II 'Bouwplan Essenvelt zit Mortiere dwars' 7 LASLOODS LAS FIESTAS Botsauto's, foodtrucks, karaoke in de taverna, kermiszang en retro hardcore: in de Lasloods in Vlissingen is het vanaf vrijdag drie dagen voor elk wat wils. Las Fiestas moet, net als Cuisine Machine, het Vlissingse antwoord worden op de 'verzuiling van evenementen'. Ja, evenementen zijn sterk aan het verzuilen, vindt organisator Louk Peperkamp. „Dansfees ten, bierfeesten, frisfees ten, alles trekt een bepaald pu bliek. Bij Cuisine Machine (7 tot en met 10 juni) komen alle lagen en leeftijden van de bevolking, de families overdag en 's avonds de bourgondiërs en de uitgaanders. Las Fiestas moet het evenement worden waar je iedereen ziet." Het feestweekeinde geldt als het openingsfeest van de nieuwe eve nementenhal op de landtong in de Binnenhaven. De loods is nu een jaar in gebruik. ,,Er waren dingen nog steeds niet af en Maxima is al geweest (bij het convenant mu ziekonderwijs in februari, red.), dus openen we nu bij het begin van het zomerseizoen." Scheidend gedeputeerde Ben de Reu neemt vrijdag de honneurs waar. Peper kamp zette al evenementen neer in drie Vlissingse industriële erf goedlocaties, de Plaatwerkerij, de Timmerfabriek en de Machinefa briek. De Timmerfabriek is straks nog een keer zomerrestaurant voor chef Michel Louws, maar de Machinefabriek wordt te lastig be reikbaar voor grote evenementen. ,,De Lasloods is een blijver. Ko mend jaar hebben we hier dertig evenementen." Botsauto's De Thoolse kermisexploitant Ber Mobron bouwt vanaf woensdag zijn botsautobaan op het zuidelijke terras achter de Lasloods. Mobron stond jarenlang op de Vlissingse kermis, tot een aantal jaren terug de gemeente besloot dat de botsauto's een kleine groep mensen aantrok die het het grote publiek onaange naam maakten. Peperkamp ver heugt zich op het nostalgisch ver maak. Hij ziet in de toekomst nog meer kermisattracties de Lasloods bezoeken: ,,Een reuzenrad, een draaimolen. Als er maar veel men sen tegelijk in kunnen." De Lasloods is een blijver. Komend jaar hebben we hier dertig evenementen Mits de attractie de bezoekers niet te zeer door elkaar schudt, aangezien de vier foodtrucks ook nog wat willen aanbieden. Mart Scherp van het gelijknamige Mid delburgse restaurant komt met sashimi en kreeftenbisque. Holy Guacamoly uit Vlissingen heeft tacos, tostadas en nachos. De vistruck VLI-25 van Ricardo de Nooijer serveert kibbe ling, lekkerbekken, vissoep en gar- nalencocktail en de Rotterdamse Ray's Wagen friet met toppings en burgers en pulled pork van de bar becue. Dat kan genoten worden op het grote terras centraal in de loods, bij het grote podium waar vrijdagmiddag Woodworks Las Fiestas opent. In de avond volgen The Jane-dj Kajan Chow en Lau- rens van Dijk, een bekende van Groove to Chill. Het kermispo- dium biedt muziek van retro hard core tot de zingende makelaar Al- win Rennen uit Hoedekenskerke. Taverna In de loods wordt elke hoek benut met een eigen sfeer en attractie. Magazijn 9 is aangekleed als don kerbruine Taverna holandesa, waar Vlissingse barmannen kara oke, pubquiz, voetbal, darts, bier en bitterballen bieden. De disco-danshoek is silent en door de koptelefoons komt vrij dag- en zaterdagavond de muziek van twee dj's, Vinylrakker en Ni nety Two, die tegelijk draaien. Pe perkamp: ,,Iedereen danst dus niet op dezelfde muziek. Dat kan ver warring geven." De zaterdag- en zondagmiddag is de disco voor kinderen. Zaterdag is er de nine- tiesparty, zondag is het swingen op soul. La Vinoteca is het domein van