Festivalmiddag van het Kinderkamp Borsele Lood in grond bij twee Goese speeltuinen 7 WOONWIJK MANNEE Mooi rood is niet lelijk, vinden bewoners van de Karremansweidjes in Goes. Ze willen dan ook geen gele straatstenen. Kunstexpo in protestantse kerk Lewedorp De Karremansweidjes, in het noordelijke deel van nieuwbouw wijk Mannee, bestaan uit een 'hoofdstraat' en vier korte aftakkingen die alle maal doodlopen op de Kattendijk- sedijk. Drie van deze zijstraatjes hebben gele straatstenen, maar eentje is bekleed met rode klin kers. ,,Dit was het eerste zijstraatje dat is aangelegd'', weet bewoner J ob van Weele. ,,Ik vermoed dat er destijds geen gele stenen voorra dig waren.'' Hoe dan ook, de bewoners zijn blij met de rode straatstenen. ,,Ze zijn veel minder besmettelijk dan de gele'', legt Van Weele uit. Wie een blik in de andere zijstraatjes werpt, ziet wat hij bedoelt. Delen van de gele straatbekleding zijn zwartgeblakerd. ,,Die vuiligheid zit er bij ons ook wel op, maar je ziet het veel minder'', zegt de be woner van het 'rode straatje'. Tijdens een gesprek met de ge meentelijke wijkmanager kreeg Van Weele tot zijn verbazing te horen dat de rode stenen in zijn straatje alsnog vervangen zullen worden door gele. Dat was voor hem en zijn buren reden om in ac tie te komen. Ze vinden de gele stenen ontzettend lelijk en willen de rode exemplaren behouden. Welstandsvrij Gesprekken met de wijkmanager en wethouder Derk Alssema le verden volgens Van Weele echter niets op. ,,Het wordt niet zo ge schreven, maar tussen de regels door lezen we dat ze ons eigenlijk maar zeurpieten vinden.'' Volgens de bewoner zegt de gemeente dat de ontwerper van de wijk heeft bepaald dat de vier straatjes gele stenen moeten krijgen. Die zou den mooi combineren met de ach terliggende dijk. ,,Maar er zijn al zoveel dingen anders geworden in Mannee. Dit is een welstandsvrije wijk waar be woners veel zelf mogen bepalen. Waarom hier dan zo rigide over doen? Niet de ontwerper, maar wij Niet de ontwerper, maar wij moeten tegen die stenen aankijken als bewoners moeten tegen die straatstenen aankijken.'' De bewo ners hebben zich nu tot de ge meenteraad gewend. D66 heeft al schriftelijke vragen over de kwes- tie gesteld. VVD en SGP/CU lieten ook van zich horen. Van Weele be nadrukt dat er belangrijkere zaken in het leven zijn dan de kleur van de straatstenen. ,,Dat neemt niet weg dat de manier waarop wij worden behandeld vervelend is. De gemeente zegt hoog in te zet ten op burgerparticipatie. Nou, hier is dan ons voorstel. Dat is veel goedkoper en duurzamer, want die rode stenen liggen er al.'' Eenheid Wethouder Derk Alssema laat we ten dat hij de betrokkenheid van de inwoners waardeert, maar dat de gemeente vasthoudt aan de gele straatstenen. Hij legt uit dat des tijds goed is nagedacht over de in richting van de wijk. ,,Juist in een welstandsvrije wijk als Mannee, met veel verschillende huizen, is het van belang dat de infrastruc tuur rust en eenheid uitstraalt.'' De rode stenen waren volgens hem van begin af aan als tijdelijk bedoeld. De drie straatjes die al gele stenen hebben, worden ook opnieuw bestraat nu daar geen bouwverkeer meer rijdt. ,,Die lig gen er dan ook weer mooi bij.'' LEWEDORP Vier kunstenaars exposeren op zaterdag 13 april in de protestantse kerk van Lewed orp. Olga Joosse en Truus Louisse maken abstracte beel den, keramiek en portretten. Tanny Louwerse en Juul Hoe- beke laten textielkunst zien. Tijdens de open dag wordt om 14.00 uur het Wapen van Lewe dorp onthuld. Dit beeld is door Joosse en Louisse gemaakt ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het dorp. Het kunstwerk van gewapend beton wordt aangeboden aan de dorpsraad en krijgt een plekje in het dorp. NISSE Hoe is het om mee te gaan met het Kinderkamp Borsele? Ouders en kinderen die willen weten hoe het eraan toe gaat kunnen terecht op de festivalmiddag van het kinder kamp. Op het dorpsplein in Nisse worden die middag verschil lende tenten opgezet. Kinde ren kunnen een activiteiten- kaart kopen en meedoen met allerlei spelletjes. Er is een speurtocht uitge zet, kinderen kunnen zich la ten schminken en er is een 'museum' ingericht waar de geschiedenis van 45 jaar kin- derkampen te zien is. Ook de kampkeuken is opgezet tijdens het festival en er zijn hapjes en drankjes verkrijgbaar. Op deze manier krijgen kinderen een voorproefje hoe het is om mee te gaan op kamp. Vrijwilligers van het Kin derkamp bezoeken deze week de scholen in Borsele om kin deren te informeren over het kamp. De leerlingen krijgen een brief mee naar huis voor de ouders met uitleg over de wijze van aanmelden. De festivalmiddag vindt za terdag 13 april plaats tussen 14.00 en 19.00 uur. GOES De speeltuintjes aan de Bos dijklaan en het Rimmelandplein in Goes krijgen binnenkort een nieuwe bovenlaag met schone grond om te voorkomen dat jonge kinderen in aanraking komen met lood. Lood in de bodem komt in heel het land op veel plekken voor. Dat kan gezondheidsrisico's met zich meebrengen als kinderen tot onge veer zes jaar via de handen bodem deeltjes in hun mond krijgen. De gemeente Goes heeft alle speel plaatsen laten onderzoeken, waar uit bleek dat er aan onder meer het Rimmelandplein en de Bosdijklaan een verhoogde concentratie lood in de grond zit. Deze locaties worden binnenkort als eerste aangepakt. Er wordt der tig centimeter grond afgegraven en vervangen door schone grond. Daarop wordt opnieuw gras inge zaaid of er wordt (gedeeltelijk) kunstgras aangelegd. Inloopavond Voor omwonenden is er op 11 april vanaf 19.30 uur een inloopavond in wijkcentrum Jan Ligthart aan de Bergweg. Er zijn die avond mede werkers van de gemeente en de GGD aanwezig om vragen te beant woorden. Meer informatie over het project is te vinden op de website van de gemeente: goes.nl/letoplood woensdag 3 april 2019 BE Geen gele klinkers in deze straat Rob Paardekam Goes -Job van Weele Kijk op pzc.nl/video Goesenaren willen geen gele maar rode straatstenen Job van Weele in zijn nu nog met rode klinkers betegelde straatje in de Goese wijk Mannee. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52