Horecabeleid gaat in de revisie Veere treedt niet op tegen clubhuis watersporters 7 KATTENBENDE FILMEN Ook mensen met een beperking mogen gezien worden. Twee Vlissingse dames dragen die boodschapvia hun vlogs uit. Het begon met een filmpje van een con cert in Den Bosch van hun favoriete groep K3. Nikki Langstraat (33) en Erica Meerman (34) uit Vlissingen laten zich er graag op voorstaan dat ze 'de oudste fans' van het meidentrio zijn. Het film pje in de Brabantse hoofdstad smaakte naar meer. En die opnamen blijven niet be perkt tot K3. De dagelijkse weder waardigheden van Erica, Nikki en hun drie katten lenen zich prima voor vlogs, dagboekaantekeningen in videobeelden op het internet. Een carrière als 'YouTubers' leek de vriendinnen bovendien heel mooi. Aanvankelijk zetten de mei den af en toe een filmpje op het net, maar al snel namen ze de be tekenis van vlog letterlijk. Dus verschijnt er nu bijna dagelijks - altijd om 08.00 uur stipt - een filmpje (of soms een complete do cumentaire) op YouTube. Boefie De vlogs kunnen gaan over een bezoekje aan de supermarkt, ge zond eten, een reisje naar Dor drecht, de kookkunsten van Erica of over de naamgevers van de vlogs: de Kattenbende. De bende bestaat uit de drie katten in het huishouden van de dames. Boefie, Felix en Kristel zijn alle drie poe zen. Maar Felix is echt geen Felicia, meldt Erica. ,,Hij gedraagt zich heel mannelijk en loopt ook veel stoerder dan de andere twee poe zen." Nikki vult aan dat Felix ook veel 'ondeugender en slimmer' is dan beide andere katten. ,,Hij stoot het doosje met snoepjes van tafel om het deksel open te laten springen en is ook de enige die boven in de kast wil springen." Zelfs als Felix er in slaagt om zich tussen de boe ken en spellen in de kast te wur men, laten Erica en Nikki zich niet op die kast jagen. Ze waarderen de ondernemingszin van hun huis dieren en worden niet snel kwaad als het een kattenbende dreigt te worden. Mensen met een beperking hoeven niet uit het zicht te blijven Ze zorgen er zelf wel voor dat hun woning aan kant blijft. En an ders is er altijd nog een begeleid ster die zorgt dat het huishouden van Meerman en Langstraat niet op dat van Jan Steen gaat lijken, laat Erica weten. Nikki en Erica benadrukken dat ze zoveel mogelijk belangstellen den willen laten zien dat mensen die lichamelijk minder goed uit de voeten kunnen én een (autisti sche) beperking hebben heel veel zelf kunnen doen. Erica, zelfverze kerd: ,,Mensen met een beperking hoeven niet uit het zicht te blijven. We zijn goed zoals we zijn." Abonnees Erica en Nikki zijn blij met de 1329 abonnees ('je kunt je zo aanmel den, kost niks') die ze hebben. Maar ze balen wel van de 'pest- filmpjes' die een onverlaat online zet. „Iemand doet ons na. Hij monteert beelden uit filmpjes van ons en zet er dan allemaal verve lend commentaar bij om de Kat- tenbende belachelijk te maken. Nog erger is dat waarschijnlijk die zelfde onverlaat ook allerlei goede ren bij ons laat bezorgen: van piz za's tot wasmachines." De vlogsters hopen dat de pest kop binnenkort tot zwijgen wordt gebracht. Ze waarschuwden de politie en rekenen er op dat die met door hen ingebrachte gege vens snel een verdachte kan op pakken. Maar of die verwachting wordt ingelost of niet, ze laten zich in geen geval hun hobby afpakken. ,,Onze abonnees kunnen blijven uitkijken naar nieuwe afleverin gen van de Kattenbende." VEERE Het clubhuis van wa tersportvereniging Arne bij jachthaven Oostwatering kan open blijven. Een verzoek om er tegen op te treden is afge wezen door het dagelijks be stuur van de gemeente Veere. Bij de gemeente was ge klaagd dat er op 8 september een groot feest werd gehouden en ook niet-leden in het club huis eten en drinken. Maar B en W treden niet op. Het col lege wijst erop dat een horeca bedrijf, zoals dat bij de jacht haven, de bezoekers niet mag selecteren. Het wordt op basis van het bestemmingsplan dan ook beschouwd als een ge woon bedrijf dat zich aan de regels moet houden. Het club huis doet dat, vinden B en W. Dat geldt ook voor het feest dat er werd gehouden; ook dat was niet illegaal. Opvallend is wel dat de be- zwarencommissie van de ge meente juist wel vindt dat het dagelijks bestuur van Veere hier moet optreden. Het col lege stelt echter dat de com missieleden zich vergissen en de regels van het bestem mingsplan niet goed hebben doorgrond. Het weigert dan ook om in actie te komen. D e ChristenUnie drong in 2017 al aan op een actualisatie van het horecabe- leidsplan uit 2002. Omdat dat verou derd is, is soms niet duidelijk welke regels gelden. Daar kunnen zowel ondernemers als inwoners last van hebben. Wethouder Johan Aalberts (eco nomische zaken) en burgemeester Harald Bergmann (drank- en hore- cavergunningen) stuurden twee we ken geleden een overzicht naar de Voor de horeca en inwoners in de binnenstad moeten regels duidelijk zijn gemeenteraad met alle nieuwe ont wikkelingen en aandachtspunten. Een heel nieuw horecabeleid opstel len is niet de bedoeling, zei Aalberts gisteravond tegen de raadscommis sie algemeen bestuur. ,,Dat gaat veel tijd en geld kosten." D e ChristenUnie neemt genoegen met dat overzicht, zei fractievoorzit ter Willemien Treurniet. CDA en D66 vroegen nadrukkelijk om een nieuw uitgewerkt beleid. ,,De raad moet namelijk weten welke regels van toepassing zijn. Dat hoeft niet veel geld te kosten", reageerde frac tievoorzitter Wim Kant. Terwijl zo'n nieuw beschreven beleid ook beter de samenhang laat zien tussen alle ontwikkelingen en regels, merkte D 66-fractievoorzitter Rob van Eijke- lenburg op. Daar sloot zijn PvdA- collega Jeroen Louws bij aan. ,,Voor de horeca en inwoners in de binnen stad moeten de regels duidelijk zijn en daarom is die samenhang nodig." Aalberts zegde toe met een nieuw overzicht te komen, om het verband tussen alle regels en ontwikkelingen nog scherper in beeld te brengen. woensdag 3 april 2019 WA Onbeperkt vloggen op YouTube René Hoonhorst Vlissingen -Erica Meerman Comazuipen door jongeren, meer B&B's in de binnenstad, witwassen van crimineel geld via horecazaken en een combi natie van horeca en winkels. Nieuwe ontwikkelingen waar het vijftien jaar oude horecabeleid van Middelburg geen rekening mee houdt. Daarom wordt dat beleid dit jaar bijgewerkt. Maurits Sep Middelburg -Jeroen Louws, PvdA Kijk op pzc.nl/video Nikki en Erica vloggen over koken en katten Poes Felix, Nikki Langstraat, poes Kristel en 'cineaste' Erica Meerman (vlnr) acteren tijdens vlogs voor YouTube-kanaal De Kattenbende. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39