Nieuw leven in postkantoor en VVV 6 Werkzaamheden duren zeven maanden Met de onthulling van een bord heeft wethouder Jaap Sinke gistermiddag in Yerseke het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de Havendijk. Die gaan zeven maanden duren. Yerseke Van de Burenpolderweg tot aan het NIOZ in de Korringaweg ondergaat het gebied de komende zeven maanden een metamorfose.De re constructie van de Havendijk wordt in fases uitgevoerd. In de eer ste fase zit de aanpak van de krui sing Burenpolderweg/Groeninx van Zoelenstraat/Havendijk. Die werkzaamheden staan gepland voor 23 april tot en met 24 mei. Ook in de eerste fase wordt een rotonde aangelegd bij het Nioz in de Korringaweg. Die rotonde vormt tevens de overgang tussen woonge bied en bedrijventerrein. Het woongedeelte wordt ingericht als een 30-kilometerzone en krijgt vanaf De Zaete een stoep naar de Havendijk. Trap Fase twee bestaat uit de aanleg van een grote trap vanuit de Kaaistraat naar de Havendijk. Deze trap heeft een belangrijke functie: hij moet het centrum verbinden met de ha vens en de activiteiten rond de oes- 1 terputten. De trap zou tussen 3 juni en 12 juli aangelegd moeten zijn. De derde fase duurt van 1 april tot 20 juni en betreft de parkeerplaats bij de haven aan de Kettingweg en de jachthavens zelf. Aan de par keerplaats wordt al gewerkt en die zal naar verwachting op 17 mei klaar zijn. Aansluitend wordt één centrale toegang gemaakt voor de jachthavens. Ook de aansluiting van de havens op het centrum en de Havendijk wordt verbeterd. De be doeling is dat op 20 juni klaar te hebben. De Havendijk zelf is fase vier. Daar zijn de werkzaamheden ook al begonnen en die zullen doorlopen tot in oktober. De Havendijk krijgt een optisch smallere weg met een verhoogd overhangend trottoir aan de centrumkant. Aan de kant van de oesterbedrijven komen vier uit zichtpunten met informatiebor den, eveneens op een verhoging. Bij de werkzaamheden worden ook de parkeermogelijkheden aan gepast. Op de Havendijk worden vijftien plaatsen gereserveerd voor de bedrijven aan die weg. De ove rige twintig parkeerplaatsen blij ven dan beschikbaar voor anderen. Met het project Havendijk is een bedrag van 1,5 miljoen euro ge moeid. Als de reconstructie van de Ha- vendijk achter de rug is, wordt er gekeken naar de grote parkeerplaat sen. Bij de Kijkuit aan de noordkant en aan de zuidkant bij de familie Van der Endt kan geparkeerd wor den door toeristen. Goede looprou tes moeten die parkeerplaatsen voor hen beter bereikbaar maken. Naar verwachting zullen deze werkzaamheden in 2020 worden opgepakt. Over de parkeerplaats van Van der Endt voert de ge meente gesprekken met de eige naar. Overname van het terrein be hoort nog steeds tot de mogelijkhe den. Dat laatste komt er op initiatief van oud-raadslid Roland van Tilborg. De inwoner van de smalstad opent zijn winkel komende zaterdag. 'Wegwijs Lokaal' is eigenlijk een drieluik. Hij verkoopt er streekpro ducten, maar er komt ook werk ruimte voor zijn website puurtafe- len.nl. Van Tilborg springt ook - een beetje - in het gat dat de VVV achter liet met het vertrek uit Sint-Maar tensdijk. Wegwijs Lokaal wordt ook een toeristisch informatiepunt, vertelt hij. „Daarvoor ben ik bezig met de training Gastheerschap vanuit de gemeente. Je komt op plaatsen die je niet kent en leert an dere ondernemers beter kennen. Eén andere deelnemer heeft bij voorbeeld vier huisjes bij Stave- nisse als Bed and Breakfast. Daar kom je dan achter." Allemaal be- doeld om toeristen en bezoekers wat meer wegwijs te maken in de omgeving. Wegwijs Lokaal is na za terdag