O 0 10 ZEELAND Saïd Bouzambou mee naar Moldavië Van Drongelen ziet HSV doorbekeren Nieuwe coach BC Vlissingen kijkt vooruit Bondscoach Max Tjaden heeft de Vlissinger Saïd Bouzambou opgeroepen voor twee oe fenwedstrijden van Oranje. Het Nederlands zaalvoetbalteam speelt op 15 en 16 april in en tegen Moldavië. Tjaden heeft veertien spelers opgeroepen voor het tweeluik. Beide duels beginnen om 17.30 uur Nederlandse tijd. De wedstrijden zijn voor Oranje bedoeld als voorbereiding op de volgende ronde van de WK-kwalificatie. Die zogeheten main round vindt in oktober plaats in Roemenië. Een plek bij de beste twee (van de vier) is dan voldoende voor een WK-ticket. Twee maanden geleden plaatste Oranje zich met Bouzambou voor die main round. Keeper Voetballer Rick van Drongelen viel gister avond al snel uit tijdens het kwartfinaleduel tussenPaderborn en zijn club Hamburger SV in het Duitse bekertoernooi (0-2-zege). De uit Axel afkomstige verdediger liep een spierbles sure op en moest in de 26ste minuut noodge dwongen naar de kant. Op dat moment was het nog 0-0. Na de pauze trok HSV het duel naar zich toe. Pierre-Michel Lasogga opende negen minu ten na rust de score. In de 68ste minuut nam hij ook de 0-2 voor zijn rekening en bezorgde HSV zo een plek in de halve finale. Flitsen Klassieker Transfer Eigenlijk zou Steenbeek pas na de zomer voor de groep komen te staan. Maar samen met Barten maakte het team een andere afwe ging. Vlissingen bungelde onder aan in de eerste divisie, na een tur bulent seizoen met langdurig ge blesseerde spelers en andere spor tieve tegenvallers. Na de nederlaag tegen Rivers Trotters afgelopen za terdag is degradatie ondertussen een feit. Niemand in Vlissingen die daar voor het seizoen op gerekend had. ,,Onze doelstelling was in de top vier eindigen.'' Natuurlijk heeft de teloorgang Steenbeek pijn gedaan. Al zo'n ze ventien seizoenen speelt de Sou burger voor BC Vlissingen. Alle ups en downs maakte hij mee. Met de onder 20 heeft hij een jaar op eredi visieniveau gespeeld. Daarna werd Steenbeek ongeslagen kampioen met de hoofdmacht en promo veerde zo naar de eerste divisie. Nog een hoogtepunt: het seizoen in de promotiedivisie. ,,Maar ook toen hadden we een te krappe selectie.'' Rare ontwikkeling Het heeft volgens Steenbeek ook met ambitie te maken. Die degra datie destijds uit de promotieklasse was te voorspellen. ,,Precies in dat jaar gingen we van drie trainingen in de week terug naar twee. Ik heb dat altijd een rare ontwikkeling ge vonden.'' Zoveel jaar verder is er weinig veranderd. De club traint nog steeds twee keer in de week. Jeugdteams zijn er niet meer in Vlissingen. Eén mannenteam en twee vrouwenteams; dat is het op dit moment. Een wankele basis, zegt Steenbeek. ,,Het gebrek aan doorstroming maakt het lastig.'' Dankzij de goede banden met zusterclubs als Marathon, BV Sou burg en Scheldesport komt het pro bleem nog niet in de volle omvang aan de oppervlakte. Ook dit seizoen trainen al enkele jeugdspelers van Marathon mee. Maar toch, de vijver is klein. ,,Het helpt niet dat je in Zeeland zit. Vlissingen is voor jonge basketballers met ambitie vaak te ver weg.'' Natuurlijk is in Het helpt niet dat je in Zeeland zit. Dat is voor jonge spelers vaak te ver weg het verleden geprobeerd om op bij voorbeeld bij de HZ basketbaltalent van elders te interesseren voor een overstap. ,,Maar de oogst was steeds mager.'' Steenbeek wil niet wanhopen na de degradatie. ,,Ik zie het als een tussenjaar, waarin we vooral veel pech hebben gehad.'' Center Dorde Karadzic kwam door een kniebles sure, voor het tweede jaar op rij, niet aan spelen toe. ,,Maar hij is na een operatie aan het herstellen.'' Abdul Zombra, een andere center, scheurde al vroeg in het seizoen zijn kruisbanden af. ,,Zijn revalida tie verloopt voorspoedig. We hopen hem er aan het begin van het nieuwe