Voorjaarsverkoop bij kledingbank ZonXP raakt subsidie zonneweide nu kwijt 6 De Middelburgse raad zet een streep door de combinatie van zonnepark met daaronder grazende schapen in de Quarlespolder bij Nieuwland. De gemeenteraad van Middelburg wil niet vooruitlopen op een beleid voor zonneparken en windmolens dat nog gemaakt moet worden. Re gels voor zulke duurzame energie projecten in Middelburg kunnen er pas eind dit jaar zijn. Het bedrijf ZonXP had echter nu al toestem ming nodig van de raad omdat morgen, woensdag, de deadline voor een forse subsidie verstrijkt. Zonder die subsidie kan het plan niet in dezelfde vorm uitgevoerd worden, waarschuwde wethouder Johan Aalberts. En het plan van ZonXP is volgens Aalberts juist zo interessant, door dat het de zonnepanelen in de pol der langs de Bernhardweg bij Vlis- singen-Oost verder uit elkaar zet, zodat er ook schapen tussen kun nen grazen. Dat dubbele grondge bruik maakt het tot een bijzonder project waar belangrijke lessen uit te trekken zijn, benadrukte de wet houder. De provincie had er ook geen bezwaar tegen. Toch voelde de gemeenteraad er in meerderheid niks voor om zonder duidelijke re gels dit ene plan alvast mogelijk te maken en de rest van het jaar alle andere mogelijke aanvragen voor zonneparken af te wijzen. Dat zou niet consequent zijn. Onenigheid Aan het raadsbesluit ging een lange politieke worsteling vooraf. Die be gon al in februari, toen de raad een besluit uitstelde. Daarom was gis teravond een extra raadsvergade ring nodig. Maar opnieuw zorgde het plan voor grote onenigheid, zo- wel tussen fracties als binnen frac ties. CDA en D66 stemden ver deeld. En ook de coalitie viel uiteen: LPM, VVD en twee CDA'ers stem den tegen het collegevoorstel, waardoor het met zeventien stem men tegen en twaalf voor sneu velde. Oppositiepartijen Groen Links en ChristenUnie stemden dan weer voor het plan. Het ontbreken van een duidelijk beleid was nu dus de belangrijkste reden voor de tegenstemmers. Dat betekent niet dat zij definitief tegen een zonnepark in de Quarlespolder zijn. Raadsbreed is er wel degelijk steun voor de uitbreiding van zonne-energie en het besef dat het opgeven van landbouwgrond noodzakelijk is voor een duurzame energievoorziening. Met name SP en VVD pleitten er voor te kiezen voor een provinciale aanpak en te kijken naar de beste plekken in Zeeland. Wethouder Aalberts vond dat Middelburg zich dat niet kan veroorloven. ,,We moe ten onze eigen verantwoordelijk heid nemen. We hebben zonne weides nodig om onze ambities voor een energieneutraal Middel burg in 2050 waar te maken." De huur van de ruimte in het schoolgebouw aan de Ravensteijn- weg in Middelburg eindigt in au gustus 2020. Een plan om aan de Kleverskerkseweg voor meer in stellingen een nieuw pand in te richten, is te laat klaar, verwacht Marisca van der Rande van de Kle- dingbank Zeeland. ,,En op een over bruggingsperiode hebben we geen zicht." Een zoektocht naar alternatieven heeft intussen nog niet tot concrete kansen geleid. ,,Er zijn de afgelopen maanden wel weer enkele contac ten geweest, maar geen resultaten. Het is ook niet gemakkelijk, omdat de huren soms te hoog zijn, de ruimte te klein is of de locatie niet goed. En we willen wel in Middel burg blijven", zegt Van der Rande. „Gezien onze wensen en financiën zijn de zoekmogelijkheden be perkt. Toch zijn we nog niet uitge zocht. Gelukkig blijven zich nog al tijd kansen voordoen, dus we zitten niet in zak en as." Maar het begint wel te drin- gen. Want per 1 juli van dit jaar al raakt de Kledingbank de opslag ruimte aan de Ravensteijnweg kwijt. ,,We hebben wel tijdelijk twee andere plekken gevonden als magazijnen, één in Vlissingen en één in Middelburg." Noodmagazijn Het Middelburgse noodmagazijn komt in de leegstaande Morgen- sterkerk in de Adriaen Lauwereysz- straat. Daar vindt vrijdag en zater dag ook de grote voorjaarsverkoop plaats van gebruikte kleding, beide dagen van 9 tot 16 uur. De voorra den worden continu aangevuld, dus er is steeds iets nieuws te vin den. Volgens Van der Rande zijn er volop leuke zomerblousjes, fleurige rokken, fijne broeken en schoene voor jong en oud te koop. Ook voor de allerkleinsten wordt kleding meegenomen. ,,We