O 0 ÏO r» mm 10 ZEELAND 700.000euro voor paard Nieuwenhuis Aanvaller De Leeuw terug naar Yerseke Boot de sterkste in cross Wachtebeke Atlete Carolien van de Kreeke kan terugkijken op een paar mooie maanden. Het harde trainen heeft geloond voor de inwoonster van Serooskerke. Versluys en Pyfferoen rukken op 10 KM EN HALVE MARATHON PAARDENSPORT Eén van de toppaarden waarmee Jeanine Nieuwenhuis reed, is zondag voor een topbe- drag verkocht. Bij Excellent Dressage Sales - een veiling in Hooge Mierde - ging Charming Lady voor 700.000 euro naar de Duitse ama zone Sofie Reef. De uit Serooskerke afkomstige Nieuwenhuis, de nummer één van de wereldranglijst in de categorie U25, deed in januari met Charming Lady mee aan Jumping Amsterdam. In de zo genoemde Kingsley Future Cup U25 werd de combinatie tweede met 75,483 procent. De veiling leverde zondag in totaal 2,4 miljoen euro op. Charming Lady was het paard dat veruit het meeste opbracht. Nieuwenhuis' toppaard is TC Athene. Daarmee rijdt ze de grote wedstrijden. Guus de Leeuw keert deze zomer weer terug bij zaterdag-tweedeklasser Yerseke. De aan valler is op dit moment aan zijn eerste seizoen bij Kloetinge bezig. Bij de eersteklasser, die een periodetitel op zak heeft en nog mee strijdt om het kampioenschap, is De Leeuw er niet in geslaagd om een vaste waarde te wor den. De uit Krabbendijke afkomstige De Leeuw keert deze zomer terug bij de club waar hij eerder jarenlang in de jeugd speelde én waarmee hij vorig seizoen kampioen van de derde klasse werd. Rugby Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland schreef tijdens een wedstrijd van de Vlaamse Motorcross Federatie (VMCF) in het Belgische Wachtebeke de wedstrijd bij de inters op zijn naam. In de samengevoegde klasse MX 1 en MX 2 was de 27-jarige Husqvarna-rijder in beide manches de sterkste. Ook Dailey van de Ketterij uit Vlissingen pakte in dezelfde wed strijd een podiumplaats. De jeugdige KTM-rij- der legde bij de MX 2 Nationalen in de eerste manche beslag op de tweede plaats. In de tweede manche werd beslag gelegd op de derde plaats. Dat bleek aan het eind van de dag goed voor een derde podiumplaats. ^r- Quote van de dag Jan Paul van Hecke is een voorbeeld voor andere voetballers. Tjoba UN HECKE Serooskerke De winter heeft precies gebracht wat Carolien van de Kreeke wilde. De 45-jarige atlete werd in haar leeftijdscategorie Nederlands kampioene op zowel de 10 kilome ter als de halve marathon. Beide keren - begin februari in Schoorl en afgelopen zondag in Venlo - noteerde ze ook nog eens een dik persoonlijk record. ,,Het is mooi dat ik mijn goede vorm zeven we ken heb kunnen vasthouden", zei ze gisteren. ,,Ik heb daar ook wel serieus voor getraind." Voor de hardloopster van Dyna mica duurt het seizoen altijd maar kort, globaal van oktober tot en met maart. In de overige maanden is ze druk met de boerencamping, die ze samen met haar man be stiert. ,,Dan loop ik nog wel hard", vertelde ze, ,,maar werk ik nergens gericht naartoe. Dan is mijn enige doel: het de gasten naar hun zin maken." Zesseconden Binnen de afgelopen vijf maanden trainde Van de Kreeke vooral voor de 10 kilometer. In Schoorl wilde ze heel graag haar persoonlijke toptijd uit 2016 (39.05 minuten) aanscherpen. ,,Drie jaar geleden liep ik die tijd in Rotterdam. En toen ik over de finish kwam, wist ik meteen: daar moet nog zes se conden vanaf. Als ik er toch zo dichtbij was, wilde ik een keer on der de grens van 39 minuten dui- ken. In de rest van 2016 ging me dat niet lukken, want het toeris tenseizoen kwam eraan. In 2017 probeerde ik het wel, maar kwam ik