Paradijselijke zonvakanties 339 4 FvD buitenspel in Noord-Holland COLD CASE ZOEKACTIE In Beesel is de politie begonnen met een zoektocht naar Marjo Winkens, die 43 jaar geleden verdween. Een zeer serieuze tip leidt mogelijk tot de vondst van haar lichaam. De kans is zeer klein dat ver kiezingswinnaar Forum voor Democratie deel zal uitmaken van het nieuwe provinciebe stuur in Noord-Holland. Dat concludeert informateur Hans Smits na een eerste ge spreksronde. Hij stelt dat de kans op een nieuwe coalitie met FvD 'zeer gering, zo niet onmogelijk is'. Het belangrijkste verschil tus sen de partij van Thierry Bau- det en de andere grote fracties in de Provinciale Staten van Noord-Holland is het klimaat- beleid. Forum voor Democratie wil minder windmolens en zonneweiden op land, terwijl de andere grote winnaar GroenLinks hier wel fors in wil investeren. Ook eerdere uitspraken van de landelijke partijleiding van Fo rum zijn een bezwaar bij de an dere partijen. Smits vindt dat een verder onderzoek naar een meerderheidscoalitie waar FvD deel van uitmaakt, 'geen zin heeft'. GroenLinks, FvD en VVD haalden ieder 9 van de 55 zetels in de Provinciale Staten. We zetten onze samenwerking met Venezuela voort Japanners gaan een 'fortuinlijk' tijdperk in Het nieuwe keizerlijke Japanse tijdperk heet Reiwa. Het gaat in als de huidige keizer Akihito op 30 april aftreedt en zijn zoon Naruhito op 1 mei de troon be stijgt. Met het aftreden van Akihito komt een einde aan het tijdperk Heisei: vrede schep pen. Het eerste karakter van Reiwa staat voor 'fortuinlijk', het tweede 'vrede of harmo nie'. De keizer krijgt de naam ook postuum. Op documenten en munten wordt de keizer lijke jaartelling gebruikt. 60 procent eet elke dag fruit Hartklep voor Mick Jagger Drie jaar voor aanval met gif In 1975 ging de eerste pilotaf- levering van Opsporing Ver zocht over haar: Marjo Win kens, het meisje dat in dat jaar plotsklaps was verdwenen. Ze was 17 jaar oud toen ze op een septemberdag naar de kermis in Sittard ging, plezier maakte en naar huis terug wilde keren. In het gebied waar ze verdween werd van alles van haar teruggevonden. De geleende brommer waarop ze reed, de helm die ze droeg, kle dingstukken en haar toilettas. Maar de ouders van Marjo stierven zonder dat hun enig kind ooit nog terechtkwam. Inmiddels is er bijna niemand meer die zich nog kan herinneren hoe Marjo echt was en hoe ze had kunnen worden. Toch lijkt er nu een doorbraak te zijn. Een tip leidde de politie naar een tuin en een bosperceel in het Limburgse Beesel, waar het lichaam van Marjo begraven zou zijn. Gisteren begon daar een bodemanalyse, hoe lang de zoekactie gaat duren is on bekend. ,,Het kriebelt'', zegt cold- caserechercheur Bob Willemsen, na de eerste dag. Hij had Marjo's zaak de afgelo pen jaren altijd in het vizier. Nu zou het raak kunnen zijn. De tip is uitgebreid onderzocht, nadat deze eind 2017 was binnengekomen. Willemsen: ,,Omdat vanwege de begroeïng alleen in het voorjaar kan worden gezocht, is er voor ge kozen dat nu te doen.'' Zo krijgt de man die als één van de laatsten het onderzoek naar Marjo levend houdt weer hoop. Marjo's tante Carla, die na de dood van Marjo's ouders alles bleef doen om opheldering af te dwingen, is er inmiddels ook niet meer. Ze stierf met de belofte die ze Marjo's ouders op hun sterfbed had ge daan, om ervoor te zorgen dat Marjo niet zou worden vergeten. De foto die de politie gisteren weer gebruikte om te laten zien naar wie nu zo naarstig wordt gezocht, is een korrelig zwart-witbeeld dat hoort bij een van de oudste cold- casezaken in Nederland. Als Marjo nog had geleefd, was ze nu 61 ge weest. Ook al zijn er geen directe nabe staanden meer, ook de generaties Het zal een teleurstelling zijn als we haar niet vinden, maar we geven de moed niet op Griekenland - Rhodos yan kleinschalig en sfeervol, tot luxe ultra all inclusive resorts - Dominicaanse Republiek Malta Portugal-Algarve Kras.nl of bel 088-0885 886 dinsdag 2 april 2019 GO HAARLEM Mevlüt Qavusoglu, minister van Buitenlandse Zaken van Turkije TOKIO BRUSSEL Bijna zes op de tien Nederlanders eten elke dag fruit en groente. Ons land ligt daarmee iets onder het EU-ge- middelde van 64 procent in 2017, meldt het Europese statistiekbureau Eu- rostat. Italianen voe ren de fruitlijst aan met 85 procent, ge volgd door Portuge zen en Belgen. Let ten (35 procent), Bulgaren en Litou wers (37 procent) staan onderaan. NEW YORK Mick Jagger (75) krijgt een nieuwe hartklep. Hij onder gaat de operatie deze week in New York. De Rolling Sto nes zegden afgelo pen weekend een tournee door Noord- Amerika af. KUALA LUMPUR De Vietnamese Doan Thi Huong heeft drie jaar cel gekregen voor het met gif dodelijk ver wonden van de half broer van de Noord- Koreaanse leider Kim Jong-un. Ze zit al ruim twee jaar in voorarrest en komt nu snel vrij. Ze kreeg een lage straf in ruil voor een bekentenis. Een medeverdachte kwam recent vrij. Ze beweerden dat ze dachten dat ze in een tv-show zaten. Na 43 jaar een Carla van der Wal Beesel De politie onderzoekt een tuin en een bosperceel in het Limburgse Beesel, waar Marjo Winkens begraven zou zijn. Een speciaal team begon daar gis teren aan een bodemanalyse. FOTO'S ROB ENGELAAR -Bob Willemsen, rechercheur SFeervol appartementencomplex Prachtige ligging op een kliF Klantbeoordeling 8,5 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. All Inclusive Jij All Inclusive All Inclusive Gezellig hotel in bungalowstijl j Ruime en luxueuze kamers Uitgebreid wellnesscentrum Pal aan Varadero's witte strand Aan prachtig Bévaro Beach Op 150 m van het zandstrand In het hart van lalyssos Ruime en nette appartementen Nabij het strand Kras.nl/76931Kras.nl/31450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4