Exclusief voor u als abonnee: MEDIA CULTUUR 29 17 april heeft deze krant een speciale bijlage met spetterende voorjaarsuitjes! Dat we in staat zijn mensen bij de televisie vandaan te trekken, vind ik een verrijking voor mijn vak ook. Op vrijdag mailde de producent het script naar Jules Croiset, die dezelfde reactie had als ik: wat een schitterend stuk, dit wil ik zo graag spelen. En nu sta ik met een andere grootheid op het toneel. Een groot heid van 81 jaar oud, al 64 jaar aan de Nederlandse toneeltop. Een eer om mee te mogen spelen.'' Flikken Maastricht ,,Na elke voorstelling van Een goed mens ga ik even naar de foyer, voor een ontmoeting met het publiek. Ik zie daar gelukkig ook jonge jongens en meisjes, van wie sommigen voor het eerst naar toneel komen. Dat doen ze omdat ze mij kennen van Flikken Maastricht. Vaak komen ze met fangroepen van Flikken, die op sociale media bestaan. Reizen ze soms wel twee uur voor, om met el kaar naar het theater te kunnen. Dat we kennelijk in staat zijn mensen bij de televisie weg te trekken en kennis te laten maken met een andere vorm van verhaalvertelling, vind ik een verrijking voor mijn vak. In augustus beginnen we met op names voor het nieuwe seizoen van Flikken, het 14de alweer. Ik hoop dat we nog een paar jaar door kunnen, maar als dit het laatste seizoen wordt, zou ik dat eigenlijk ook willen weten van de omroepbazen. Want als het zover is, wil ik zeker weten dat we een bijzonder einde kunnen maken aan de serie. Het lijkt me vreselijk een 'normaal' seizoen te maken, met een cliffhanger, en dat we later horen dat dit het einde was. Dat wil ik echt niet.'' De druk was heel hoog. We mogen geen kruimel laten vallen, zo voelt dat We waren het er vrij snel over eens dat Flips dood de voortgang van ons stuk niet in de weg mocht zitten. Hij had het geschreven om opgevoerd te laten worden, dat was wat we moes ten doen. Maar de druk werd er wel heel hoog door. We mogen geen kruimel laten vallen, zo voelt dat. De afgelopen tijd heb ik Flips lieve vrouw en kinderen ontmoet. Wat een drama, wat een gruwel maken zij mee. Mijn vader is anderhalf jaar ge leden overleden - hij was 83 en krak kemikkig - en dat voelt al als een am putatie. Flip was niet krakkemikkig en niet oud. En hij was zomaar weg.'' Glijbaan ,,In het stuk reflecteren een oude psychiater en een jongeman die hem bezoekt, op hun leven. Door deze productie doe ik dat zelf nu ook wat nadrukkelijker. En ik kan gelukkig zeggen dat ik van niets in mijn leven spijt heb. Ja, als ik het opnieuw mocht doen, zou ik het volkomen anders doen. Maar alleen omdat ik het nu al een keer zo gedaan heb. Ik heb een carrière die goed gaat, de kinderen zijn gezond en gelukkig, ik heb een goede relatie en een uit stekende relatie met de moeder van mijn oudere kinderen, mijn eigen moeder is er nog en met haar heb ik een goede band Wat valt er voor mij te klagen? Mijn leven is niet altijd een simpele glijbaan geweest, maar in dat geval had ik ook geen goede carrière gehad en was ik een saaie sodemieter geweest. Je hebt hobbels in je leven nodig die je louteren en vormen en die je laten genieten van een zonnige dag als vandaag. Een echtscheiding is zo'n hobbel waar je op het moment zelf niet op zit te wachten. Maar hoe we daar uit zijn gekomen, vind ik fantastisch. We zijn alle twee gelukkig, hebben allebei een fijne relatie nu. We ko men bij elkaar over de vloer, bij de première van Een goed mens was zij er met haar vriend. Heel harmonieus allemaal. Ik gun iedereen in een scheiding niet te vergeten dat het grootste gedeelte van de relatie fijn was. Dat het niet is gelukt, is voor beide partijen heel erg vervelend en verdrietig, want zo ben je er niet aan begonnen. Geef elkaar de ruimte en rust om verdrietig en boos te zijn, maar vergeet niet waar je vandaan kwam, wat het ooit was tussen jullie.'' Aart Staartjes ,,Aart Staartjes kwam altijd bij mij thuis, via de televisie. Toen ik jong was met de Stratemakeropzeeshow en later met Sesamstraat voor de kinde ren. Maar nu zat hij echt bij mij thuis, om teksten te leren voor Een goed mens. Dat vond ik zo bijzonder; ik bewonder hem. Maar het ging niet goed. Aart zei: als ik dit doorzet, stort ik in. Dat vond ik dan ook wel weer groots en dapper, dat hij zich terug durfde te trekken. En verdrietig, dat dinsdag 2 april 2019 44 Speellijst via www.hummelinckstuur- man.nl Victor Reinier: ,,Ik gun iedereen in een scheiding niet te ver geten dat het groot ste deel van de relatie fijn was.'' FOTO PIM RAS m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29