seizoen weer bij te heb ben.'' Het jonge talent Niels Wil lems vertrok in november, om een halfjaar te gaan studeren in Canada. ,,Maar ook hij is straks weer be schikbaar.'' Door alle absenties werd de toch al krappe selectie flink uitgehold. ,,In pakweg de helft van de wed strijden hadden we net zes man tot onze beschikking. Dan kun je dus niks.'' Barten liep er ook doorde weeks op de trainingen tegenaan. Steenbeek begreep de toenemende frustraties bij de coach en het team. ,,Met zo weinig mensen moet je creatief omgaan met je trainings- vormen. Noodgedwongen train je vaak op een half veld. Het plezier ebde weg. Het team stond stil in zijn ontwikkeling.'' Filosofie Steenbeek nam het over, met een eigen visie. ,,Ik wil de jongens alvast laten wennen aan de filosofie voor volgend seizoen. De trainingsin tensiteit is de hoogte ingeschoten, hoewel je dat in de laatste wedstrij den nog niet kon terugzien.'' Hij blijft ook actief als speler. De com binatie met coaching is zeker niet het ideale plaatj e. ,,Maar ik vind het spelen nog veel te leuk.'' In de prak tijk is het soms lastig. ,,Ik ben in het veld vaak vooral bezig met mijn medespelers. Dat gaat soms ten koste van mijn eigen spel.'' Hoe dat volgend seizoen gaat, is de vraag. ,,Als we een wedstrijdse lectie van tien man hebben, zal ik me vooral gaan concentreren op de coaching.'' Onduidelijk is nog op welk niveau BC Vlissingen dan speelt. In principe bestaat de moge lijkheid om opnieuw in de eerste divisie uit te komen, via een zoge heten vrije inschrijving. Steenbeek zelf is er een voorstander van. ,,Voor de uitstraling van de club lijkt me de eerste divisie aantrekkelijker. Ook is er in de wedstrijden meer weerstand, wat ten goede komt aan de individuele ontwikkeling van de spelers en het team als geheel.'' Quote van de dag 'Volgende week: de Rondevan woensdag 3 april 2019 GO ZAALVOETBAL Rick van Drongelen raakte gisteravond al snel geblesseerd. foto bsr agency VOETBAL Jordan van Langevelde uit Kruiningen is toegetreden tot het bestuur van de Stichting Zeeuws Elftal. Hij volgt de vorige maand over leden Wim Ovaa op. Het Keuken Kampioen Divisie-duel tussen Go Ahead Eagles - met Istvan Bakx en Julius Bliek - en Jong AZ staat vrijdag onder leiding van Marc Nagtegaal. Hij was vorig seizoen ook scheidsrechter bij het 'ABBA-duel' tussen FC Lisse en Hoek in het toernooi om de KNVB-beker. In de tweede divisie driebanden speelt Polka Print vanavond in Sluiskil tegen Eek- hoorn/Biljartpoint.nl. De eerdere confrontatie dit seizoen tussen beide ploegen eindigde on beslist. Het werd in november 4-4. Zondag-derde divisionist Goes heeft met Lorenzo Hoek man een nieuwe keeper vastgelegd. De 23-jarige sluit post komt over van zaterdag tweedeklasser Krabbendijke, waar hij al en kele jaren eer ste keus is. 182. Wielrenner Brian van Goe- them uit Sluiskil rijdt vandaag de Vlaamse klassieker Dwars door Vlaanderen, een wedstrijd over 182.2 kilo meter. De cou reur van Lotto- Soudal is de enige Zeeuw aan het vertrek in Roeselare. 2e Voetballer Remi Capelle maakt in de zomer een transfer. Hij gaat van Vos meer naar Tho- lense Boys en promoveert zichzelf zo van de vierde naar de tweede klasse. Steenbeek heeft een eigen visie Nee, de illusie dat hij de ploeg zou redden, had hij bij zijn ver vroegde aantreden niet. Aan voerder Benjamin Steenbeek (31) werd een maandje geleden hoofdcoach van BC Vlissingen, als opvolger van de opgestapte Klaas-Willem Barten. Een be wuste keuze. ,,We hadden het seizoen ook samen kunnen uit zitten in een mineurstemming.'' Ben van den Aarssen Vlissingen - Benjamin Steenbeek O a - Wielrenner Marco Minnaard keek na de finish van de Ronde van Catalonië vast Vooruit. Vandaag start hij in Italië. IÉ Benjamin Steenbeek (rechts) spreekt zijn spelers toe. foto theo theune

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42