JÉêl.1 r Excelsior-coach Poldervaart: Emmen-doelman Scherpen in belangstelling \1 22 Ajax moet vanavond de winst op PSV verzilveren bij FC Emmen. Daar staat de veelbesproken Kjell Scherpen, target van Ajax, op doel. 'Hij moet de wedstrijd van zijn leven spelen.' Kort Record AZ verspeelt dure punten AZ heeft kostbare punten verloren in de strijd met Feyenoord om de derde plaats op de ranglijst. Op bezoek bij Vitesse gaven de Alkmaarders een 2-0 voorsprong uit han den. Ron Vlaar (links op de foto) en Teun Koopmeiners scoorden voor AZ in de eerste helft. Matüs Bero en Thomas Buitink be zorgden Vitesse alsnog een punt: 2-2. Wil lem II won bij Heracles (3-4) en opnieuw stond Alexander Isak aan de basis van de zege. De jonge aanvaller nam de eerste twee treffers voor zijn rekening en bereidde de laatste twee - van Vangelis Pavlidis en Ma rios Vrousai - zeer fraai voor. In tien duels voor zijn nieuwe club maakte Isak inmid dels 10 doelpunten. FC Groningen klopte in eigen huis gisteravond De Graafschap met 1-0 door een treffer van Gladon. Spits Icardi terug bij Inter De Argentijnse spits Mauro Icardi maakt vandaag in de uitwedstrijd tegen Genoa na bijna twee maanden afwezigheid zijn ren tree bij Inter. Icardi moest in februari zijn aanvoerdersband inleveren, waarna hij wei gerde te spelen voor Inter. ■11 1 De Gier ontslagen door NEC NEC heeft trainer Jack de Gier (foto) op non-actief gezet. Het ontslag van de 50-ja- rige oefenmeester volgt een dag na de bla merende 4-0 nederlaag bij Jong AZ. Waar schijnlijk maakt assistent-trainer Adri Bo- gers het seizoen af bij de Nijmegenaren. Flitsen Quote van de dag 'Het is een begin. Ik voel geen druk om mijn loopbaan te hervatten'' Buffon China Stanley Menzo werkt tegenwoordig aan de andere kant van de wereld, in China, als trainer van de reserve- ploeg van Beijing Guoan. Maar ook daar, bijna 8000 kilometer van Am sterdam, volgt de voormalige kee per van Ajax de eredivisie nog goed. Dus ja, Menzo heeft de ophef rond Emmen-keeper Kjell Scherpen ook meegekregen. Kort gezegd: de 19-jarige doel man speelt volgend seizoen waar schijnlijk voor Ajax, maar kreeg een lading onbeschofte reacties over zich heen omdat hij zich als 11-jarig jochie op Twitter lelijk had uitgela ten over de Amsterdamse club. Ge volg: een deel van de supporters zit niet op hem te wachten. De ver wensingen aan zijn adres waren ronduit smakeloos, omdat zelfs zijn pas overleden broer werd aange haald. Scherpen staat vanavond tegen over Ajax, dat in een verhitte strijd om de landstitel is verwikkeld met PSV. Menzo: ,,Echt een schande hoe die jongen is bejegend door een paar fans. Ik hoop dat de Ajax-sup- porters in het uitvak vanavond voor hem klappen. Dan maak je direct een statement naar die andere groep.'' Nooit goed Nu is de vraag uiteraard: hoe werkt dit psychologisch door in het hoofd van de keeper die vorige week bij Oranje onder 19 tegen Spanje nog uitblonk. Ontegenzeggelijk zal ex tra op hem worden gelet. Eigenlijk kan hij het nooit goed doen. Keept hij geweldig, dan zal er nog meer commentaar komen uit bepaalde hoek. Keept hij niet goed, dan zul len da^r weer vraagtekens bij wor den gezet. Menzo: „Natuurlijk zal er wat ex tra druk op die jongen staan, maar hij moet gewoon de wedstrijd van zijn leven keepen. Zorgen voor de bevestiging dat Ajax hem niet voor niets wil hebben. Emmen staat er Doubt is only removed by action. If you're not working, then that's where doubt comes in. Het zijn de laatste woorden die Adrie Poldervaart tot zijn spelers richt, voordat ze in Heerenveen het veld op stappen. ,,Doe ik altijd aan het einde van de wedstrijdbespre king, zo'n quote. Je wil ze toch even raken, prikkelen. De coach van NFL-team New England Patriots (Bill Belichick, red.) zei ooit alleen: Do your job. Vind ik ook een mooie. Als jij een keer een slecht verhaal hebt geschreven, moet je ook niet opeens ober worden. Blijf de din gen doen waar je goed in bent." De woorden in het Abe Lenstra stadion, geleend van de veelbespro ken vechtsporter Conor McGregor, zouden vanavond voor het duel met NAC net zo goed uitgesproken kunnen worden. De twijfel bij Ex celsior is weer wat groter na de reeks nederlagen (vier duels) en wedstrijden zonder doelpunten (vijf). ,,Maar in de tweede helft lie ten we zaterdag wel onze smoel zien", vult Poldervaart aan. ,,Als je zo kan spelen tegen een club als HeerenveenWe hadden meer verdiend." Enkele dagen na de zoveelste tik voor Excelsior is hij weer zijn opti mistische, strijdbare zelf. Een won derlijke wederopstanding na zater dagavond, toen hij het wel pro beerde, maar de teleurstelling en frustratie simpelweg niet kon ver bergen. ,,Mensen vragen aan me: 'wat heb je fout gedaan in een vorig leven?'", klonk het, refererend aan de zoveelste cruciale tegentreffer in de slotminuten. ,,Heel veel, denk ik..." Het is Poldervaart op zijn puurst. Wanneer zijn hart, dat amper rela tiverend vermogen duldt als het om voetbal gaat, voor het oog van de ca mera's een verbeten strijd voert Hij is 19, maar komt in de media op mij over als een man van 30. Een stabiele jongen woensdag 3 april 2019 GO VOETBAL VOETBAL r-\ VOETBAL Ajax heeft de contracten van Dani de Wit en Noa Lang verlengd. De 21-jarige De Wit en de twee jaar jongere Lang liggen nu bei den vast tot de zomer van 2021.. Bondscoach Sarina Wiegman heeft Siri Worm toegevoegd aan de Nederlandse se lectie voor de oefeninterlands tegen Mexico en Chili. Ze vervangt Aniek Nouwen. Aanvaller Ryan Babel is gedegradeerd met Fulham. Ondanks een treffer van Babel ver loor Fulham met 4-1 op bezoek bij Watford. —Tennisser Andy Murray De Keniaanse atleet Duncan Kibet is met 2.04.27 houder van het par- coursrecord van de Ma rathon Rotter dam. Hij reali seerde die tijd in 2009. De marathon staat voor komende zondag weer op het pro gramma. 11 Paris-Saint- Germain wil het contract met de 41-ja- rige doelman Gianluigi Buf- fon (foto) met twee jaar ver lengen. Buffon kan ook een flinke salaris verhoging te gemoet zien. LeBron James (34) ontbreekt bij de Ameri kaanse basket- balploeg ko mende zomer op het WK in China. De NBA-superster neemt een paar maanden rust. 'Hij moet duel van zijn leven keepen' Daniël Dwarswaard Amsterdam Scherpen geeft leiding aan de verdediging van FC Emmen. foto anp - Sander Westerveld (44) Hij leverde zekerheid en inko men in voor één kans in het profvoetbal. Het degradatieduel met NAC wordt een belangrijke voor Excelsior én trainer Adrie Poldervaart. Tim Niemantsverdriet Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22