II Nieuws Stopt Nooit 8 ZEELAND Sandra Konst uit Goes wil leren van onderwijssysteem in Indiaas dorp gen ontdekken waar ze goed in zijn. Tot hun zestiende hebben ze daar geen toetsen en worden er geen di ploma's uitgereikt. Het onderwijs systeem wordt aangepast aan het kind. Het kennismaken met mu ziek en kunst is belangrijk op scho len daar. Dat probeer ik bij mijn ei gen kinderen ook te doen door ze mee te nemen naar ballet of mu sea." Wervingsactie ,,Het was soms lastig om een af spraak te maken met bepaalde pro jecten", vertelt ze. „Gelukkig kwam ik in contact met de mensen van de dagopvang voor kinderen met een beperking. De kinderen van oudere gezinnen rondom Auroville komen daar naartoe. Daar krijgen ze iedere dag een gezonde lunch, yoga en on derwijs. Dat contact was zo leuk dat ik meer wilde doen dan alleen maar langskomen. Ze moeten het daar hebben van donaties. Om geld in te zamelen ben ik een wervingsactie begonnen. Ik ben blij dat ik daar aan kan komen met een cheque en ma terialen. Op deze manier kan ik wat terugdoen voor de mensen daar." Op dit moment is de situatie in 'de stad van de toekomst' zeker nog niet wat het moet zijn. ,,Er is nog criminaliteit en bezit. Over hon- Goes Sandra Konst werkt in de jeugdzorg en is kinderyogadocente. Voor haar studie Integrale Yoga gaat ze onder zoeken hoe er in Auroville met kin deren wordt omgegaan. Op 27 april vertrekt ze. ,,Ik heb een beurs gekre gen om deze reis te kunnen maken. Daar wil ik leren hoe kinderen op groeien zonder zichzelf te verlie zen. Ik ga naar verschillende projec ten zoals een dagopvang voor kin deren met een beperking." Muziek en kunst Volgens Sandra zijn kinderen in Nederland erg prestatiegericht. In de Zuid-Indiase stad ligt dat heel anders. „Kinderen moeten heel veel en ik zie in mijn werk dat ze dat vaak niet kunnen. In Auroville is de mentaliteit dat kinderen eerst mo- niet in. ,,Ik heb drie kinderen en die kan ik niet zo lang alleen laten. Ik heb gelukkig veel in die week ge propt. Na deze reis wil ik zeker nog een keer teruggaan, maar dan wel voor langere tijd. Het mooiste zou zijn als ik dan mijn kinderen mee kan nemen." Auroville is in 1968 opgericht door Mira Alfassa, ook wel 'de moe der' genoemd. Het is een experi mentele stad die van niemand in Na deze reis wil ik zeker nog een keer terug, maar dan wel voor langere tijd het bijzonder is. Het doel is met 50.000 mensen uit verschillende landen vreedzaam samen te kun nen leven. Een religie is er niet, het gaat erom dat je jezelf ontdekt. Dit alles volgt de filosofie van Sri Auro- bindo. Hij wilde een betere mens ontwikkelen. Je komt daar om iets te betekenen voor de stad. Momen teel bestaat de bevolking uit onge veer 2500 mensen. derd jaar is het doel misschien pas fie om de mens te verbeteren." bereikt, maar het proces wat daar Sandra wilde langer dan een nu gaande is, past wel bij de filoso- week gaan, maar dat zat er helaas BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Mestvergister Ergernis, opgeroepen bij gede puteerde Ben de Reu, dient in perspectief te worden gezien. De gedeputeerde (26 maart) geeft mij de indruk de zorgen van betrokken groentekwekers onvoldoende serieus te nemen en benoemt Bernard Otte als verstoorder van de vergade ring daar waar Otte de bezwa ren van de kwekers toelicht. Maar ja, 103 miljoen euro subsi die voor deze (onrendabele) mestinstallatie doet veel andere belangen als sneeuw voor de zon verdwijnen? Hier stinkt niet alleen mest, maar vooral het geld! Echter: voedselveilig heid is hier