Zeeuwse Jazzdagen trekken musici van naam en faam Zeeland krijgt ruim zes miljoen euro van Europa Onbekend hoeveel Zeeland misloopt voor monumenten 4 »Truckchauffeurs bij Kloosterboer alleen nog welkom met CargoCard Frank Balkenende Nieuwdorp Na logistieke dienstverlener Super- maritime in Nieuwdorp stapt ook branchegenoot Kloosterboer over op het gebruik van de CargoCard van het bedrijf SecureLogistics. Dat is een strikt persoonlijke pas waarop gecontroleerde gegevens over identiteit en kwalificaties van de houder staan. De pashouder wordt geïdentificeerd aan de hand van biometrische gegevens. Dat sluit identiteitsfraude uit. Tijdwinst Met de slimme pas kunnen chauf feurs snel, veilig en efficiënt laden en lossen. Containers worden digi taal voorgemeld, waardoor chauf feurs 60 procent tijdwinst boeken in logistieke afhandelingen. Ze hoeven niet meer extra te parkeren, in- en uit te stappen en te wachten aan de balie om zich aan te melden en hun identiteitspapieren te laten scannen. Met dezelfde pas kunnen ze ook betalen, bijvoorbeeld bij par keer- en truckwash-locaties die zijn aangesloten bij de CargoCard. De kaart toont ook de soort lading en de afzender van de spullen in de vrachtwagen. De terminal van Kloosterboer valt onder de International Ship and Port facility Security code. Dat is een in 2004 ingevoerde interna tionale standaard om zeeschepen en havenfaciliteiten beter te bevei ligen. De CargoCard voldoet aan deze standaard. In Europa maken inmiddels zo'n 30.000 chauffeurs gebruik van de pas, die onderdeel is van het XS-Key platform waartoe ook het Digital Safety Passport en PortKey behoren. Chiquita Op het platform zijn 6500 bedrij ven actief. Momenteel zijn er 43.000 gebruikers uit 33 landen en 80 locaties die de biometrische pas sen accepteren. De Vlissingse vestiging van Kloos terboer is een van de grootste koel- Met de slimme pas kunnen chauffeurs snel, veilig en efficiënt laden en lossen en vriesterminals in Europa. Het bedrijf beschikt er over een koel- en vriescapaciteit van 1.700.000 mil joen kubieke meter. Daarnaast kan Kloosterboer er 5600 standaard- containers opslaan. Kloosterboer handelt veel gekoeld en diepgevro ren voedsel af. Zo zet Chiquita zijn bananen voor de Noordwest-Euro- pese markt (720 miljoen kilo) in Vlissingen aan wal. De bananengrootmacht voert sinds kort het fruit in koelcontai ners aan en niet meer in dozen op pallets. Kloosterboer besloot daarop tot de bouw van een volau tomatische containerterminal die per jaar 100.000 containers kan ver werken. Doorgroei naar 300.000 containers is mogelijk. Daarvoor is het wel noodzakelijk de kades op de punt van de Bijleveldhaven en de Westhofhaven te verlengen. North Sea Port doet daar nu onderzoek naar. De Zeeuwse Jazzdagen vervangen dit jaar het evenement ZeelandJazz. Dat gaat niet door, omdat er onvol doende bestuurskracht is. Eerder werd al bekend dat onder meer Zeeland Theaters, de Zeeuwse Concertzaal en Muziekpodium Zeeland daarvoor in de plaats zelf jazzevenementen houden. Die worden op elkaar afgestemd en vor- men samen de Zeeuwse Jazzdagen. Plaatselijke horeca springt er ook op in, blijkt nu, waardoor de Zeeuwse Jazzdagen samen toch nog uit groeien tot een breedgedragen eve nement met veel deelnemers. Ove rigens is het de bedoeling dat er vol gend jaar weer 'gewoon' een Zee- landJazz gehouden wordt. In Terneuzen is uiteraard jazzpo- dium Porgy Bess het kloppend hart, met op zaterdag 8 juni na el kaar op het podium: Frank Montis Friends, Rony Verbiest, Jules Deelder Boris van der Lek. De volgende dag staan Koen De Cau- ter, Fapy