op donderdag, vrijdag en za terdag geopend. Van Tilborg: ,,Maar als het seizoen op gang komt wor den dat meer dagen." Terrasje Tweehonderd meter verderop krijgt ook het voormalige postkan- toor een nieuwe invulling. Michel Verbeek begint er met zijn partner een ijssalon. ,,Eind april willen we open", zegt de Amsterdammer. ,,Omdat het een markant gebouw is, willen we het onder de noemer 'Het Oude Postkantoor' doen. Buiten komt een terrasje, maar ook binnen moe ten de mensen even kunnen zit ten." IN DE REGIO Voorlichting voor diabetici Open avond vrijmetselarij Fotoreis door Namibië MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 2 april 2019 BE Start metamorfose Havendijk Yerseke Willem Adriaansens Wethouder Jaap Sinke geeft het startsein voor het werk vanuit een kraan. Twee oude panden in het cen trum van Sint-Maartensdijk krij gen nieuwe invulling. In het voormalige postkantoor aan de Noordpoort komt een ijssalon, terwijl in het oude VVV-kantoor aan de Markt het Wegwijs Lo kaal komt. Michiel Bouwman Sint-Maartensdijk Roland van Tilborg en zijn vriendin Marelle Wagemakers beginnen een winkeltje met Zeeuwse streekproducten. foto marcelle davidse GOES Het Medisch Cen trum Hyperbare Zuurstoftherapie houdt donderdag een voorlichtings avond voor diabe tespatiënten in Me disch Centrum Goes (Van Dussel- dorpstraat 24). Dokter T.P. van Rees Vellinga, geeft uitleg over de resul taten van hyperbare zuurstoftherapie bij de genezing van chronische voet- wonden en ver pleegkundig spe cialist S. Rolloos geeft uitleg over het belang van optimale wondzorg in de thuissituatie. Aan vang 19.30 uur. Aanmelden via dvn.nl of telefonisch op 06-12230702. GOES Vrijmetselaarsloge Scaldis houdt mor gen een open avond. Bezoekers kunnen kennisma ken met de ideeën, achtergronden en werkwijze van de vrijmetselarij. Ook krijgen zij een in druk van de sfeer in de loge en is er ge legenheid om vra gen te stellen. Meer informatie op: loge- scaldis.nl. Aanvang om 20.00 uur. THOLEN Lenie de Wilde neemt morgen op verzoek van de Vrij zinnigen Nederland, haar toehoorders mee op een foto- reis door Namibië. Lenie heeft meer dere keren door Namibië gereisd en haar zoon en schoondochter wonen er. De fotoreis begint om 10.00 uur aan de Oudelands- estraat 11 in Tholen. Toegang is een vrije gift. GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30 11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder biljarten en inter netcafé; Bibliotheek, 14.00 15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband; Dorpshuis Ons Dorpsleven, 20.00 uur: Maandelijkse bij eenkomst computerclub HCC met als thema digitale veilig heid en privacy HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, 14.00 uur: 50+ paas- bingo HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professio nele begeleiding in de Be- weegtuin. KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activi teitenmiddag voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren SINT-MAARTENSDIJK Haes- tinge, 20.30-21.30 uur: Zaal voetbal voor 14 t/m 21 jaar WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemuseum. BRANDWEER REDT JONGETJE KRUININGEN De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een jongetje dat op een vlot in het water aan de Van Leeuwenhoeklaan in Kruiningen aan het spelen was. De jon gen kon niet meer zelfstandig naar de kant komen. Met hulp van omstanders werd om 15.20 uur de brandweer opgeroe pen. Die heeft met een waadpak, een ladder en een touw, de jongen naar de kant gekregen. foto h2mdden-zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51