hebben ook een leuke collectie vintage dameskle ding en we nemen gordijnen mee." De voorjaarsbeurs van de Kle- dingbank Zeeland is voor iedereen gratis toegankelijk. Koopjes kunnen betaald worden met contant geld en met een pinpas. De opbrengst komt weer ten goede aan de Kledingbank zelf. Al thans, van het verdiende geld wor den ondergoed en sokken gekocht voor klanten die met een verwijs- brief gratis mogen winkelen bij de Kledingbank. De Morgensterkerk vormt overi gens geen definitieve oplossing voor de Kledingbank; niet als volle dige huisvesting en ook niet als ma gazijn, weet Van der Rande. ,,De kerk gaat een keer plat. Op die plek worden huizen gebouwd." IN DE REGIO Vertelconcert in muZEEum Lezing over taalgebruik Feestelijke middag MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 2 april 2019 WA Raad plooit niet voor haast ander Maurits Sep Middelburg De tijd dringt voor de Kleding bank Zeeland. Over een jaar raakt die haar onderkomen in Middelburg kwijt en over drie maanden al haar opslagruimte. De voorjaarsverkoop komend weekeinde helpt in elk geval om weer wat ruimte te creëren in het tot de nok gevulde magazijn. Maurits Sep Middelburg M Marisca van der Rande met een van de vele kleding stukken die tij dens de voor jaarsverkoop in de Morgen- sterkerk te koop zijn. foto DIRK-JAN GJELTEMA VLISSINGEN In de reeks Concer- tenVlissingen is er morgen, woensdag, een vertelconcert in de Pakhuizen van het muZEEum. Femke Steketee (saxofoon) en To bias Borsboom (piano) musiceren en vertellen over hun debuut-cd. Daarnaast geeft de Vlissingse compo niste Celia Swart een toelichting op haar werk. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn ver krijgbaar via vriendenmuzeeum. blogspot.com/. MIDDELBURG Piet van Sterken- burg, auteur van diverse boeken over vloeken en scheldwoorden, legt vanmiddag zijn toehoorders uit wat politiek niet of wel correct is in het taalgebruik van nu. De lezing, georgani seerd door Erfgoed Zeeland, valt binnen de lezingencyclus 'Sporen van elders' en is van 14.30 tot 16.30 uur bij Erf goed Zeeland (Looierssingel 2). De toegang be draagt 10 euro per persoon. MIDDELBURG In Hof Mondriaan (Vrijlandstraat 28) vindt vanmiddag een feestelijke middag plaats met diverse kramen, livemuziek en een optreden van de West-Side Linedansers. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. De organisatie is in handen van Zorgstroom Mid delburg. AAGTEKERKE Verenigingsge bouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met bil jarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Ac tiviteitenavond jeugdnatuur club De Vleermuis voor kinde ren van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Cinema Middel burg, 14.00 uur: Vertoning 'Green Book'; Erfgoed Zee land, Looierssingel 2, 14.30 uur: Lezingencyclus Sporen van Elders met dit keer 'niet- correct taalgebruik'; Schouw burg, 20.00 uur: Toneelstuk "Emma wil leven" OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15-11.45 uur: Sport- dorp Oostkapelle organiseert Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnas tiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel en sportmorgen voor 55+'ers; De Ark, 14.30-16.30 uur: In loopmiddag en kennismaking met Quilten SEROOSKERKE De Zandput, 19.30 uur: Lezing Gert Fort- gens over de Rotterdamse tuin Trompenburg VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Hand- werkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00-20.00 uur: Expositie Adri Karman. OPROER VLISSINGEN Wie er zin heeft om verkleed als zestiende- eeuwer mee te lopen met de uitbeelding van het Vlissings Verzet, kan zich melden bij stichting Vesting Vlissingen. Paaszaterdag 20 april voltrekt het stadsoproer tegen de Spaanse overheerser zich nog een keer. De opmars naar het stadhuis op het Bellamypark en de beschietingen van Spaanse schepen vanaf het Rondeel worden vanaf 14.00 uur nagespeeld. De werkgroep Viering Vlissings Verzet 1572 vraagt meelopers, zowel volwassenen als kinderen, die ver kleed aan de optocht van Bellamypark naar het Rondeel meedoen. De middeleeuwse groep Goet ende Fyn (foto) geeft muzikale begeleiding. foto goet ende fyn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38