de Jong Intra vakanties EUWS 11 Verdachte haalt in slotwoord uit naar zijn zus en pleit voor zijn eigen onschuld Spinnengedrag. Zijn zus lijdt er al jaren aan, zegt Willem Holleeder. ,,Ik zal een voorbeeld geven. We hadden een strandtent, waar zij met haar snavel omhoog de baas liep te spelen. Zegt ze op een gege ven moment: 'Ik heb een pistool ge kocht.' Waarom? Omdat ze iemand ontslagen had. En die zou haar wat willen aandoen. Zo is Astrid. Ze denkt altijd dat iemand wat tegen haar heeft. Ik heb haar meteen ge zegd dat ze dat pistool moest weg doen." Het is dag 61 van het moordpro- ces tegen Willem Holleeder. De slotdag. Nu alle verklaringen en dossiers uitvoerig zijn behandeld, krijgt de verdachte als laatste het woord. Hij doet dat uit zijn hoofd, soms wat warrig, maar zijn verhaal komt erop neer dat hij onschuldig is en genaaid is door zijn zus. Eerder op de ochtend haalde zijn advocaat Sander Janssen fel uit richting het Openbaar Ministerie. De officieren van justitie hadden delen uit zijn pleidooi 'bescha mend, lachwekkend en denigre rend' genoemd. En dat vindt Jans sen beneden alle peil. ,,U denkt misschien: wat klinkt die Janssen geïrriteerd. Dat klopt." Het OM had Janssen verguisd toen die had geopperd dat Astrid Holleeder kenmerken vertoont van PTSS. ,,Een lachwekkend staaltje onwetenschappelijk geklets", aldus officier van justitie Lars Stempher. Nu zegt Janssen daarover: ,,Maar ^k ben niet degene geweest die dit heeft gesuggereerd. Ze heeft het zelf geschreven in haar boek." Volgens Holleeder is er met zijn zus altijd al iets mis geweest. Ze zou 'haar hele leven lang' psychologen hebben bezocht. ,,Zelf ben ik dat niet, maar ik weet wel wat er met haar aan de hand is. In de Jordaan zeggen we: die heb een spin in haar kop. Die is wappie." Wanneer hij over Astrid en zijn familie praat, bibbert zijn stem. Ze ker als hij zegt: ,,Ik ben altijd goed voor ze geweest. Maar Astrid is zo arrogant. Ze zegt gewoon: dat is al lemaal gespeeld. Dan ben je niet goed bij je hoofd hoor." Ook haalt Holleeder uit naar Pe ter R. de Vries, die heeft meege werkt aan zijn vervolging. ,,Ik heb hem dertig jaar lang als vriend be- schouwd. Dat is hij dus niet geble ken." Eén voor één somt Holleeder de moorden op waarvan hij wordt ver dacht. Samengevat: met geen daar van heeft hij iets te maken. Neem zijn vroegere bloedgabber Cor van Hout, die hij zou hebben laten li quideren omdat hij uit was op diens panden aan de Achterdam in Alkmaar. ,,Maar ik héb die panden niet en ik was er niet in geïnteres seerd. Ik had geen enkel motief om Cor te vermoorden." Na een half uur praten vindt Hol leeder het wel mooi geweest. ,,Alles is al gezegd. Ik ga u niet vermoeien met herhalingen." Helemaal voorbij is het monster proces nog niet. Omwille van zijn voorarrest moet Holleeder op 9 mei nog een keer voor de rechter ko men. Dan zal de rechtbank ook een arrest van de Hoge Raad bespreken dat eind april wordt verwacht. De Hoge Raad spreekt zich dan uit over het liquidatieproces Pas sage. Met name het oordeel over kroongetuigen Fred Ros en Peter la Serpe zijn voor Holleeder van be lang, want ook in zijn zaak komen de meest belastende verklaringen van die twee. Rechter Frank Wie- land: ,,Eind april horen we of de Hoge Raad het ons makkelijk of moeilijk gaat maken." Wild Atlantic Way 11-daagse fly-drive Connemara and the Burren 8-daagse vlieg-busrondreis 40 Shades of Green 9-daagse vlieg-busrondreis Fascinerend Ierland 8-daagse fly-drive All of Ireland 13-daagse vlieg-busrondreis Ontdek Ierland 9-daagse fly-drive woensdag 3 april 2019 Holleeder: 'Astrid heb een spin in haar kop. Ze is wappie' In het slotwoord van Willem Hol leeder, op de laatste dag van zijn proces, moest vooral zijn zus Astrid het ontgelden. ,,Ze denkt altijd dat iemand wat tegen haar heeft." Koen Voskuil Amsterdam M Peter R. de Vries arriveert bij de rechtbank in Osdorp. Een politiehond checkt de omgeving. fotos anp Kijk op de site bij /video om te horen hoe Holleeder zijn zus zwartmaakt. Verre reiscode: feie8b11 vanaf €612* reiscode: evie4121 vanaf €799* reiscode: feie8a21 vanaf €701* reiscode: evie4081 vanaf €939* reiscode: feie8a31 vanaf €809' reizen reizen reizen reizen reiscode: evie410| vanaf 1.325* Steden www.dejongintra.nl/ierland reizen Be| qi 80 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, 2,50 Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11