Statentram Reclassering in verlegenheid Touringcar helpt politie bij smartphonecontrole 2 ERNST JAN ROZENDAAL m DM Column DE STELLING Vandaag: Groei toerisme in Zeeland kun je niet tegenhouden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CONSUMENT STEE&S KRITISCHER 4J^e YOU-' I, Man uit zijn panty in horecazaak Traumaheli brengt gevallen fietser naar Rotterdam Kapelle Schuiven met portefeuilles college Op 14 juli, in het holst van de nacht, kreeg de zwaar aangeschoten T. het na een woordenwisseling op de Markt in Middelburg aan de stok met een plaatsgenoot. De plaatsge noot belandde door geduw op de grond en kreeg van T. enkele rake klappen. Tijdens de jaarwisseling in Vlissingen had T. ook te diep in het glas gekeken en opnieuw kreeg hij het met iemand aan de stok. Ook nu deelde hij klappen uit, en kneep de keel van het slachtoffer dicht. Deze verloor kort het bewustzijn en T. nam de benen. Ook omdat T. een imposante waslijst aan delicten op zijn cv heeft staan en omdat hij voldoet aan de criteria (drie onherroepelijke von nissen binnen vijfjaar) om een ISD op te leggen, was dat volgens de re classering hét middel om T. naar een beter leven te leiden. Alleen bleek het advies gestoeld op oude rapportages, was er slechts even met de onwillige T. zelf gepraat, waren er geen deskundigen of mensen in de omgeving van T. ge raadpleegd. Op indringende vragen van de rechters bleef de reclasse- ringsmedewerker om de hete brij heen draaien en kwam niet met een De reclassering bleef om de hete brij heen draaien na scherpe vragen van rechters helder antwoord op de vraag 'waarom er geen recent onderzoek was gedaan' en waarom het toch écht absoluut nodig was dat T. de ISD-maatregel moest worden opge legd. T.'s raadsman stelde dat celstraf gelijk aan het voorarrest (104 da gen) plus drie maanden voorwaar delijk én ambulante behandeling een passende straf zou zijn. Uitspraak: 15 april. Volgens de politie is het gebruik van smartphones achter het stuur een van de grootste ergernissen in het verkeer en ook nog eens heel gevaarlijk. Daarom is besloten daar tot september extra op te controle ren. Dat wordt gedaan vanuit een touringcar. De agenten zitten daarin hoog en kunnen zo goed in zowel auto's als vrachtwagens kij ken. De bus wordt gevolgd door agenten in onopvallende auto's en op motoren. Als vanuit de bus ge zien wordt dat een chauffeur bezig is met een smartphone, wordt die informatie doorgegeven aan agen ten die de chauffeur staande hou den en bekeuren. ,,Deze manier van controleren is in andere delen van ons land al erg effectief, maar is ook zeker noodzakelijk gebleken", aldus de politie. Naast een bekeuring krijgt de bestuurder ook uitleg over het gevaar van smartphonegebruik achter het stuur. De touringcar rijdt verspreid over de controleweken door Zeeland en Brabant. Tegen andere verkeers overtredingen wordt ook opgetre den. De politie hoopt zo de ver keersveiligheid te vergroten en het aantal slachtoffers in het verkeer te verminderen. Het project sluit aan bij de verkeerscampagne tegen af leiding in het verkeer 'Rij Mono'. Voor deze handhavingsacties wer ken de politie-eenheden Zeeland West-Brabant en Oost-Brabant, de provincies Zeeland en Noord-Bra bant en Rijkswaterstaat Zuid-Ne derland samen. 3,6 of 8 dagen ultra all- inclusive in Kitzbüheler Alpen Ik zie Statenleden afgunstig kijken als mijn Golfje het op stuur dat het huishoudboekje weer op orde is en zelfs de gecompliceerde schoonmaak van de zwaar ver vuilde fosforfabriek Thermphos is geregeld. Goed beschouwd zit de provincie nog maar met twee din gen in haar maag: een onverkoop bare kerncentrale en de parkeer plaatsen van de Statenleden. helemaal duidelijk. Wel zie ik Sta tenleden geregeld afgunstig kijken als ik mijn Golfje het Abdijplein op stuur en voor de deur van de Statenzaal neerzet. ,,Kan dat zo maar?", vraagt er wel eens een, als hij van het Damplein komt aange wandeld, waar hij net de parkeer- meter heeft volgegooid. ,,Zo