prioriteit één. Alle bijkomende onderwerpen wor den dan bijzaak. Te Rilland, op de aangegeven locatie, mag bou wen van een mestvergister niet doorgaan! Aanleg van een ro tonde kan dit niet in goede ba nen leiden. Een onderzoek hier naar is dan ook overbodig. H. S. T. van Raaijen Roerdomp 8, Rilland Sinaasappelgeur Het is natuurlijk lovenswaardig om de rust in de gevangenissen (27 maart) te bewaken. Maar om dat te doen met een sinaasap- pelgeurtje? Die keuze lijkt me een beetje naïef. Naar mijn me ning heeft een groot deel van de onvrijwillige cliënten een verle den met andere rustgevende prikkels. Een snuifje wiet of ge malen xtc pillen in de airco zal meer aansluiten bij de zintuige- lijke herkenningen van de meesten. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Özkan Jammer Özkan, jouw 'Quote van de dag' (29 maart) stoort mij zeer. Als je maandelijks 500 tot 1000 euro aan verkeersboetes betaalt - en daar blijkbaar prat op gaat - dan wordt het tijd dat jouw rijbewijs eens wordt inge nomen. Tevens mag wat mij be treft jouw column uit deze krant verdwijnen, want als abonnee betaal ik dus mee aan jouw absurde rijgedrag. Zelf heb ik al vele jaren geen boete gehad en ik zit echt niet de hele dag achter de geraniums. Dat zou voor de verkeersveiligheid in ons land voor jou wel eens goed zijn. Een paar tandjes minder dus, Eus! E. Mosmans Burgemeester Lewestraat 28, Lewedorp Binnenhof En weer gaan we een geldver slindende langdurige politieke beslissing tegemoet, over wel of niet met de architect van het Binnenhof (28 maart) doorgaan. Men vergeet daarbij gemaks halve dat de belastingbetaler die vertraging ook maar weer eens moet betalen. Wat dat betreft zou men hier beter uit zijn met een zakenkabinet. Dan worden er tenminste knopen doorge hakt en zijn ze wellicht van te voren duidelijk met de verbou- wingswensen. Iedereen weet dat een goede voorbereiding het halve werk is. Plus dat we moe ten beseffen dat we afhankelijk zijn van de klant, lees hiervoor belastingbetaler. Bij mij in mijn bureau hing een poster met de tekst: Een tevreden klant van vandaag is jouw boterham van morgen. Denk daar in Den Haag maar eens over na. Guus de Block Koninginnepage 1, Terneuzen Michael P. Wat er fout ging, is in het on derzoek naar Michael P. (29 maart) wel duidelijk geworden. Dat was eigenlijk alles. De ver antwoordelijke instanties zijn met name genoemd. Maar in stanties nemen geen beslissin gen, dat doen mensen in die or ganisaties. Bij fouten komt de organisatie in beeld maar bijna nooit de mens die een beslissing nam of in ieder geval de eind verantwoordelijke. Het gaat er niet om dat hij of zij de zonde bok wordt met een strenge straf. Een duidelijke verklaring, waarom het fout ging, kan zelfs tot begrip leiden. Stop met je verschuilen achter instanties en procedures. Breid het rapport uit met echte namen en verkla ringen waarom het mis ging. N. van der Wekken Poortdijksteraat 2/0015, Brouwershaven Mis geen seconde. Download de app: pzc.nl/app dinsdag 2 april 2019 Reis naar 'stad van de toekomst' -Sandra Konst Voor haar studie gaat Sandra Konst (45) uit Goes met haar vriend op reis naar de Zuid-In- diase stad Auroville, 'de stad van de toekomst'. Een stad met een mentaliteit waar wij in Neder land veel van kunnen leren, zegt ze. ,,In Nederland zijn de kinde ren te veel op prestatie gericht en dat kunnen ze vaak niet aan." Koen Florusse Sandra Konst. foto marcelle davidse Down laad In de H OHTBGtlCTOP App Store I Google Ray

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40