Zonder omweg de beste deal! DIRECT 345r 'IsS IN 3 TERMIJNEN BETALEN, 0% RENTE! 22 www.directsale.nl/apple AB9r 435r MARATHON ROTTERDAM ZONDAG 7 APRIL ^59^330," J299;- 1.197,- Abdi Nageeye start zondag in de Marathon Rotterdam. In het boek 'Abdi Nageeye - Atleet zonder grenzen' van auteur André van Kats vertelt de Nederlands recordhouder op de marathon zijn bijzondere levensverhaal. Een voorpublicatie. Als tiener besloot Abdi Nageeye om vanuit So malië op eigen houtje terug te keren naar Ne derland. Kort na vertrek raakt hij al in de problemen. Abdi was opge pikt door een busje op weg rich ting de stad Beledweyne, aan de oevers van de rivier Shebelle. De kennis die hem bij de bus had af gezet, had voor vertrek nog aan de andere inzittenden gevraagd of ze een beetje op hem wilden letten. Twee mannen die achterin zaten, spitsten op dat moment hun oren. Het waren ongure types die direct begrepen dat het kind dat nu een paar rijen voor hen plaats had ge nomen geld bij zich moest heb ben. ,,,Het waren twee mafkezen, maar ze begonnen al vrij snel mooie verhalen op te hangen te gen mij', zegt Abdi. ''Toen ik tegen hen de naam van een oom van mij liet vallen, zeiden ze een half uur later opeens dat zij hem ook ken den. Ik was op dat moment ont zettend opgelucht Ik vond het best eng om alleen te reizen, maar dacht dat ik in goede handen was bij hen.' Ze waren een paar uur onder weg, toen de mannen achterin de bus aankondigden dat ze bij de volgende stop wat qatbladeren wilden kopen, maar dat ze alleen dollars bij zich hadden. Ze vroegen Abdi of hij soms Somalische shil lings had. Om zijn vertrouwen te winnen, maakten ze de afspraak dat hij twintig dollar kreeg en in ruil daarvoor omgerekend vijf dol- lar aan shillings zou teruggeven, een deal waarover Abdi zelf be hoorlijk tevreden was. Hun gesprek werd opgevangen door een vrouw die vlakbij hem in de bus zat. Toen de mannen tij dens de volgende stop uit de bus stapten om qat te kopen, kwam ze naar Abdi toe. Ze vroeg me: Ken je deze mannen?' Ik legde uit dat ze mijn oom kenden. 'Weet je het ze ker?', vroeg ze nog. Ook wilde ze weten waar ik vandaan kwam en ik heb daarop heel in het kort mijn verhaal verteld.'' Ze vroeg Abdi waar hij zou gaan slapen wanneer ze in Beledweyne aankwamen. ''Ik zei: 'Ik heb niemand.' Ze vertelde toen dat haar zus in de stad woonde en dat haar man van mijn stam was. Ik mocht bij hen slapen, alleen moest ik haar dan wel ver trouwen. Ze zei: "Als je me ver trouwt, wil ik niet meer zien dat je ook maar één iemand een shilling geeft, want anders help ik je niet meer." Ik besloot haar te vertrou wen, maar legde uit dat ik nog de twintig dollar van die twee man nen in bezit had.' Toen de twee tevreden smak kend op hun qatbladeren terug keerden in de bus, merkten ze al snel dat Abdi heel anders op hen reageerde. Het duurde ook niet lang voordat de vrouw, die even eerder Abdi had aangesproken, op hen afstapte met het verzoek om direct de shillings weer terug te geven aan de jongen met wie ze het tot aan de eerste stop nog zo goed konden vinden. Het was uit eindelijk de buschauffeur die de oplossing bracht voor het conflict over het uitgewisselde geld. Hij nam daarvoor geen halve maatre gelen, want hij trommelde een paar mannen met kalasjnikovs op die bij de eerstvolgende stop de bus stonden op te wachten. Zij stapten naar binnen en richtten hun geweren op de twee mannen, die opmerkelijk snel hun shillings teruggaven aan Abdi. Apple iPhone 6S 32GB Oar. Meer dan 600 Apple modellen uit voorraad leverbaar! Apple iPad 32GB (2018) 128 GB SSD Apple Watch Series 4 Apple MacBook Air 13,3" Meer informatie over in3 vind je op www.directsale.nl donderdag 4 april 2019 PC Nageeye: Lastige weg naar vrijheid Nageeye traint voornamelijk in Kenia. foto imageselect Abdi Nageeye - Atleet zonder grenzen. Uitgeverij Lucht. Prijs: 20 euro. ISBN 9789492798442. 4,7 inch touchscreen 12 megapixel camera en 4k video opname Ondersteuning voor 4G-internet of 3x 115,- met o% rente £D j 9,7 inch touchscreen 8 megapixel camera en I080p video-opname 32GB opslaggeheugen of 3x 110,- met o% rente WED V r Elektrische en optische hartslagsensoren Ingebouwde GPS Fluorelastomeer sportband of 3x 145,- met o% rente Touch ID Retina-display Force Touch-trackpad Twee Thunderbolt 3-poorten Batterijduur tot 12 uur of 3x 399,- met 0% rente 1/ Kopersbescherming tot 2.500 J Gratis verzending vanaf 50,00 -tt Gratis retourneren 3 jaar garantie -J DirectCoins sparen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22