erachter dat ik niet voldoende trainde om nog sneller te gaan. En in 2018 lukte het me ook niet. John Overweel van Dynamica gaf mijn trainingen wel meer structuur en zorgde ervoor dat mijn opbouw naar wedstrijden beter werd, maar het was vorig jaar al zo vroeg zo heetIk ben nu eenmaal niet ie- Dat lopen van een pr was wel een dingetje geworden de afgelopen jaren mand die bij hogere temperaturen goed loopt." En dus moest het in 2019 gebeu ren. Samen met Overweel koos ze het NK in Schoorl als piekmo ment. ,,Aan de ene kant dacht ik: wat moet ik als boerin uit 'Seroos' nou tussen al die Nederlandse topatletes? Aan de andere kant wist ik: het is misschien wel eens goed voor me om buiten mijn comfortzone te treden." Eenmaal in het Noord-Hol landse kustplaatsje viel alles op z'n plek. Van de Kreeke, die maanden lang vijf keer in de week had ge traind, vloog naar een tijd van 38.36. ,,Het was de mooiste wed strijd uit mijn carrière. Dat lopen van een pr was wel een dingetje geworden in de afgelopen jaren en VLISSINGEN Arjen Versluys (Oostburg) en Jens Pyfferoen (Sluis) meldden zich in de top tien van het PZC-topscorersklassement. Beide aanvallers scoorden zondag vier keer voor hun club. Versluys tilde de score tegen Bier vliet na de pauze van 1-0 naar 5-0, terwijl Pyfferoen de complete pro ductie in de 4-0-overwinning op Corn Boys voor zijn rekening nam. Versluys bracht zijn seizoenstotaal op 24 (doel)punten, Pyfferoen op 27 (doel)punten. Kyle Doesburg (Hoek) naderde de niet-spelende koploper Martijn Si mons (Luctor Heinkenszand) tot op twee doelpunten door zijn goals tegen Achilles'29. Zijn ploeggenoot Rim Impens (Hoek) en Sinan Co- ban (HVV'24) waren de andere doelpuntenmakers dit weekeinde uit de top tien. Topscorer 1,5 [,43,5 r 25,5 22 1 dinsdag 2 april 2019 GO VOETBAL Guus de Leeuw keert komend seizoen terug bij Yerseke. foto ron quinten MOTORCROSS - Sportverslaggever Barry van der Hooft geeft in afleve ring 11 van de PZC Vodcast zijn mening over het achttien jarige talent van NAC Breda. Twee nationale titels De rugbysters van Oemoeme- noe/Tovaal boekten een nipte 43-45- zege op REL/ Bekaro. De vrouwen ver stevigden daar mee hun eerste plaats in de Plate Poule van de derde klas se. De Zeeuw se vrouwen trokken de zege pas in de slotminuut naar zich toe. Hal verwege leidde de thuisploeg nog met 24-21. Na rust liep REL/Bekaro uit naar 43-26, maar Oemoe- menoe/Tovaal won toch nog. 19. De korfballers van Tjoba spe len hun beslis singswedstrijd zaterdag in Ridderkerk. De eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinde ren treft daar om 19.30 uur het Haarlemse Rapid. De twee ploegen eindig den in afzon derlijke poules als zevende. In een duel op neutraal terrein bepalen ze wie zich handhaaft en wie er de gradeert. 'a (O Roeland van Vliet -Carolien van de Kreeke (45) CD CO CO _CÖ CD _co CS O O O) O CÖ +2 o speler club Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3Aza J 29 Kyle Doesburg Hoek 3e div za 20 2 40 Joran Maliepaard Duiveland 4B za 38 1 38 Ronald Zwager JTDuiveland 4B za 31 1 31 Rik Impens Hoek 3e div za 14 2 Sinan Coban HVV'24 3A zo 18 1,5 1 27 Jens Pyfferoen Sluis 5A zo 27 1 27 Joost de Witte Noad'67 3B za 17 1,5 Erwin Franse 1 Goes 3e div zo 12 2 24 Arjen Versluijs Oostburg 4A zo 24 1 1 24 Patrick Joossens MZVC 4A za 23 1 23 Yordi Nijland RCS 3A za 15 1,5 1 22,5 Michel Harinck 1 s-Heer Arendskerke 3A za 15 1,5 r-22,5 Ramon Janson Kloetinge 1B za 11 2 22 Steve Schalkwijk Goes 3e div zo 11 2 22 Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4B za 1 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42