Pijnlijke nederlaag voor leider FC Twente Doesburg kan ook Gelderland afvinken Laatbloeier ZEELAND 11 nu verbeterde ik mijn tijd gewoon met een halve minuut...." En ze kreeg vervolgens ook nog eens een gouden medaille omge hangen. Na 'Schoorl' schroefde de Wal- cherse haar arbeid terug. ,,Vijf keer in de week trainen vond ik ook wel heel veel. Soms had ik zoiets van: SEROOSKERKE Carolien van de Kreeke is een laat bloeier. Ze is pas zeven a acht jaar geleden begonnen met hardlopen. Nadat ze op haar 37ste bij Vlissinger Remy Vasseur een cursus Start2run volgde, zat ze drie jaar in een loopgroepje van hem. Daarna - toen ze meer wedstrijden ging lopen - stapte ze over naar Dynamica. moet ik nu alweer? Daardoor twij felde ik er wel over of ik op het NK halve marathon nog goed zou zijn. Maar John stelde me gerust. Hij zei: je vorm is niet ineens weg." Dat bleek. In Venlo kon Van de Kreeke zondag wederom pieken. In het eerste deel van de wedstrijd, met wind mee, was ze al snel. Ze had echter nog voldoende over om met wind tegen naar de stad terug te keren. Met 1.26.00 dook ze dik onder haar oude pr van 1.26.47. En ze was weer eerste in haar leef tijdscategorie. Tevreden zijn Met die 1.26.00 heeft de atlete na tuurlijk weer net niet een barrière doorbroken. Maar dat wringt nu geenszins, zegt Van de Kreeke la chend. ,,Nee, er is nu niet meteen de wil om nog sneller te gaan", vertelde ze. ,,Ik heb de afgelopen tijd wel geleerd dat je serieus har der kan gaan als je meer traint. Maar dat wil ik niet. Ik heb mijn gezin, mijn werkJe moet ook een keer tevreden zijn." Omdat nummer twee Sparta thuis te sterk was voor MVV (2-0) bedraagt de voorsprong van FC Twente op de eerste achtervolger nu nog acht punten. In de Keuken Kampioen Divisie zijn nog zes wedstrijden te spelen. Go Ahead Eagles, dat vijftien punten minder heeft dan FC Twente, staat nog altijd derde en moet zich op de play-offs richten. De ploeg van Istvan Bakx en Ju lius Bliek verloor op eigen veld met 2-3 van Telstar. Bliek kende gisteravond een vervelende start van het duel, want een te korte te rugspeelbal na een sliding van Bliek leverde na een minuut de 0-1 op van Mendes Moreira. Halverwege stond het 1-1, Tel star kwam opnieuw op voor sprong en daarna moest Bakx plaatsmaken voor Thomas Ver- heydt. De spits kopte eerst op de paal, benutte daarna een straf schop (2-2) en miste vervolgens nog een grote kans. Dat kwam Go Ahead duur te staan, want in de laatste minuut schoot Mertens de 2-3 binnen voor Telstar. Augustine Loof bleef voor het vijfde duel op rij ongeslagen met FC Eindhoven, dat thuis TOP Oss versloeg (2-1). De verdediger uit Koewacht speelde opnieuw de volle negentig minuten. De aanvaller uit Goes bereikte dat totaal zaterdag in de derde divisie door twee keer te scoren in het uit- duel met Achilles'29 (3-3-gelijk- spel). Daarmee trad hij in de voet sporen van Marc de Kunder (21 goals in het seizoen 1990/1991) en Piet de Koeijer (26 goals in het sei zoen 1970/1971). Het superproduc- tieve jaar van Doesburg in cijfers. ODoesburgs goals tegen Achilles'29 waren zijn eerste in de provincie Gelderland. Hij moet nu nog in drie provincies scoren (in Drenthe, Flevoland en Limburg) om zijn doelpunten in heel Neder land te hebben laten zien. Hij speelde al wel tegen clubs uit elke provincie. ©De maand februari was Doesburgs productiefste maand voor Hoek met vijf doelpunten. Hij scoorde in elke wedstrijd die Hoek speelde. In maart wilde het niet vlotten. Tot zaterdag in Groesbeek, waar hij op de valreep nog twee doelpunten maakte. Samen met Rik Impens IJ mag Doesburg zich wel het superduo van Hoek noemen. Met z'n tweeën maakten ze inmiddels 34 doelpun ten (van de 61 in totaal). Tien van die 34 goals kwamen volledig op het conto van het duo, want Does burg was vier keer de aangever van Impens, die op zijn beurt zes keer de assist leverde voor Doesburg. De meeste doelpunten 'A m maakte Doesburg dit sei zoen met zijn favoriete rechtervoet, namelijk veer tien stuks. De overige zes verdeelde hij eerlijk over zijn hoofd en zijn linkervoet. Hij maakte geen enkel doelpunt van buiten het straf schopgebied. Doesburg is de eerste Hoek-speler in de hoofd- W Kyle Doesburg en Rik Impens hebben samen 34 keer gescoord; bij 10 goals waren ze elkaars aangever. Nederlands klasse of hoger die de grens van twintig doelpunten haalt. Bij twee spelers stokte de teller ooit bij acht tien goals. In 2007 bij Jan Huygens en twee jaar eerder bij David Des- torme, de huidige assistent-trainer van Hoek. Nooit eerder Doesburg twintig doel punten in de competitie, maar wel eens in een heel seizoen. In de jaargang 10/11 scoorde hij voor Goes in totaal 23 keer in competitie (12), nacompetitie (3) en districtsbeker (8). Dit seizoen heeft hij nog niet in andere competities gescoord. dinsdag 2 april 2019 GO twee persoonlijke records M Carolien van de Kreeke met de gouden medailles die ze in Schoorl en Venlo won. foto dirkjan Zonder de van een kaakbreuk herstellende topscorer Tom Boere en met Godfried Roe- meratoe op de bank moest FC Twente gisteravond voor het eerst sinds 30 november een nederlaag slikken. De koploper in de Keuken Kampioen Divisie keek bij RKC halverwege het duel tegen een 2-0-achter- stand aan en verloor uiteinde lijk met 4-1. Barry van der Hooft Vlissingen Kyle Doesburg is pas de derde speler van Hoek die in de afgelo pen vijftig jaar minimaal twintig doelpunten maakt in één sei zoen. Rudy Boogert Vlissingen S KJ/TTpkM-'/lscfajp JvnxL jlIlctMlTi UlflK.» Nederig Kyle Doesburg heeft sinds za terdag 20 goals achter zijn naam maar de spits van Hoek scoorde dit seizoen nog niet van buiten het strafschopgebied. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43