25 Nieuwe namen tonen zich deze dagen aan het front. Mede omdat de toppers van de voorgaande jaren nog niet veel indruk maken. En dat met nog slechts vier dagen tot de Rondevan Vlaanderen. Pietersen sluit af bij Brescia Bond stopt met Van Helfteren Contract voor Kars Jansman WIELRENNEN DWARS DOOR VLAANDEREN BASKETBAL De Neder landse Basketball Bond (NBB) en de stichting Ne derlands Mannenteam (NMT) nemen na zes jaar afscheid van bondscoach Toon van Helfteren (foto). Zijn contract eindigde na de laatste WK-kwalificatie- wedstrijd in februari. Onder Van Helfteren deed Neder land in 2015 voor het eerst in 25 jaar mee aan het Eu ropees kampioenschap. De bond wil voor de zomer een opvolger benoemen. UITSLAGEN Rond zijn camper met daarop de tekst 'they laugh at me because i'm different; i laugh at them be- v^gpj cause they're all the same' en de ploegbus van Bora is het bij de start onveranderd druk. Peter Sagan is de rockster, de aan dachtsmagneet van het volk waar ter wereld ook wordt gekoerst. Ook als de resultaten daar geen aanleiding voor geven. De winnaar van Parijs-Roubaix van vorig jaar, die net als bijvoor beeld de kwakkelende Sep Van- marcke Dwars door Vlaanderen mijdt, koos voor een eigenaardige seizoensopbouw met de Tour Down Under in Australië en Vuelta a San Juan in Argentinië. Hoewel hij zesde werd in Milaan - San Remo heeft hij nog weinig indruk kunnen maken. In de E3 BinckBank Classic wees hij naar materiaalproblemen en zondag in Gent - Wevelgem maakte hij deel uit van een sterke vlucht van vier. Toch kon hij ook daar niet ver bloemen dat er heel wat op hem aan te merken valt als de weg om hoog loopt. Bij de laatste beklim ming van de Kemmelberg werd hij er afgereden door Matteo Trentin en Mike Teunissen. Niki Terpstra staat vandaag vol motivatie voor de twaalfde keer aan de start van Dwars door Vlaanderen. Zijn eerste liefde, want met zijn winst in 2012 brak hij door op de kasseien, in 2014 won hij ook. Vier dagen voordat hij zijn titel in de Ronde van Vlaanderen verdedigt, is succes welkom. Terpstra stapte afgelopen winter over van Quick-Step naar Direct Energie. En daar zit meteen het 'probleem'. Terpstra is geen renner die op een sprint kan leunen, hij moet aanvallen en weg blijven zo als in Roubaix in 2014. Waar Terp stra in het verleden koersen mede won door de dominantie van de Quick-Step-ploeg, is het nu juist dat team die zijn vlucht onmoge lijk maakt. ,,Ik wist dat het moei lijk zou zijn, dus dan kan ik mij daar heel druk over maken, maar ik moet gewoon harder fietsen", zei hij na de E3. ,,Ik denk dat de vorm er wel is, maar als je voor de overwinning wilt rijden, moet je wel van voren zitten." Helemaal alleen staat hij er niet voor bij Direct Energie. Zijn ploeg maten gaan voor hem door het vuur. Terpstra's aanval in Gent - Wevelgem toonde dat zijn vorm oké is, maar hij liet geen verplette rende indruk achter. In 2017 was alles raak bij Greg van Avermaet met winst in Omloop het Nieuwsblad, de E3 Prijs en Parijs-Roubaix. Vorig jaar kwam Van Avermaet er zon der zege in een eendagskoers weer achter hoe moeilijk winnen is en dat herhaalt zich nu. Meer dan bijvoorbeeld Terpstra en Sagan toont Van Avermaet zich. Bij vlagen zelfs erg indrukwek kend, zoals bij het pijn doen van zijn rivalen op de Tiegemberg in de E3. Ook hij ziet