorop. ,,De consu- —Mike Leegwater, TEC ment is niet gek'', zegt Leegwater, wiens werkgever ook een Elvis-show organiseerde en binnenkort nog komt met Simon and Garfunkel en Woodstock Legends. ,,De artiest heeft een kwaliteitsstandaard gezet, de tributeband moet die op zijn minst benaderen. „Sterker, ik durf te stellen dat van de coverartiest meer wordt gevraagd dan van het origineel'', zegt promo tor Van den Borne, die later deze maand U2, Led Zeppelin, Queen en The Rolling Stones laat spelen in Sil- verdome in Zoetermeer. ,,Mensen hebben een houding van: Laat het maar zien. En wij richten ons echt op de fans van het origineel, die zeer kritisch zijn. Kwaliteit staat boven aan. Als je je ogen sluit, moet je het origineel horen.'' DUTCH EAGLES Naar de oorspronkelijke televisieserie van Eli Asser en Harry Bannink VANAF 17,60* PER TICKET Bestel nu tickets op pzc.nl/schaep donderdag 4 april 2019 ter kwamen daar ook bands bij die nog actief zijn.'' André Kemp (50) is sinds vier jaar de drummer van de Dutch Eagles, de co verband die al veertien jaar bestaat. Hij verklaart de toename van cover bands niet alleen vanuit het publiek. Ook voor mu zikanten is het een uit komst: ,,Ik heb net de af rekening binnengekregen van het album dat we met Boudewijn de Groot heb ben gemaakt. Daar kan ik net de benzine van beta len. Platen worden amper meer verkocht. En mijn bank zegt niet: je maakt eigen muziek, dus laat de hypotheek maar zitten. De globalisering heeft ook toegeslagen in de muziekwereld. Bedrijven zijn én eigenaar van de ticketservice én het boe kingskantoor én de hal waar wordt opgetreden. Dan zeggen ze tegen een band: hier heb je vijf mil joen, doe even een tour en vervolgens kunnen ze de ticketprijzen zelf bepa len.'' Kemp, die ook in de Amerikaanse West Coast- band Venice drumt, treedt met de Dutch Eagles ze ventig a tachtig keer per jaar op. Daarin streeft hij perfectie na. Kemp spreekt dan ook lie ver van 'een orkest dat klassieke stukken speelt' dan van een coverband. ,,Wij pretenderen de mu ziek tot in het kleinste de tail na te doen. Wij willen elk nootje spelen zoals je dat op de plaat hoort. Dat maakt het ook zo interes sant. Elk optreden is een wedstrijd.'' Wat is er Nederlandser dan 't Schaep met de 5 Pooten? Mede dankzij de onvervalste Amsterdamse gein en de onvergetelijke, geniaLe melodieën van Harry Bannink en ELi Asser, blijft het nieuwe generaties boeien en fascineren. In deze gLoednieuwe en frisse bewerking van Raoul Heertje gaan we opnieuw naar het café met zijn ontroerende, venijnige, hartveroverende en hilarische stamgasten. Kootje, Doortje, Lukas en de vaste klanten Lena, Arie, Riek en Opoe Withof komen op geheel originele wijze tot leven in deze grappige, herkenbare en ontroerende musical. Uiteraard wordt er weer teveel gedronken en geroddeld, maar nooit teveel gelachen. Oude vetes worden bijgelegd, nieuwe vetes zien het licht. Toch kunnen ze nog steeds niet zonder elkaar. Want: We benne op de wereld om mekaar te heLpen niewaar. Prijzen zijn inciusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25