Lafertin en Rony Verbiest op het podium van het cultuurhuis in de Noordstraat. Naast Porgy Bess zijn er in Ter- neuzen ook optredens bij podium De Pit, in cafés en op straat. Het weekend erna is het de beurt aan Walcheren. Op vrijdag 14 juni is er een programma bij podium De Spot in Middelburg, met de Keme- nade Hammond Sandwich en daarna Michelle David The Gos pel. Op zaterdag spelen daar het Mete Erker Trio en Zuco 103. In de binnenstad van Middelburg lopen orkesten rond, en er zijn concerten op de Vismarkt en Plein 1940. MIDDELBURG Zeeland krijgt 6,2 milj oen euro van Europa voor pro jecten waarin wordt samenge werkt met instellingen en overhe den uit België, Noord-Frankrijk en Engeland. De elf Zeeuwse betrok ken partijen investeren zelf ook 4,3 miljoen euro in de projecten. Het gaat om samenwerking die valt onder het programma Inter- reg 2 Zeeën. Dat stimuleert grens overschrijdende samenwerking tussen provincies aan de Noord zee. Er zijn dertien projecten goedgekeurd. Bij acht daarvan zijn Zeeuwse organisaties betrokken. In totaal komt er in Zeeland 10,5 miljoen euro beschikbaar voor projecten die in veel gevallen een relatie hebben met de toepassing van duurzame energie en de voor bereiding op klimaatverandering, maar ook om mensen met kanker aan het werk te houden en preven tie tegen politiek geweld. De HZ in Vlissingen is bij vier van de projec ten betrokken, de gemeente Vlis- singen bij twee. Verder gaat er geld naar Middel burg, ZB Planbureau, Economi- In totaal is er 10,5 miljoen voor projecten met in veel gevallen een relatie met duurzame energie en klimaat sche Impuls Zeeland, Yerseke En gine Services, Dow Benelux, Van Wallenburg, de provincie Zeeland, Emergis en University College Roosevelt. MIDDELBURG Zeeland ontving afgelopen vijf jaar 13 miljoen euro van het Rijk uit de Subsidierege ling Instandhouding Monumen ten (SIM). Hoeveel geld de provin cie is misgelopen, kan het dagelijks provinciebestuur niet zeggen. Dat is het antwoord op vragen van de Statenfracties van de SGP en de PvdA. Die vermoeden dat Zeeland veel geld misliep. Volgens de provincie zijn van 2013 tot en met 2018 vanuit Zeeland 340 aan vragen ingediend bij het Rijk. Dat heeft 13 miljoen euro opgeleverd. Het is niet na te gaan waarom voor ongeveer 1000 monumenten geen geld uit Den Haag is geko men. Het kan zijn dat een aanvraag is afgewezen, dat een eigenaar de regeling niet kende, dat hij geen subsidie nodig had of wilde, of dat zijn kosten op een andere manier zijn vergoed. Samen met de ge meenten en Erfgoed Zeeland wil de provincie wel proberen eigena ren meer te stimuleren geld uit de SIM aan te vragen. Zelfheeft de provincie sinds 2013 ook 3,5 miljoen euro verstrekt voor de restauratie van Zeeuws religieus erfgoed en een half miljoen voor behoud van de Oostkerk in Mid delburg. woensdag 3 april 2019 Slimme pas bespaart hoop tijd Vrachtwagenchauffeurs hebben vanaf 3 mei uitsluitend met een speciale ladingkaart nog toe gang tot het terrein van logistiek bedrijf Kloosterboer aan de Bij- leveldhaven in het Sloegebied bij Nieuwdorp. Michelle David tijdens een optreden in Renesse, eind vorig jaar. De zangeres staat met haar begelei dende gospelkoortje op 14 juni in De Spot in Middelburg. foto dirkjan gjeltema Jules Deelder, Frank Montis, Mi chelle David en Zuco 103. Het is maar een kleine greep uit de ar tiesten die in juni optreden tij dens de Zeeuwse Jazzdagen. Martijn de Koning Terneuzen Meer informatie en tickets via despotmiddelburg.nl en porgy- enbess.nl. video's artiesten op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36