7 RELATIEBEMIDDELAAR NITA BREEUWER Er zijn waarschijnlijk maar weinig mensen die dagelijks voor cupido spelen. Nita Breeuwer (53) uit Ellemeet is zo iemand. Zij vindt het koppelen van mensen het mooiste dat er is. UgFfri Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland ita is bij veel Schouwen- Duivelanders vooral bekend van haar rol als beheerder van het dorpshuis in Ellemeet. Daar legt ze dan ook haar ziel en zaligheid in. ,,Het be heer doe ik met veel liefde en ple zier. Er maken veel verschillende clubjes gebruik van het dorps huis: van de biljartclub tot de yoga. En dan zie ik natuurlijk al lerlei mensen van wie ik soms denk dat ze misschien wel eens goed bij elkaar zouden kunnen passen." Door de jaren heen zorgde ze al voor heel wat succesvolle mat ches. Uiteindelijk heeft ze er haar werk van gemaakt. Ze heeft een bureau in relatiebemiddeling (Re- lanita) en is daarnaast relatiethe rapeute. Taboe Nita merkt in de praktijk dat veel mensen het lastig vinden om te praten over het feit dat het hen niet lukt een partner te vinden. ,,Er rust best een taboe op, zeker bij mijn doelgroep die veelal ou- der dan 40 jaar is. Via internet kan het natuurlijk ook, maar dan weet je nooit met wie je in contact komt. Ik schrijf iedereen persoon lijk in, dus ik weet wat voor vlees ik in de kuip heb. Van iedereen maak ik een uitgebreid profiel. Fo to's van hun match krijgen ze vooraf niet te zien, ik wil dat ze er blanco ingaan." Voordat ze dit deed, werkte Nita onder andere in het casino en had ze jarenlang een eigen eet café. ,,In mijn werk heb ik altijd Van iedereen maak ik een uitgebreid profiel. Foto's van hun match krijgen ze vooraf niet te zien, ik wil dat ze er blanco ingaan veel persoonlijke gesprekken ge had, dat is een beetje een rode draad door mijn leven. Mensen kunnen alles bij mij kwijt en dat blijft ook bij mij. Ik heb tenslotte een beroepsgeheim. Ik wil graag anderen helpen en vind het ge weldig als ik zie dat twee mensen samen gelukkig zijn. Dat is het al lermooiste." Haar werkgebied beperkt zich zeker niet alleen tot Schouwen- Duiveland. ,,Ik werk samen met andere bureaus en kom ook in an dere delen van Nederland. De een wil iemand van ver, de ander het liefst iemand uit dezelfde straat, bij wijze van spreken." De afwis seling vindt Nita heel fijn. ,,Ik kom overal en ik kan mijn eigen tijd indelen." Therapie Gaat het niet goed met de relatie, dan biedt Nita een helpende hand als relatietherapeut. Iedere situa tie is weer anders. ,,Ik doe niet al les volgens het boekje, maar ga op mijn gevoel af. Sommige stellen komen samen, andere apart van elkaar. Vaak wil een van de twee in therapie. Bijvoorbeeld omdat ze uit elkaar gegroeid zijn en het toch een tweede kans willen ge ven. Zelfs als je aan het einde staat, kan het nog goedkomen." Samen met de partners kijkt Nita hoe de relatie gered kan wor den. Ze geeft huiswerk mee en laat ze anders naar elkaar kijken. ,,Het is het altijd waard om voor je relatie te vechten als er kinderen zijn. Maar soms is het echt niet te herstellen. Dat hoeft niet altijd negatief te zijn. Ik probeer dan te helpen om op een respectvolle manier uit elkaar te gaan." dinsdag 2 april 2019 SD o van Schouwen- Duiveland i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Nita Breeuwer, relatiebemiddelaar Mariska den Hartog Ellemeet Nita Breeuwer is vooral bekend als beheerder van het dorps huis in Ellemeet. - Nita Breeuwer Nita Breeuwer heeft een rela tiebemiddelingsbureau: Rela- nita. FOTO'S ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50