J ZEELAND 11 De achttiende overstapper NN\u\\ms"\v. Walcherse club wil volgend seizoen een doorstart maken in het zaterdagvoetbal. „Sportief en financieel is een overstap het beste.'' VOETBAL OVERSTAP IWDDt»! MIDDELBURG Sinds 2007 zijn zestien clubs overgestapt van het zondagvoetbal naar het zaterdagvoetbal. Schoon- dijke en Zeelandia Middel burg worden volgend seizoen de nummers zeventien en achttien. Enkele clubs stapten over voor een fusie met een zaterdagclub. Alle overstap pers op een rijtje: 2007 De Noormannen 2009 Domburg 2011 Lewedorpse Boys 2012 Walcheren 2014 Jong Ambon 2014 Hansweertse Boys 2014 Kwadendamme 2014 Volharding (fusie met SVD) 2015 RCS 2015 Vosmeer 2015 Zeeland Sport 2016 Renesse (samen met DFS) 2017 Luctor'88 (fusie met Heinkenszand) 2017 Patrijzen 2019 Schoondijke 2019 Zeelandia Middelburg Zeelandia Middelburg beoogt volgend seizoen uit te komen in het zaterdagvoetbal. foto lex de meester En toen waren er nog twee. De voorgenomen overstap van Zeelandia Middelburg naar het zaterdagvoetbal holt het zondagvoetbal boven de Wes- terschelde verder uit. Alleen Goes (derde divisie) en Vlissingen (hoofdklasse) resteren met een eerste elftal in de standaardklasse. Sinds 2007 zijn zeventien zondagclubs de Middelburgers voorgegaan. Vrijwel allemaal za gen ze met lede ogen aan dat de animo om op zondag te voetballen minder en minder werd. De nega- tiviteit die dat bij de seniorentak- ken gaf, drukte zijn stempel op de hele vereniging. Bij Zeelandia Middelburg is dat punt (nog) niet bereikt, maar de discussie zaterdag-zondag wordt al enkele jaren gevoerd. Dit sei zoen werd het vraagstuk weer ac tueel door het zogenaamde visie traject waarin de club sinds okto ber zit. De vereniging wordt daar bij door een bureau doorgelicht. Eén van de hoofdvragen luidt: Hoe wordt Zeelandia Middelburg toekomstbestendig? ,,Wat is ons de jeugd. En die keuze willen we niet maken." Maandagavond lichtte het bestuur de spelersgroep van de eerste se lectie in. De reacties waren wisse lend. Vooral het gegeven dat een overstapper in het zaterdag voetbal op het laagste ni veau (vierde klasse) moet instappen, zorgde bij spelers voor zorg en twijfel. Dat wordt door het be stuur onder kend. Samengevat in de groeps- app van het eerste elftal werd het als volgt verwoord: „Hopelijk zien voldoende spelers er een uitdaging in om op vierdeklasseniveau te be ginnen en zo spoedig mogelijk de stap hogerop te zetten." dna? Wie zijn we en wat willen we?'', verduidelijkte vice-voorzit- ter Dick Anbeek. ,,We zetten de jeugd op 1'', antwoordde hij zelf. ,,We zijn een vereniging van 1400 leden, waarvan 80 procent jeugd is. Die willen we nog beter faciliteren, met trainers en bege leiders, om ze te versterken. Op termijn willen we groeien naar 1600 a 1700 leden. De discussie over zaterdag of zondag moet Hopelijk zien voldoende spelers er een uitdaging in om op vierdeklasseniveau te beginnen daarbij ook worden gevoerd. „Sportief en financieel is een overstap het beste. Op dit moment gaat 25 pro cent van onze begroting naar het eerste elftal. Als we nu willen doorstoten naar boven, is dat niet houdbaar. Dan hebben we geen geld meer voor Breed gedragen Woensdag 17 april legt het bestuur de plannen voor aan de ledenver gadering. „De komende twee we ken gebruiken we om de vragen uit de spelersgroep te verwerken in ons voorstel", aldus Anbeek. „Uit alle gesprekken van de afgelo pen maanden blijkt dat het plan breed gedragen wordt binnen de club." Zeelandia Middelburg komt nu uit in een klasse met Brabantse clubs en een enkele Zuid-Hol landse. Een overstap brengt ko mende jaren vooral Zeeuwse te genstand. „Eigenlijk wilden we overstappen in 2020, maar daarvan zei een deel van de selectie: Doe ons dat niet aan. Laat ons niet een jaar zwemmen." De club Zeelandia Middelburg ontstond in 2001 als fusie uit Zee landia en Middelburg, twee bol werken uit het zondagvoetbal. Vooral Middelburg maakte natio naal naam door in de jaren zestig driemaal landskampioen bij de amateurs te worden. woensdag 3 april 2019 2010 Zierikzee 2013 Axel (fusie met AZVV) Rudy Boogert Middelburg Zeelandia Middelburg volgende in de rij - Dick Anbeek, vice-voorzitter van Zeelandia Middelburg A Bij Zeelandia Middelburg hopen ze dat de selectie zo Vpel mogelijk bij elkaar blijft. Dat zou betekenen dat Niels Lu- teijn zijn goals volgend seizoen in de vierde klasse maakt. foto JEROEN VERHELST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43