Duo hangt celstraf boven het hoofd 5 NIEUW HOOFDKANTOOR DOW OPENING Iedereen was gisterochtend op het ergste voorbereid op de wegen bij de Westerschelde tunnel ten oosten van Terneuzen. De opening van het hoofdkantoor van chemiebedrijf Dow zou tot een verkeerschaos kunnen leiden. Het viel mee, nog wel. Harmen van der Werf Terneuzen Het loopt tegen 07.00 uur. Op de rotonde bij de oostelijke afrit van de Tunnelweg staan drie verkeersregelaars. Ze drinken een bekertje koffie voordat de spits echt op gang komt. De eerste automobilisten slaan af naar bedrijventerrein Maintenance Valuepark met het nieuwe Dow-hoofdkantoor dat 1100 werkplekken telt. Ook daar zijn verkeersbegeleiders actief. Het wachten is op de grote drukte. Tegen 07.20 uur nemen de verkeersregelaars op de oostelijke rotonde hun posities in. Eén houdt zo nodig het verkeer vanaf de Westerscheldetunnel uit de rich ting Borsele tegen, een ander het verkeer uit het zuiden en de derde het verkeer uit Terneuzen. Edwin Roelans, rayonmedewer ker van de provincie, is ook aanwe zig. ,,Voor de afrit Terneuzen mag op de Tunnelweg vanuit Borsele geen lange file ontstaan", legt hij de opzet uit. ,,De kans bestaat dat de Westerscheldetunnel dan dicht moet. Tot op Zuid-Beveland zit je dan met een probleem." Opslot Als het zo ver komt, gaat de afrit naar Terneuzen op slot en moet het verkeer uit de tunnel doorrij den naar het zuidelijke knooppunt Axelsche Gat om vandaar weer richting Terneuzen te gaan. Ver wijsborden zijn al aangebracht. Ook staat een auto met een tekst wagen gereed. Op de Tunnelweg uit de richting Axelsche Gat vormt zich een op stopping, zoals praktisch alle werkdagen. Opvallend is dat de meeste automobilisten alleen rij den. Dow mag sinds enige tijd een digitaal carpoolsysteem hebben, nog lang niet iedereen kan of wil er kennelijk gebruik van maken. Pierre Kruizinga, operationeel manager van Traffic Service Ne derland, komt kijken als leiding gevende van de verkeersregelaars. Zeven zijn er deze ochtend in touw bij Terneuzen. De drie bij de oostelijke rotonde bij de tunnel hebben het inmiddels druk. ,,Maar", constateert Kruizinga, ,,zo spannend is het niet." De eerste 550 Dow-medewer- kers zijn gisteren aan de slag ge gaan op hun nieuwe werkplek, de volgende pakweg 550 beginnen er We kijken het twee weken aan en dan volgt een evaluatie volgende week maandag. ,,We kij ken het twee weken aan en dan volgt een evaluatie", vertelt Krui zinga. Tegen 08.30 uur is de groot ste drukte voorbij. Provinciemede werker Roelans weet nog niet wat hij ervan moet denken. ,,Het is nu droog. Met regen kan alles anders zijn." De provincie bezint zich met de NV Westerscheldetunnel, Dow en Terneuzen op mogelijk noodzake lijke extra infrastructurele maatre gelen. Rond de zomer moet daar over meer duidelijk zijn. Fietsroute In de fietsroute richting Dow en Maintenance Valuepark komt al vast een fietstunneltje. Het zou zomaar voldoende kunnen zijn, naast superflexibele werktijden voor Dow-kantoorpersoneel van 05.00 tot 20.00 uur, een perma nente openstelling van de weste lijke calamiteitenroute als alterna tief voor mensen uit West- Zeeuws-Vlaanderen en extra pro motie van het carpoolsysteem. Beide mannen worden onder meer verdacht van een inbraak in een wo ning in Oost-Souburg op 27 sep tember 2018. De officier van justitie wil dat V. 3,5 jaar cel krijgt. Zijn vriend B. hoorde een eis van 101 da gen, het aantal dagen dat hij in voor lopige hechtenis zat. Bij de inbraak in Oost-Souburg vond de politie een handschoen waar dna-sporen op zaten. Uit on derzoek van het NFI (Nederlands Forensisch Instituut) bleek het dna van V. te zijn. Uit surveillance van de politie bleek ook dat de auto met zijn kenteken in Oost-Souburg was gezien. B. zou zijn vriend getipt hebben. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van betrokkenheid bij de in braak. B. ontkende dat tijdens de zitting. De Vlissinger wordt ook verdacht van heling en verboden wapenbezit. In zijn woning vond de politie twee boksbeugels en een ta- ser. V. wordt naast de inbraak in Oost Souburg verdacht van vier andere strafbare feiten. Hij zou hebben ge- deald in amfetamine. Bij hem thuis werd speed in de vriezer gevonden. Daarnaast verklaarden getuigen dat zij drugs van hem hadden gekocht. V. wordt naast de inbraak in Oost Souburg verdacht van vier andere strafbare feiten Ze hadden V. herkend aan de opval lende tatoeage in zijn nek. De ver dachte ontkende het dealen. Hij zou alleen voor eigen gebruik drugs in bezit hebben gehad. Op 30 augustus vorig jaar zou V. op vakantiepark De Oesterbaai in Wemeldinge een auto hebben ge stolen. Met de huissleutels die in de auto lagen, had hij vermoedelijk in- gebroken in een woning in het Bel gische Bierbeek. In die gestolen auto was opnieuw dna aangetroffen van de Middelburger. Het laatste feit waarvoor hij voor de rechter stond, was een inbraak in recreatiepark Hof van Zeeland. Hier werden onder meer een koffie apparaat, een laptop en twee televi sies meegenomen. V. ontkende iets te maken te hebben met de in braken. De advocaat van V. vond de eis van 3,5 jaar cel te hoog. Hij pleitte voor een aanzienlijk lagere straf, na melijk zeven maanden. De raads man stelde dat het gevonden dna geen sluitend bewijs is dat zijn cliënt de inbraken heeft gepleegd. De rechtbank doet 15 april uit spraak. dinsdag 2 april 2019 GO Verkeerschaos valt nog mee Een verkeersregelaar begeleidt de stroom auto's op de oostelijke rotonde bij de Westerscheldetunnel van en naar Dow, bedrijventerrein Maintenance Valuepark en Terneuzen. foto boaz timmermans - Pierrre Kruizinga, operationeel manager Traffic Service NL Een reeks inbraken, diefstallen en het dealen van drugs. De 32- jarige Middelburger M. V. heeft volgens justitie een waslijst aan delicten op zijn naam staan. Gisteren moest hij in de recht bank van Middelburg voorko men, samen met de even oude J. P. B. uit Vlissingen. Doris Giele Middelburg Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tegen een Middelburger en een Vlissinger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37