4 BREXIT DE TUSSENSTAND Het is de vraag van 1 miljoen, of eigenlijk van 1 miljard, want er staan kapitalen op het spel: zijn we klaar voor een steeds reëler wordende no dea-brexit? Een verkenning. Is de overheid er klaar voor? Is Schiphol er klaar voor? Zijn bedrijven er klaar voor? Inclusief dagelijks ontbijt en diner Kras.nl of bel 088-0885 886 Italië-Le Marche Opatija, Parel van Kroatië Highlights Zuid-Engeland Steden Midden-Europa Scandinavië Noordkaap woensdag 3 april 2019 GO Zijn we klaar voor een NO DEAL? Het kabinet klopt zich daar in elk geval graag mee op de borst. Als één van de eerste EU-landen begon Nederland met de voorbereidin gen op een no deal Hope for the best, prepare for the worst, luidde het motto dat ook werd meegegeven aan de douane, marechaussee en NVWA. Alle diensten kregen budget om hon derden medewerkers aan te nemen en op te leiden. Pro bleem: die staan op 12 april nog lang niet allemaal klaar. Werkge versorganisatie VNO-NCW vreest dat het niet genoeg is om de chaos van een no deal het hoofd te bieden. Toch knikken de instanties fanatiek 'ja', als we ze vragen of ze er klaar voor zijn. Ja, zegt Schiphol zelf, dat de veiligheidscon troles doet. Ja, zegt de douane, die de goede ren controleert. En ja, zegt de ma rechaussee, die de paspoorten checkt. Over dat laatste: de hon derdduizenden Britten die jaarlijks Nederland bezoeken, mogen na een no deal niet meer door de au tomatische controle. Ze moeten een kort gesprekje voeren met een grenswacht: wat komt u doen, hoe lang blijft u? Daarvoor is personeel geworven en zijn mobiele balies aangeschaft. Klinkt goed, maar het is niet zaligmakend. ,,We beloven niet dat er geen wachtrijen ont staan", zegt een marechaussee woordvoerder. ,,In vakantietijd is het al enorm aanpoten. Dit komt daar dan bij. Maar: we zijn er klaar voor." op voor te bereiden, klinkt het onder experts. Chris van Mersbergen Hmm. Tja. De meest recente cijfers leren dat driekwart zich U aan het voorbereiden is op een brexit. Een kwart doet dus nog r niets. En de vraag is: doet de rest voldoende? Een no deal- brexit levert meer sores op dan alleen douaneformaliteiten en invoerheffingen, een groot deel komt op het bordje van bedrijven. Aan passing van bedrijfsprocessen, plots veranderende wetgeving, andere belasting- en pensioenregels voor werknemers, problemen met uitwisse ling van data: zie dat als simpele ondernemer maar eens op een rijtje te krijgen. Dure adviseurs draaien overuren. Of dat volstaat, is maar zeer de vraag. Misschien is een no deal-brexit wel té ingewikkeld om je volledig Mooiste rondreize Kras.nl/39619 K3 Kras.nl/39464 Kras.nl/39551 Kras.nl/39368 Kras.nl/39390 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Genieten van La Dolce Vita O.a. Bologna, San Marino en Jesi Hotel nabij het zandstrand Ideale mix van stadjes en natuur O.a. Plitvice Meren, Rovinj en Pore; Hotel in centrum en aan zee Het mysterie van Stonehenge Ook naar Bath, Tintagel en Kent Vrije dag in Bournemouth Vele data per luxe Top Class bus Dresden, Praag, Boedapest, Wenen Klantbeoordeling 8,7 Unieke ervaring Lapland, LoFoten, Fjorden en Oslo Klantbeoordeling 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4