Simon Doolaard nieuwe predikant in Serooskerke Onderwijsakkoord Schouwen-Duiveland 6 Kledingbank creëert ruimte met voorjaars verkoop Waar komen de vier tot vijf centrale basischolen op Schouwen-Duiveland? Daarover praten scholenkoepels Obase en Radar op 16 april verder met de gemeente. IN DE REGIO Informatie over testamenten Lezing over migratie Open avond vrijmetselarij MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee In dat overleg wordt een eerste aan zet gegeven naar de locatievoorkeur voor het noordwestelijk deel van Schouwen, aldus directeur Cle mens Pronk van Radar. Eind dit jaar moeten de bestuur ders van het openbaar (Obase) en christelijk (Radar) basisonderwijs het samen én met de gemeente eens worden over de beste locaties voor de regioscholen op Schouwen- Duiveland, verwachten Pronk en wethouder Daniël Joppe (huisves ting). Rond de jaarwisseling moet er een complete blauwdruk liggen, zei Pronk gisteren ter gelegenheid van het onderwijsakkoord. In dat ak koord zetten twaalf onderwijsin stellingen en de kinderopvangorga nisaties voor de komende vier jaar een gezamenlijke lijn uit om het onderwijs op het eiland naar een hoger niveau te tillen. Het bunde len van bestaande scholen in cen trale gebouwen verspreid over de regio, valt daar ook onder. Onderwijswethouder Cees van den Bos gaf aan dat er sprake is ge- weest van een lange aanloop naar de feitelijke vaststelling van het on- derwijsakkoord, het eerste uit de geschiedenis van de gemeente Schouwen-Duiveland. Diverse concept-versies hebben de eind streep niet gehaald, aldus Van den Bos. De afspraken zetten sterk in op behoud en versterking van het voortgezet onderwijs van scholen gemeenschap Pieter Zeeman in Zierikzee. Dat is van groot belang Doolaard verwacht in de tweede helft van de zomer de overstap te maken. Naast zijn deeltijdpredi kantschap in Serooskerke houdt hij zich beschikbaar om bijstand te verlenen binnen de Classis Delta, waar 172 gemeenten uit Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden onder vallen. Geen onbekenden De kerkgemeente van Serooskerke en predikant Doolaard zijn geen onbekenden van elkaar. ,,Ik kom er al 21 jaar als gastpredikant. Het is een heel fijne gemeenschap met goede contacten." Doolaard zelf voor de inwoners en bedrijven op het eiland, benadrukte de wethou der. Van den Bos vroeg zich open lijk af of de intentie van het onder- wijsakkoord niet toch nog een tik keltje ambitieuzer had mogen zijn. ,,Graag zou ik daar over twee jaar met jullie nog eens verder over pra ten", gaf de wethouder de vertegen woordigers van de deelnemende organisaties mee. Kinderopvang Pieter Zeeman wordt de spil in een brede samenwerking met Scalda (mbo) en de Hogeschool Zeeland (hbo). Leerlingen krijgen, veel meer dan nu de praktijk is, carrièreper spectieven aangeboden bij bedrij ven in de regio, in combinatie met de daarbij horende opleidingsmo gelijkheden. Samen met de ge meente krijgt de scholengemeen schap de taak het onderwijs bij on dernemers te organiseren en het bedrijfsleven ook te betrekken bij de inrichting van het lessenpakket. Een belangrijke rol ziet Van den Bos in dit verband ook weggelegd in de opzet van een goede kinderopvang, met het oog op behoud en stimule ren van het regionale arbeidspoten tieel. De hogeschool stimuleert met een 'dependance' in de vorm van een zogeheten living labs praktijk onderzoek op hbo- en universitair niveau naar specifieke regionale thema's, zoals aquacultuur en ef fecten van de klimaatverandering. komt van oorsprong uit Oud-Beij- erland, maar heeft wel een hechte band met Zeeland. In 1994 (,,Ik hoor tot de categorie