GELD Draadloos en licht van gewicht Werkgever kan aardige duit in het 20 Test Kruimeldief Tachtig procent van de werknemers heeft het liefst een baan met flexibele uren en de mogelijkheid tot thuiswerken. De baas mag bepaalde kosten vergoeden en ook de belasting draagt een steentje bij. 13.30 minuten kruimels zuigen Star Wars voor tussen de kieren Veredelde stofzuiger Veer dan een derde van de Nederlandse beroepsbevolking werkt weleens vanuit huis, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2017 waren dat ruim drie miljoen mensen. Zzp'ers werken vaak dagelijks thuis, werknemers in vaste dienst doen dat - vast of incidenteel - meestal één of enkele dagen in een week. Vooral onder werknemers met een pedagogisch, creatief of taalkundig beroep, managers en ICT'ers, is thuiswerken in zwang. Volgens het CBS biedt meer dan driekwart van de bedrijven hun werknemers de ruimte om thuis te werken, vooral hoger opgeleiden. Behalve ze vanuit huis te laten inloggen in de bedrijfssystemen, kan de werkgever de thuiswerkers ook financieel tegemoetkomen. ,,Er is een enorme diversiteit aan regelingen", zegt Jannes van der Velde, woordvoerder bij werkgevers vereniging AWVN. „Werkgevers kunnen extra's bieden en zullen dat ook doen om mensen vast te houden. De echte krenten uit de pap zijn een luxe auto of een werkgever die een studieschuld overneemt, maar ook thuiswerken is heel populair. Het helpt werknemers om werk en privé en soms ook zorg, goed te organise ren. En het is handig om files te vermijden. Het is natuurlijk wel afhankelijk van het soort werk. Dat moet zich ervoor lenen. Verder is het cruciaal dat werkgever en werk nemer elkaar vertrouwen." Werkplek Eens in de vijfjaar mag een werk gever een belastingvrije vergoeding van 1815 euro (inclusief BTW) geven om thuis een kantoor in te richten. Als werknemer kun je dat budget naar keuze besteden aan bijvoorbeeld een bureau, bureaustoel, verlichting en kasten of ladeblokken. Voorwaarde is wel dat je minimaal een dag per week thuis werkt. Werk gever en werknemer moeten een schriftelijk contract afsluiten waarin staat hoe vaak en wanneer je thuis werkt. De inrichting moet voldoen aan de Arbo-regels en de werknemer maakt gebruikt van telecommunica tie. Laptop en telefoon Werknemers mogen kosten voor thuiswerken niet aftrekken van de belasting, maar werkgevers kunnen wel belastingvrij middelen geven om het thuiswerken mogelijk te maken. Ze mogen zaken die nodig zijn voor het werk, zoals een telefoon met 'Thuiswerken helpt werknemers werk en privé goed te organiseren' KANTOOR AAN HUIS VAN DE BAAS woensdag 3 april 2019 GO Voor die paar kruimeltjes op de bank pak je niet snel de stofzuiger uit de kast. Met een kruimelzuiger ga je snel en draadloos te werk. Het compacte formaat en lichte gewicht maken 'm ook geschikt voor in de auto. BesteProduct.nl testte elf exemplaren en licht drie aanraders voor je uit. De verschillen zitten vooral in de accessoires. Met een gemotoriseerd mondstuk wapen je je tegen dieren- haren, met een vloermond stuk reinig je makkelijk platte oppervlakken. Kruimel zuigers van enkele tientjes overtuigden niet met een doorgaans te beperkte zuig kracht. Dirt Devil Gator M137 Prijs: €68 Deze kruimelzuiger heeft een Star Wars achtig design, leuk voor lief hebbers. Met 1,6 kilo en het zwaartepunt achterin, is het in het gebruik een van de zwaar dere modellen die voor deze test zijn onderzocht. Het appa raat is vervaardigd van stevig kunststof en heeft met 34 cen timeter een compact formaat. De turboborstel is geschikt voor het verwijderen van dierenharen, de uit- schuifbare zuig- mond is gemaakt voor kieren en smalle plekken. In het reservoir bevindt zich het filter, dat gemakkelijk uit elkaar te halen is. Het ge luid is met 69 decibel niet het luidst, maar wel een van de meest storende. Einhell TE-VC Prijs: €40 €70 Een pittig rood met zwarte kruimeldief. Een mondstuk voor huisdierharen ont breekt, maar daar krijg je onder meer een groot vloer mondstuk voor terug. De 47 centimeter lange buis heeft als voordeel dat je deze krui melzuiger ook als veredelde stofzuiger kunt gebrui ken. Pres taties en gebruiksge mak zijn zeer goed, het apparaat bedient opvallend makkelijk en licht. De ge bruiksduur van 13 minuten is prima, maar let wel op: de accu is niet bij de prijs inbe grepen. Met accu en accula der erbij betaal je voor deze Einhell 110 euro. Lekker thuis aan de slag ARWEN KLEYNGELD -JANNES VAN DER VELDE Nicoline Perné (34) is werkzaam als field marketeer bij Avi Networks. Zij werkt volledig vanuit huis. „Thuiswerken is bij ons optimaal georganiseerd. Avi Networks is een buitenlands bedrijf en in eerste instantie was er nog geen Nederlands kantoor. Nu wel, maar daar hoef ik nooit heen. Ik werk veel efficiënter vanuit huis. Ik had al een bureau, dus dat heb ik niet hoe ven kopen. Alle kantoor benodigdheden zoals een printer, cartridges, papier en andere spul len krijg ik vergoed, net als een internetaanslui ting, telefoon en laptop. Het bedrijf geeft een dagelijkse vergoeding voor ontbijt en lunch, dus als ik een broodje eet, krijg ik dat van mijn werkgever. Maar van die regeling maak ik geen gebruik, want ik doe gewoon boodschappen en smeer een boter ham. Alleen als ik op pad ben voor mijn werk declareer ik mijn eten. Ik mag ook in een flex- kantoor werken op kos ten van mijn werkgever. Dat doe ik heel soms. Maar meestal heb ik contact met mijn collega's via FaceTime. Soms met wel twaalf collega's tegelijk. Dan zie je iedereen in zijn thuiskantoor zitten.'' voldoende. In het reservoir zit een dubbellaags filter dat er makkelijk uit kan om te reinigen. Op één accu lading gaat de kruimel zuiger 13.30 minu ten mee. Het geluid meten we op 69 dB en is niet bijzon der storend. Voor een goed presterende kruimelzuiger is 75 euro een prima gemiddelde prijs. Bissell PetHairEraser Prijs: €75 Dierenhaar verwij deren gaat makkelijk en snel met het gemotori seerde mondstuk. Ook de kieren- en meubilairmondstuk- ken presteren naar behoren om kruimels, glas en ander klein vuil te verwijderen. De bouwkwaliteit scoort ruim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20