de nivellering in de kasseienkoersen, waar met Bob Jungels, Zdenek Stybar, Wout van Aert en Mathieu van der Poel rela tief nieuwe namen zich bij de top hebben geschaard. In zowel de Omloop (2de) als E3 (3de) moest hij Stybar voor laten. ,,Stybar en Van Aert steken er momenteel echt bovenuit", zei Van Avermaet, die bij het Poolse CCC niet goed wordt omringd. ,,Mijn ploegmaten mogen er in de Ronde van Vlaan deren een tandje bijsteken." Net als Van Aver- maet zal ook Philippe Gilbert niet veel zorgen over zijn vorm hebben. Wél over het uitblijven van een tastbaar resultaat. Waar met Alexander Kristoff zondag in Gent - Wevelgem een andere Ronde van Vlaanderen-winnaar twijfels wegpoetste met een zege vindt Philippe Gilbert zichzelf bij Deceuninck-Quick-Step telkens terug in een dienende rol. In het openingsweekend wonnen zijn ploegmaten Stybar en Jun- gels mede dankzij zijn afstop- werk, in Milaan - San Remo trok hij op de Poggio vol door voor de winnende Alaphilippe en in Gent - Wevelgem waren zijn kopbeur- ten de opmaat naar een massa sprint (waarin zijn ploegmaat Elia Viviani het voor de verande ring eens liet afweten). In 2017 opende Gilbert de finale van de Ronde van Vlaanderen met een extreem vroege aanval en niemand zag hem meer terug. De koers van vandaag - Dwars door Vlaanderen - ligt hem ook goed. De rollen binnen de Belgische topformatie kunnen ineens om gedraaid zijn. Tot die tijd moet Gilbert geduld hebben. woensdag 3 april 2019 GO VOLLEYBAL Judith Pieter sen heeft haar carrière be ëindigd. De 29-jarige Ach- terhoekse speelde zater dag bij haar Italiaanse club Brescia haar laatste wed strijd als prof. Pietersen kwam 205 keer uit voor het Nederlands team. Vanaf 2011 kwam Pietersen uit voor Oranje. Ze was onder deel van het team dat zilver won op het EK van 2015 en brons op de World Grand Prix in 2016. Ze eindigde met Oranje als vierde op de Spelen van Rio in 2016. SCHAATSEN Team Jumbo- Visma heeft voor het nieuwe seizoen Kars Jans man vastgelegd. De lange- afstandsspecialist (23) te kent binnenkort voor twee jaar bij de ploeg van Jac Orie. Jansman maakte af gelopen seizoen zijn de buut in het wereldbekercir cuit. In het Japanse Toma- komai reed hij de 5 kilome ter, in het Poolse Tomas- zów Mazowiecki de 10 kilo meter. Curling. Leithbridge Canada. We reldkampioenschap mannen: Ne derland - Zwitserland 6-7, Italië - China 8-2, Canada - Noorwegen 10 2, Verenigde Staten - Schotland 9-8, Zweden - Japan 8-3, Rusland - Ver enigde Staten 3-10, China - Zuid- Korea 9-8, Zwitserland 9-6. Stand: Canada 5-0, Zwitserland 5-0, Zwe den 5-0, Japan 4-1, Verenigde Staten 4-1, Italië 2-2, Nederland 2-3, Schot land 1-3, China 1-4, Duitsland 1-4, Rusland 1-4, Noorwegen 0-4, Zuid- Korea 0-5. Tennis. Charleston Amerika. Man- nenm eerste ronde: Hemery (Fra) - De Bakker (Ned) 6-4 7-6, Kwiat- kowski (VSt) - S. Griekspoor 6-4 4-6. Terpstra weet nu ook dat het niet altijd feest kan zijn Pim Bijl Rotterdam Peter Sagan (29), slaat Dwars door Vlaanderen over Niki Terpstra (34), start vandaag in Dwars door Vlaanderen Greg van Avermaet (33), slaat Dwars door Vlaanderen over Philippe Gilbert (36), start van daag in Dwars door Vlaanderen lorimeo 'energie A Niki Terpstra in actie tijdens Gent-Wevel- gem afgelopen zondag. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25