laatgeroepenen") werd hij pastoraal werker. Hij was daarna verbonden aan de Ontmoe tingsgemeente in Middelburg en de Levensbron in Goes. Doolaard gaat in de tweede helft van de zomer aan de slag als deeltijdpredikant bij de Hervormde Gemeente Serooskerke In 2002 werd hij predikant, waarna hij achtereenvolgens aan de slag ging in Waalwijk Besoyen en Schoonhoven. Bijna vijf jaar gele den kwam hij naar Krabbendijke. dinsdag 2 april 2019 Schoollocaties eind 2019 bekend SD ZIERIKZEE SMWO en de oude renbonden houden donderdag een voorlichtingsbijeen komst over het le venstestament. Mevrouw N. Soe- ters-Schot van No taris Klaassen ver strekt alle noodza kelijke informatie over het regelen van zo'n levenstes tament. Daarnaast kunnen er vragen worden gesteld over bijvoorbeeld schenkingsrecht of erfenissen. De mid dag begint om 14.00 uur en vindt plaats in het Paro chiecentrum, Mosselstraat 4. BURGH-HAAMSTEDE Sociëteit de West hoek en University College Roosevelt verzorgen vrijdag een lezing in De Schutse. Prof. Dr. Barbara Oomen, oud decaan van het University College Roosevelt, is de spreekster. Ze geeft een toelich ting op 'Cities of Refuge, op weg naar een lokaal mi gratiebeleid'. Na af loop van de lezing en discussie is er een borrel. De toe- gangsprijs be draagt 5 euro. Meer informatie op west- hoeklezing.nl en ci- tiesofrefuge.eu. GOES Vrijmetselaarsloge Scaldis houdt mor gen vanaf 20.00 uur een open avond. Bezoekers kunnen kennisma ken met de ideeën, achtergronden en werkwijze van de vrijmetselarij. Ook krijgen zij een in druk van de sfeer in de loge en is er ge legenheid om vra gen te stellen. Zie: loge-scaldis.nl. DOEK IN FIZI ZIERIKZEE De tragikomedie Doekvan toneelschrijfster Maria Goos is donderdag 18 april (20.15 uur) te zien in fiZi in Zierikzee. Het toneelstuk wordt vertolkt door theatergezel schap Toneellab uit Den Haag. Doek biedt een kijkje achter de schermen van de toneelwereld. Niemand wil meer met Ri chard (Ron Strijaards) werken. Hij drinkt, is narcistisch en strontvervelend. Wanneer bij de repetities van een nieuwe voorstelling de zoveelste actrice huilend wegloopt, blijft er maar één over die de vrouwenrol zou kunnen spelen: Ri chards oude liefde Lies (Jeanet Schurman). foto fizi MIDDELBURG De tijd dringt voor de Kledingbank Zeeland. Over een jaar raakt die haar onderkomen in Middelburg kwijt en over drie maanden al haar op slagruimte. De voorjaars verkoop komend week einde helpt in elk geval om weer wat ruimte te creëren in het tot de nok gevulde magazijn. Er komt een noodmagazijn in de leegstaande Morgen- sterkerk in de Adriaen Lau- wereyszstraat. Daar vindt vrijdag en zaterdag ook de grote voorjaarsverkoop plaats van gebruikte kle ding, beide dagen van 9 tot 16 uur. De voorraden wor den continu aangevuld, dus er is steeds iets nieuws te vinden. Het living lab-lokaal van de Hogeschool Zeeland in scholengemeenschap Pie- ter Zeeman in Zierikzee. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Simon Doolaard (63) wordt de nieuwe predikant van de Her vormde Gemeente Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Hij is nu nog dominee bij de Her vormde Gemeente Krabben- dijke. Esme Soesman Serooskerke (S) BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Vrouwen van Schouwen Jaarvergadering; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewe gen voor ouderen; 19.00 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewe gen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Nos Batailles; Pontes Pieter Zeeman, 19.00 uur: Tai-Chi voor gezondheid en zelfverde diging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49