de wijnblogger Nadien de Visser van Le Club des Vins en op zondag wijnkoperij La Persistance uit Breda waar uitgebreid geproefd kan worden. Verhoeven vindt dat de gemeente woningbouwplan Essenvelt alleen maar voorsorteert, omdat ze de grond voor een veel hogere prij s kan verkopen dan de gronden in het kwakkelende woningbouwgebied De Mortiere. De Middelburger ligt al vijftien jaar met de gemeente overhoop over het woningbouwplan De Mortiere. Daar moeten nog zo'n 500 wonin gen worden gebouwd. Verhoeven vreest dat daar helemaal niets van terechtkomt nu de gemeente snel wil beginnen met woningbouwplan Essenvelt aan de zuidrand van Mid delburg. Daar moeten 400 wonin gen komen. Dikke streep Verhoeven en andere bezwaarma kers hopen evenwel dat de Raad van State een dikke streep door bestem mingsplan Essenvelt haalt. Volgens hen is er geen enkele behoefte aan weer een nieuw woningbouwplan. Volgens de gemeente Middelburg is er wel degelijk grote behoefte aan woningbouwplan Essenvelt. ,,Er is de komende jaren behoefte aan 2.300 woningen en er liggen er pas 1.800 vast in concrete plannen. Dat betekent dat de 400 woningen van Essenvelt zeker niet tot overcapaci teit leiden", aldus de raadsman van de gemeente. Volgens de tegenstan ders kloppen de woningbehoeftecij- Volgens bezwaarmaker Verhoeven verdient Middelburg meer geld aan grond in Essenvelt fers van de gemeente niet en staan er her en der veel meer woningplan nen en -plannetjes op stapel. Ver hoeven vindt dat de gemeente eerst maar eens de bestaande woning- bouwplannen moet volbouwen en dan pas aan iets nieuws beginnen. Zelf probeert hij al jaren woningen op zijn gronden rond de Een- drachtsweg in De Mortiere te bou wen. Maar daar is om allerlei rede nen nog steeds niets van gekomen. Volgens de raadsman van Ver hoeven is duidelijk waarom: ,,De ge meente heeft in 2004 de gronden in De Mortiere voor een min of meer vaste prijs verkocht aan het bouw- consortium. In Essenvelt kan de ge meente eigen grond tegen een maximale prijs verkopen. Daar ver dient de gemeente veel meer aan. Daarom worden er nauwelijks wo ningen in De Mortiere gebouwd en komt de bouw helemaal stil te lig gen als Essenvelt in ontwikkeling gaat." De raadsman van Middelburg ontkende dat met klem en zei dat er zeer concrete plannen liggen om binnenkort ruim 300 woningen in De Mortiere te bouwen. ,,Zoals de huizenmarkt er nu voorstaat en zich ontwikkelt, zal de woningbehoefte alleen maar groter in plaats van min der worden", aldus de raadsman. De Raad van State zette vraagte kens bij de ontvankelijkheid van Verhoeven. Die woont immers op 1,5 kilometer van Essenvelt en dat is voor het bestuursrechtscollege meestal te ver om als belangheb bende te worden beschouwd. Vol gens Verhoeven maakt de afstand in dit geval niet uit, omdat Essenvelt en De Mortiere onlosmakelijk met el kaar verbonden zijn. Uitspraak volgt over enkele weken. dinsdag 2 april 2019 Evenement waarbij je iedereen ziet Claudia Sondervan Vlissingen Louk Peperkamp, Thomas Zanders en Wouter van Hees (vlnr) zijn bezig met de voorbereidingen bij de Lasloods. foto dirkjan gjeltema - Louk Peperkamp, organisator Las Fiestas duren vrijdag van 15.00 tot 01.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 01.00 uur, zondag van 12.00 tot 21.00 uur. „Gangsters zijn het", zei Middel burger C. Verhoeven gisteren na afloop van een rechtszaak in Den Haag over de handelwijze van de gemeentebestuurders rond het woningbouwplan Es- senvelt. Jan van Ommen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39