zie je maar weer dat de pers het belang rijkste is in onze democratie", ant woord ik dan pesterig. oplossing. De Statenleden willen zich vaker in de provincie laten zien, hebben ze vrijdag afgespro ken. Laat ze gratis parkeren aan de rand van de stad, zou ik zeggen, en huur de Paardentram om ze als groep naar de Abdij te vervoeren, waar het carillon van de Lange Jan ondertussen de Statenvergadering aankondigt. Twee vliegen in één klap: de Statentram. Als ik het goed begrijp, zijn de meest besproken onder werpen in het presidium van Provinciale Staten - het over leg van de fractievoorzitters met de commissaris van de Koning - de iPads en de parkeerplaatsen van de volksvertegenwoordigers. Ik vind dat wel een geruststel lende gedachte. Vooral die par keerplaatsen schijnen een dingetje te zijn. Als dat het ingewikkeldste probleem is van de afgelopen vier jaar, gaat het hartstikke goed met Zeeland. oude Staten, vorige week, stak ie dereen de loftrompet over hoe alle politieke partijen samenwerken. En terecht. De Tractaatweg en de Sloeweg (zo goed als) zijn aange legd, de tol voor de tunnel is ver laagd, er zijn tientallen miljoenen euros binnen gehengeld - uit Den Haag en uit andere provincies - zo- dinsdag 2 april 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Producten ver kopen zonder verpakking is een goed idee 871 reacties WAAROM NOS STEEGS LIEGJES VAN GIE SMOES CRIMINAL? VLISSINGEN Een 35-jarige man uit Vlissingen is zondag avond in een horecabe drijf aan de Boulevard Evertsen aangehouden na een vechtpartij. Hij verzette zich flink tegen zijn aanhouding. Een agent is daarbij gewond geraakt. De man, een oud-medewerker, maakte ruzie en weigerde de zaak te verlaten. De poli tie trof de man vechtend met een vertegenwoordi ger van het horecabedrijf aan. De Vlissinger zit nog vast. Naast de aangifte door het horecabedrijf, heeft ook de gewonde agent aangifte gedaan. De vertegenwoordiger van het horecabedrijf moest naar de dokter. ZIERIKZEE Een fietser is gistermid dag zwaar gewond ge raakt bij een ongeluk op de Calandweg in Zierik- zee. Hij is met een trau mahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De fietser wilde tegen vier uur de weg oversteken, toen hij in aanraking kwam met de aanhanger die achter een busje hing. Het slachtof fer kwam hard ten val. Een ambulance werd op geroepen, waarna ook een traumahelikopter as sistentie kwam verlenen. Die heeft het slachtoffer meegenomen. Het Kapelse college heeft de portefeuillever deling opnieuw vastge steld. Dat was nodig nadat vorige week Si- wart Mackintosh werd benoemd als tijdelijk vervanger van wethou der Evert Damen. Mac kintosh neemt op twee dossiers na de porte feuille van wethouder Damen over. De ontwik keling van een windpark in de Willem-Annapolder komt bij de portefeuille van wethouder Jon Her- selman. Het dossier Dorpshuis Schore komt op het bureau van wet houder Annebeth Evertz terecht. De ISD-maatregel - een verblijf van twee jaar in een inrichting voor veelplegers - die de officier van justitie in Middelburg giste ren tegen de 28-jarige Middel burger D. T. eiste, was niet waar T. op zat te wachten. De Middel burger, die terecht stond voor twee geweldsuitbarstingen, kon zich nog wel vinden in een voor waardelijke ISD, maar dat zag de reclassering helemaal niet zit ten. Ad Roos Middelburg De politie gaat van april tot sep tember vanuit een touringcar extra controleren op het gebruik van smartphones achter het stuur. De controles worden ge houden in Zeeland en Noord Brabant. Miriam van den Broek Vlissingen Hotel Taxacher V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks lunch (snacks, soep en fingerfood) V Dagelijks 4-gangendiner V Onbeperkt drankjes tussen 10-22 u.^ V Tip: bezoek Mozart-stad Salzburg 15) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Het parkeerprobleem is me niet Ik heb eens nagedacht over een Tijdens het afzwaaien van de mtAiWi,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2