Dwars door Vlaanderen Vandaag -J jfrhuis bij deze krant Klokkenluidershuis loopt leeg JOL Walcheren Mathieu van der Poel en Ellen van Dijk tonen topvorm met zege f Mark Strong spee/r weer eens de schurk Wat doe je met een apparaat dat kapot is? Weggooien? Natuurlijk niet. Bij het Repair Café in Vlissingen, waar Rinus Nijsse de drijvende kracht is, wordt alles weer hersteld. Van waterkoker tot pratend horloge. zeeland 2 Het moest een veilig thuis wor den voor melders van misstanden, maar het Huis voor Klokkenluiders functioneert niet. Het al jarenlang door interne problemen geplaagde instituut ontving honderden mel dingen, maar rondde geen enkel Er is een onomkeerbare en onwerkbare situatie ontstaan onderzoek naar klokkenluidersza- ken af. Vijftien klokkenluiders heb ben daar een klacht over ingediend. Volgens vijf opstappende mede werkers zijn de problemen te wij ten aan ander personeel, dat onge motiveerd en onkundig is. Het mi nisterie van Binnenlandse Zaken (BZK) liet het Huis in 2016 volstro men met ambtenaren, die volgens de adviesmedewerkers weinig op hebben met de problemen van klokkenluiders. Ze spreken van 'een mismatch van personen en functies'. Een onderzoekscommissie onder leiding van Maarten Ruys advi seerde eind 2017 al de bezem door het personeel te halen. Die kritiek is volgens de afdeling Advies ter zijde geschoven. Volgens de mede werkers is de verdeeldheid sinds dien toegenomen en zijn stand punten verhard. Op de hoogte De Adviesmedewerkers hebben af gelopen maandag het bestuur van het Huis voor Klokkenluiders op de hoogte gesteld van hun vertrek en gevraagd dit aan de Tweede Kamer te melden. Het bestuur 'vond het niet op zijn weg liggen' om de Ka mer in te lichten, zo schrijft het in een reactie. Saillant is dat de secretaris-gene raal van BZK al sinds 5 maart op de hoogte is van de jongste binnen brand in het Huis. Gisterochtend was er een besloten commissiever gadering van de Tweede Kamer over de situatie. Volgens het bestuur van het Huis voor Klokkenluiders maakt de brandbrief van de afdeling Advies duidelijk dat er 'meerdere bloed groepen' zijn. ,,Er leven binnen het Huis dus ook andere opvattingen.'' Het nieuws van de vertrekkende medewerkers volgt op onthullin gen afgelopen week dat vorig jaar de bestuursvoorzitter en de direc teur zijn opgestapt vanwege hun betrokkenheid met klokkenlui- derszaken uit het verleden, die slecht uitpakten voor de melders. donderdag 4 april 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" P23 0r-Thaddeus Siv fete machte luisteren i'n de huid wnFereal Uitgelicht Mu?iektop3 Kamermuziek Service strips Televisie cnmicvncMC Leegloop, chaos en onvrede bij instituut Een crisis in het Huis voor Klok kenluiders is verder opgelaaid nu de voltallige afdeling Advies zegt op te stappen. Het instituut kostte in drie jaar tijd negen mil joen euro en loste nog nul klok- kenluiderszaken op. Koen Voskuil Utrecht Volgens de medewerkers van Ad vies is er sprake van een 'onom keerbare en onwerkbare situatie'. —Medewerkers afdeling Advies »P11 Noordoosten wat regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 Rinus repareert het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1