Dorpsraad bespreekt wensen inwoners Kerkwerve, waaronder 'levenslang wonen' 7 KATTENBENDE FILMEN Ook mensen met een beperking mogen gezien worden. Twee Vlissingse dames dragen die boodschapvia hun vlogs uit. Hop on-hop off bus voor toerist stopt alweer Dorpsstraat Ellemeet krijgt nieuwe huizen Vlissingen Het begon met een filmpje van een con cert in Den Bosch van hun favoriete groep K3. Nikki Langstraat (33) en Erica Meerman (34) uit Vlissingen laten zich er graag op voorstaan dat ze 'de oudste fans' van het meidentrio zijn. Het film pje in de Brabantse hoofdstad smaakte naar meer. En die opnamen blijven niet be perkt tot K3. De dagelijkse weder waardigheden van Erica, Nikki en hun drie katten lenen zich prima voor vlogs, dagboekaantekeningen in videobeelden op het internet. Een carrière als 'YouTubers' leek de vriendinnen bovendien heel mooi. Aanvankelijk zetten de mei den af en toe een filmpje op het net, maar al snel namen ze de be tekenis van vlog letterlijk. Dus verschijnt er nu bijna dagelijks - altijd om 08.00 uur stipt - een filmpje (of soms een complete do cumentaire) op YouTube. Boefie De vlogs kunnen gaan over een bezoekje aan de supermarkt, ge zond eten, een reisje naar Dor drecht, de kookkunsten van Erica of over de naamgevers van de vlogs: de Kattenbende. De bende bestaat uit de drie katten in het huishouden van de dames. Boefie, Felix en Kristel zijn alle drie poe zen. Maar Felix is echt geen Felicia, meldt Erica. ,,Hij gedraagt zich heel mannelijk en loopt ook veel stoerder dan de andere twee poe zen." Nikki vult aan dat Felix ook veel 'ondeugender en slimmer' is dan beide andere katten. ,,Hij stoot het doosje met snoepjes van tafel om het deksel open te laten springen en is ook de enige die boven in de kast wil springen." Zelfs als Felix er in slaagt om zich tussen de boe ken en spellen in de kast te wur men, laten Erica en Nikki zich niet op die kast jagen. Ze waarderen de ondernemingszin van hun huis dieren en worden niet snel kwaad als het een kattenbende dreigt te worden. Mensen met een beperking hoeven niet uit het zicht te blijven Ze zorgen er zelf wel voor dat hun woning aan kant blijft. En an ders is er altijd nog een begeleid ster die zorgt dat het huishouden van Meerman en Langstraat niet op dat van Jan Steen gaat lijken, laat Erica weten. Nikki en Erica benadrukken dat ze zoveel mogelijk belangstellen den willen laten zien dat mensen die lichamelijk minder goed uit de voeten kunnen én een (autisti sche) beperking hebben heel veel zelf kunnen doen. Erica, zelfverze kerd: ,,Mensen met een beperking hoeven niet uit het zicht te blijven. We zijn goed zoals we zijn." Abonnees Erica en Nikki zijn blij met de 1329 abonnees ('je kunt je zo aanmel den, kost niks') die ze hebben. Maar ze balen wel van de 'pest- filmpjes' die een onverlaat online zet. „Iemand doet ons na. Hij monteert beelden uit filmpjes van ons en zet er dan allemaal verve lend commentaar bij om de Kat- tenbende belachelijk te maken. Nog erger is dat waarschijnlijk die zelfde onverlaat ook allerlei goede ren bij ons laat bezorgen: van piz za's tot wasmachines." De vlogsters hopen dat de pest kop binnenkort tot zwijgen wordt gebracht. Ze waarschuwden de politie en rekenen er op dat die met door hen ingebrachte gege vens snel een verdachte kan op pakken. Maar of die verwachting wordt ingelost of niet, ze laten zich in geen geval hun hobby afpakken. ,,Onze abonnees kunnen blijven uitkijken naar nieuwe afleverin gen van de Kattenbende." RENNESSE Na twee seizoenen komt er alweer een einde aan de hop on-hop off bus op Schouwen- Duiveland. De bus werd ingezet voor een rondrit langs toeristische bezienswaardigheden. Het initiatief kwam van recrea tie-ondernemers verenigd in de Stichting Schouwen-Duiveland Pas, Taxicentrale Renesse, de VVV en Connexxion. Na een evaluatie bleek dat er te weinig draagvlak is om door te gaan. De gemeente heeft 25.000 euro subsidie in het project gestoken naast een bijdrage van 40.000 euro van recreatiebe- drijven. Houders van de Zeeland pas (die per 1 januari is gestopt) konden gratis op de bus stappen. Ze lanceerde haar plannetje twee jaar geleden en haar wens staat nog als een huis. Ina van Kan uit Kerkwerve pleit voor realisatie van een paar zorgwo- ningen voor ouderen die op het dorp willen blijven wonen. Vanavond wordt tijdens de dorpsraadvergadering onder meer over dit 'levenslang wo nen op Kerkwerve' gesproken. Van Kan heeft geen doldwaze plannen in haar hoofd. Ze denkt aan een huisje of zes, vlakbij dorpshuis 't Zuudènde, zodat deze twee voorzieningen elkaar kunnen versterken. Ouderen die op het dorp geboren en ge togen zijn, hoeven zo niet meer op hun oude dag te verkassen, maar kunnen in de buurt van hun partner of mantelzorgende kinderen blijven wonen. Dat idee sloeg aan, bleek uit een en quête die ze destijds hield. Van de 200 mensen die reageerden, was 63 procent positief. Daarmee staat het wooncom- plexje er, zeker financieel, nog niet. Eenmaal in gesprek bleken er veel meer wensen voor het dorp te leven. Van Kan: ,,Een dorp moet om leefbaar te blij- ven voor iedereen aantrekkelijk zijn. Zowel voor jong als oud." In overleg met woningcorpo ratie Zeeuwland is besloten de wensen verder te onderzoeken. Dat gebeurt vandaag aan dia- loogtafels in het dorpshuis. Naast levenslang wonen is 'ont moetingsplekken en (buiten)activiteiten' een thema. En 'Kerkwervelend': hoe maken we het dorp aantrekkelijker, veiliger en beter bereikbaar? Of de zorgwoningen er ko men, weet Van Kan niet. ,,Maar we gaan de avond open in." De dorpsraadvergadering begint om 19.30 uur in 't Zuudènde. ELLEMEET De oude schuren aan de D orpsstraat in Ellemeet maken plaats voor twee nieuwe woningen. Eén schuur wordt verbouwd tot recreatie appartementen voor kunstenaars. Sinds enkele maanden staan de twee bouwkavels en de U-vormige schuur ter hoogte van D orpsstraat 10 in Ellemeet te koop bij Van den Ou den Makelaardij Zeeuws Land goed. Volgens makelaar Niels van den Ouden lopen er voor alledrie de ka vels gesprekken met serieuze kandi daten. Bij de gemeente Schouwen- Duiveland is inmiddels een aanvraag binnen. Architect achter het plan is Erik van den Bos uit Zierikzee. De bouwer wordt Han van der Schelde uit Scharendijke. woensdag 3 april 2019 SD Onbeperkt vloggen op YouTube René Hoonhorst -Erica Meerman Esme Soesman Kerkwerve j Kijk op pzc.nl/video s Nikki en Erica vloggen over koken en katten Poes Felix, Nikki Langstraat, poes Kristel en 'cineaste' Erica Meerman (vlnr) acteren tijdens vlogs voor YouTube-kanaal De Kattenbende. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50