Sluis zoekt bedrijven voor zonneparken Tamme reacties op stuk om raad te informeren 7 LATE-NIGHTSHOW VROUWEN Een gezellige late-nightshow voor vrouwen, mét bekende spreeksters en lekkere drankjes. Dat is BorrelBazin. Extra steuntje in de rug voor ondernemers DollyDot Voor elke editie, in totaal zes per jaar, nodigen de dames een spreek ster uit. De eerste keer was dat Au drey van Ham, CEO van Christine le Duc, dit keer komt Patty Zomer, bekend als voormalig zangeres van de Dolly Dots en styliste van BN'ers. Zaman: „Vrouwen komen dus niet alleen om een biertje of wijntje te drinken, maar ook om We hopen dat mensen elkaar ontmoeten via BorrelBazin geïnspireerd te raken." De dames gaan in gesprek met de gast en no digen het publiek uit mee te doen. ,,Het is meer een late-nightshow met een biertje of wijntje in de hand dan een presentatie", vertelt Bo de Boeye. ,,Dat maakt het per soonlijk en is niet alleen leuk voor het publiek, maar ook voor de spre ker zelf." Welkom Wat de dames vooral willen bena drukken is dat iedereen welkom is. ,,Of je nu aan het begin van je carrière staat, met pensioen bent, in dienst bent of zelfstandig", zegt De Boeye. ,,Wij zijn vier totaal ver schillende vrouwen, maar passen goed samen in een team en hebben de handen ineengeslagen om een mooi event neer te zetten. We ho pen dat we anderen kunnen aan moedigen en dat mensen elkaar ontmoeten via BorrelBazin. Laat de ideeën maar opborrelen." BorrelBazin is te volgen op Fa- cebook en Instagram. ianca van Ommen (46), Bo de Boeye (31), Roliene Zaman (29) en van Dorsselaer (29) houden donder dag 4 april de tweede editie van BorrelBazin in Hulst. BorrelBazin is geen onderne mingsborrel, geen netwerkborrel, draait niet énkel om gezelligheid en is ook geen typische 'tuttenclub' voor vrouwen. ,,Wij zijn het grijze gebied", zegt Ilona van Dorsselaer. ,,Stop al het genoemde in een blen der, en je krijgt BorrelBazin." Van Dorsselaer en de drie andere organisatoren misten iets in Hulst. ,,Iets laagdrempeligs en toeganke lijks voor vrouwen, maar wel met een element dat ze met elkaar ver bindt, namelijk ambitie", vertelt Roliene Zaman. Uitverkocht Ze waren daar duidelijk niet de eni gen in. De eerste editie van Borrel Bazin op 7 februari had meer succes dan de dames verwacht hadden en trok niet alleen vrouwen uit Hulst, maar ook uit onder meer Sluis, Ant werpen en Zelzate. ,,Alle honderd kaarten waren meteen uitver kocht", zegt Bianca van Ommen. Voor de tweede editie laten de vrouwen dan ook De Biecht achter zich en wijken ze uit naar een gro tere locatie: café De Jonkheer. In middels is ook deze editie uitver kocht. Van Ommen: ,,Het is zonde om iedere keer mensen te moeten TERNEUZEN Ondernemers in Zeeuws-Vlaanderen krijgen ex tra hulp door een koppeling van ondernemeninzvl.nl (het sinds 2017 bestaande internetplat form) aan ondernemersplein.nl. Op de landelijke website staat alle mogelijke informatie van onder meer de Kamer van Koophandel, de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het CBS. Ook kunnen onder nemers erop zien welke webi- nars, evenementen en subsidie mogelijkheden voor hen inte ressant zijn. Ondernemeninzvl.nl is een initiatief van de gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen. HULST De coalitiepartijen en burgemeester en wethouders van Hulst staan niet te sprin gen om een scherper handvest actieve informatieplicht. HulstPLUS en Groot Honte- nisse (GH) vinden een nieuw handvest nodig omdat het oude al vijftien jaar oud is en nooit is aangepast. De twee fracties willen zo onder meer voor el kaar krijgen dat vragen van raadsleden aan het college snel ler en vollediger worden beant woord. HulstPLUS en GH her schreven daarom het oude handvest en vroegen de overige fracties om aanvullingen. Die kwamen echter niet. De andere fracties wachten liever de reactie van burgemeester en wethouders af. Burgemeester Jan-Frans Mulder geeft alvast een voorschot: ,,Je kunt wel van alles op papier zetten, maar het gaat vooral om respect voor el- kaars rollen en bevoegdheden én het vertrouwen in elkaars handelen. Zó kom je tot de ge wenste bestuurscultuur." Frank van Driessche (Groot Hontenisse) vindt de afwach tende houding van de overige fracties jammer. ,,Het is juist de bedoeling dat het een stuk van de raad is." Ondernemers die een zonnepark willen beginnen in Breskens of Schoondijke, kunnen meedoen aan een prijsvraag van de gemeente Sluis. Voor 31 mei kunnen er plan nen worden ingediend. Op bedrijventerreinen Delta- hoek in Breskens en Technopark in Schoondijke moeten zonneparken komen, waar de gemeente Sluis ini tiatiefnemers voor zoekt. De be stemming is veranderd, omdat bleek dat de terreinen niet in trek waren bij ondernemers. Op Deltahoek gaat het om twee hectare en op het Technopark om 2,1 hectare. Sluis kreeg eerder sub sidie van de provincie om de terrei nen om te vormen en vervolgens toestemming daar zonneparken aan te mogen leggen. Sluis heeft een prijsvraag uitgeschreven waarin ontwikkelaars worden uit genodigd een plan in te dienen voor één van de percelen of allebei. Afzonderlijk plan Voor beide percelen moet een af zonderlijk plan worden gemaakt. Er wordt bij de beoordeling gekeken naar de huurprijs, landschappelijke inpassing en lokale participatie. Alle voorwaarden, waar het plan aan moet voldoen, zijn te vinden op gemeentesluis.nl. woensdag 3 april 2019 BorrelBazin Hulst is geen tuttenclub De organisatie van BorrelBazin in Hulst (vlnr): Bianca van Ommen, Roliene Zaman, Ilona van Dorsselaer en Bo de Boeye. foto peter nicolai teleurstellen. We zullen zien of deze locatie groot genoeg is." -Bo de Boeye Gertie de Boey Hulst B Sophie Stockman Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54