Koewacht krijgt een eenmalige processie Albert Heijn in Hulst dicht voor verbouwing 7 KLEINE KONING POP-UP BIOS MAG OOK NIEUWSTE FILMS DRAAIEN^ Het pop-up filmhuis in de Hulster Steen straat loopt op rolletjes. Uitbaters Paul en Colette Morres hopen daarom dat hun tijdelijke bios langer mag openblijven. ,,We zijn niet zomaar een schuur met klapstoelen en een diascherm." Raad steunt plan voor actie tegen ballonnen De pop-up, liefkozend 'de kleine Koning' gedoopt, opende in december, om het publiek alvast warm te maken voor de komst van de 'grote' Koning van Engeland in het najaar. ,,We zijn heel tevreden met de opkomst", zegt uitbater Paul Morres. ,,We merken dat de gang er weer in komt, mensen hebben echt weer zin om naar de bios te gaan." Het beste voorbeeld is de filmclub die opnieuw in het leven is geroepen. ,,We schatten dat we ongeveer zeventig of tachtig leden zouden krijgen. Het waren er iets meer, we hebben al 264 leden." De pop-up begon met voorna melijk arthouse films, (cult)klas- siekers als The Big Lebowski en Once upon a time in the West, kin derfilms en blockbusters voor jon geren. Sinds een paar weken is dat anders. ,,We vroegen een licentie aan om ook de allernieuwste films te draaien'', zegt Paul Morres. ,,En die geven ze niet zomaar aan een bioscoop met een zaaltje voor 50 man, zeker niet als het woord 'pop-up' erbij staat. Ze zagen ech ter dat we geen schuur met klap- stoelen en een diascherm zijn, maar een leuke, gezellige bios." Kaskrakers En dus kwam de vurig gehoopte toestemming. Kaskrakers als Bohe mian Rhapsody, A Star is Born en Green Book zijn nu allemaal in Hulst te zien en verkopen vrijwel steevast uit. ,,Veel mensen in deze streek hebben die films blijkbaar niet gezien. Zo lang die titels uit verkopen, blijven we ze vertonen." Dat zijn zogenoemde 'second run films', titels die een paar weken uit zijn. ,,We merken echt in de be zoekersaantallen dat dat soort films populair is. We hadden in De allernieuwste films geven ze niet zomaar aan een bioscoop met een zaaltje voor 50 man december een vliegende start, om dat iedereen benieuwd naar ons was. Nu is het nieuwe eraf en zien we echt een groei dankzij de films." Met het vertonen van titels als Beach Bum, hoopt 'de Koning' ook meer jongeren te lokken. Wat volgens Morres ook helpt, is de kwaliteit van beeld en geluid. Sinds een paar weken wor den films vertoond met een gloed nieuwe 4K-projector, het neusje van de zalm in de bioscoopwereld. ,,Vooral animatiefilms die in 4K zijn gefilmd, spetteren van het scherm af. De 3D-films nemen juist steeds meer af." Aanvankelijk zou de pop-up tot en met de zomer in de Steenstraat huizen, maar de uitbaters hopen op coulance van de gemeente om tot oktober, november open te mogen blijven. Tegen die tijd moet de échte Koning van Engeland aan de Houtmarkt, met ook onder meer bowlingbanen, eindelijk openen. De bouw gaat nu, op het oog, snel. ,,Het beton is gestort, nu is het eigenlijk blokken stapelen, zoals bouwstenen van Lego." Eind volgende week moet de vloer op de eerste verdieping klaar zijn. ,,Dan kunnen we voor de bioscoop binnen al beginnen. Ook kunnen we starten met de bouw van het restaurant - dat Corks Forks gaat heten - en grand café Première." Het echte begin is echter al in de Steenstraat gemaakt. ,,Hulst gaat weer ouderwets massaal naar de film." TERNEUZEN Terneuzen gaat het oplaten van ballonnen 'ont moedigen' in de strijd tegen zwerfafval. Een voorstel daar toe van TOP/Gemeentebelan gen, GroenLinks en SP is in de laatste raadsvergadering aange nomen. Christenunie, PvdA en D66 gaven aan alvast door te willen pakken en pleitten voor een verbod. ,,Dat kan altijd nog als uitvloeisel van een ontmoe digingsbeleid", aldus de initia tiefnemers. Guido de Moor (CDA) was het daarmee eens. ,,We moeten organisaties nog even tijd gun nen, zeker met oog op Konings dag." KOEWACHT Een eenmalige processie trekt palmzondag 14 april door Koewacht, waarbij be langrijke religieuze voorwerpen uit de Belgische rooms-katho- lieke kerk naar de Nederlandse worden overgebracht. De activi teit heeft een historische achter grond. Tot in de Eerste Wereld oorlog kerkten rooms-katholie- ken uit beide delen van het dorp in Belgisch Koewacht. De grens ging toen potdicht in het door de Duitsers bezette België, waarop besloten werd een kerk in Ne derlands Koewacht te bouwen. Inmiddels is die in België alweer ruim twee jaar gesloten, terwijl die in Nederlands Koewacht is gered dankzij een actie vanuit de bevolking. Stichting Kerkbelang Koewacht is uit de actie voortge komen. Mede op initiatief van de stichting komen 14 april reli kwieën uit de Belgische moeder kerk over. Aanvang is om 09.45 uur in die kerk, vanwaar het onder leiding van pastor Ralf Grossert met zangkoren en mu ziek in optocht gaat naar de Ne derlandse kerk. Onder meer de relikwiesteen van de Heilige Philippus en Jacobus en het doopvont uit 1767 komen over. De supermarkt wordt 2.500 vier kante meter groot en krijgt bre dere winkelpaden. Een nieuw concept van de supermarktketen wordt er toegepast, waarbij veel nadruk ligt op vers en gezond eten. Zo komt er een sushibar in de winkel en meer keuze op het gebied van groente, fruit, verspak ketten, kant- en klaarmaaltijden en brood. Landelijk worden er dit jaar 120 winkels omgebouwd op deze manier. Albert Heijn werd in september 2015 ook grondig verbouwd en werd met 2000 vierkante meter winkeloppervlakte de grootste AH van Zeeuws-Vlaanderen en het Vlaamse Waasland. Er werd toen ook een flink stuk aan het pand bijgebouwd, met de bedoe ling om daar een viswinkel te be ginnen. Dat ging uiteindelijk niet door, die ruimte wordt nu bij de winkel getrokken. Albert Heijn heropent op maan dag 15 april de deuren, om 13.00 uur. Dat gebeurt op een feestelijke manier, met onder meer acties. dinsdag 2 april 2019 VL Hulst gaat weer massaal naar de film Bob Maes Hulst -Paul Morres Albert Heijn Hulst gaat voor een week dicht. De supermarkt aan het Stationsplein sluit op zondag 7 april om 18.00 uur de deuren voor een verbouwing. Sophie Stockman Hulst Paul en Colette Morres bij een oude projector. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54